стъклени плъзгащи се врати

  • 9 241
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
здравейте
хола и кухнята ни са съединени,в смисъл,по между им има нещо като голям портал.много ми се иска да сложа врата,защото не искам когато готвя в кухнята цялата миризма да се пренася и в хола.в едно списание видях стъклени плъзгащи се врати,които обаче не са с алуминиева рамка,а просто са закрепени с държачи отгоре и отдолу.търсих нявсякъде в пловдив в магазините са интериорни врати,но няма-всички са с алуминиева дограма.
имате ли предтстава откъде мога да намеря и каква може да е цената според вас?говорим за две плъзгащи се врати,дебело стъкло.
благодаря ви! Hug

# 1
  • Мнения: 404
Това ли имаш предвид?



виж тук.



и тук

# 2
  • Мнения: 3 770
Виж това!Имат офис и в Пловдив!

http://kristian-neiko.com/bg/?go=styklo&sub=6

# 3
  • Мнения: 388
За плъзгащите стъклени врати мога да ти кажа адреси на 1-2 фирми с София, но трябва да потърся къде бяха и пак ще ти пиша. Едната беше в една пресечка до Хотел Хемус, а другата някъде в една пресечка на Витошка някде зад НДК... но адресите не ги помня... а за цените - за врата 110/220 излизаше някъде около 1200-1500лв или нещо подобно. Също така трябва да знаеш че стъклените врати са доста тежки, а и не изполират много откъм шум и най-вече - светлина. Ние това лято по същия начин преградихме хол и кухня, но избрахме плътна врата, първо защото излизаше по-евтино и после че в хола понякога ще се спи и ще свети ако има някой в кухнята.  Освен това плъзгащите врати с горно окачване винаги имат около сантиметър процеп отдолу и доста повече отгоре заради механизма така че никога няма да имаш 100% изолация откъм миризми а ако ще минава отстрани на стената както е показано на горните снимки, още повече, защото механизма се окача странично на стената и има някакво отстояние (нашата влиза в гипскартонена стена което има разни уплътняващи предимства)... мисля че може да се постигне 70-80% изолация в най-добрия случай, но трябва да питаш на място... това така като информация, а за адресите ще ги потърся и ще пиша пак  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 770
Според мен даже няма да има никаква изолация за миризмите!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 388
Абе има изолация, това е сигурно, поне при нас е доста добре, особенно като пусна и аспиратора  Wink , ама никога не е 100% за съжаление  Sad

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Имаме такава врата. На Dorma. Струва към 1000 лв. По мое мнение са тежички за ползване с такава честота - от хол към кухня и обратно. Ако на същата конструкция се приложи по-лек материал, би било по-удобно, но кой би ти направил - не знам.

# 7
  • Мнения: 388
Ако на същата конструкция се приложи по-лек материал, би било по-удобно, но кой би ти направил - не знам.

По-леко е с ПДЧ или МДФ, тип "пчелна пита" - нашата врата е такава и е доста лека, а е бая голяма - 125/220. Но е плътна, не е стъклена. Друг вариант е врата тип "гардеробна", която се слага на гардеробите с плъзгащи врати, мисля че правят и стъклени, но при тях има релса(която е доста ниска - някъде около 0,5см) на пода... за такава врата можеш да питаш в магазините на Севрол и Негова (или във всеки магазин където правят такива гардероби), на нас ни предложиха там такива, но излизат повече от обикновенна врата МДФ, "пчелна пита" (около 5-600лв) и са по-тънки и не са толкова стабилни - това е от личен опит Simple Smile

# 8
  • varna
  • Мнения: 676
Изглеждат красиво,но до колко е практично,не знам.

# 9
  • Мнения: 463
И аз за тях се сетих - виждала съм техни неща, само дето определено е по-скъпо както е казано по-горе.

# 10
  • Мнения: 1 844
много ви благодаря за отговорите!!!много ми бяха полезни.още в понеделник ще обиколим адресите,които сте посочили.благодаря!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 801
Ще чакам да споделиш, понеже и аз искам такива стъклени плъзгащи се врати, но се колебая колко са практични наистина  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 844
ами истината е,че не са чак толкова практични,но пък са много стилни. Hugвсе пак едното за сметка на другото.

# 13
  • Мнения: 934
Кристиан-Нейко са много добри, стъклени витрини и врати - от тях.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Единствените с наистина добро качество и доказали се във времето са Dorma. Имат каквото се сетиш.  Simple Smile Е, срещу съответното заплащане, разбира се.
http://www.dorma.com/bg/
"Кристиян Нейко" просто работят с Dorma. Спести си посредничеството им. Peace

Общи условия

Активация на акаунт