разходка с новородено - кога най-рано може?

  • 37 456
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 705
здравейте, опитни мами!

кога на-рано може да се изведе новороденото бебе на разходка, особено в това хубаво лятно време! нали има поверие, че не трябва да се изкарва 40 дни, но на мен това ми звучи абсурдно!!!!

благодаря ви за споделените мнения!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
mojes da go izvedes na 5-tia ili 6-tia den kato purvo za 15min.(na balkona), na 2-ria den za 30min, sled tova 1 chas i posle mojes po cial den da si sedite navun.
Az lichno na 5-tia den sled rajdaneto zaminahme s muja mi na vilata i sina mi sedese po cial den navunka, disase chist vuzduh i imase ten:-)

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
С големия на 15 ден бяхме на вън, с малкия по-късно, но той е роден Декември, та за това Grinning .
Да чакам 40 дни ми си вижда ...... абсурдно  Grinning .

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Това за 40-тия ден си е най-обикновено поверие! Грабвай бебо и го разхождай навън! Само го пази да не се излага на директна слънчева светлина. Аз мажех личицето и ръчичките на бебето ми със слънцезащитен крем, слагах и пелена, с която да го пазя от слънцето (ако огряваше директно) и го извеждах от 14-тия ден нататък (моето бебе е родено на 10.06.). Неонатоложката, която го наблюдаваше в началото, и педиатърката ни казаха да започнем с разходките след 14-тия ден. Като гледам, обаче, някои майчета и толкова не са чакали.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
На мен също ми казаха, че от 14 ден може да се извежда. Но понеже времето беше лошо тези дни и аз започнах от 20 ден. Сега е на 1 месец бебчо и си позволявам разходки при хубаво време по около 6 часа на ден-сутрин и следобяд също Laughing  Действа му супер добре- през цялото време спи. Малко се затруднявам с обличането Laughing  Все ми се струва, че му е студено Confused

# 5
  • Мнения: 5 500
А пък ние седяхме 14 дни в болницата и от нея направо на разходка Wink

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Всъщност и на мен ми казаха че трябва постепенно да свиква с външния свят, обаче аз направо преминах на 3 часови разходки Confused  Не знам дали е правилно, но и аз ( а изглежда и той Laughing  се чустваме много добре. А за слънцето ми препоръчаха крема против изгаряне на Клоран. Доста е скъп, но пък алергиите към него се изявяват мнооого рядко.

# 7
  • Мнения: 1 289
Ние се родихме на 20 март и времето беше прекрасно - по-топло от сега, но ни задържаха в болницата 10 дни и след това започна да вали. Моя приятелка-лекарка ми каза че няма проблем да излизаме и по-рано от 40-тия ден, стига да не вали  и да не е мъгливо, защото влагата е най-вредна. В сухо време, дори и да е студено щом бебчо е облечен няма проблеми за разходките. Нашата първа разходка беше 2 часа, иначе просто не си струваше мъкненето на количката по стълбите, беше се скапал асансъора, за наш късмет. Най-важното е да не се забравя шишето с млякото, защото бебчовците не издържат на глад Cry

# 8
  • Мнения: 18 542
Цитат на: stelt
здравейте, опитни мами!

кога на-рано може да се изведе новороденото бебе на разходка, особено в това хубаво лятно време! нали има поверие, че не трябва да се изкарва 40 дни, но на мен това ми звучи абсурдно!!!!

благодаря ви за споделените мнения!


Стига времето да е хубаво и без силен вятър, можеш още след като ви изпишат. В начаялото за по половин час и постепено увеличаваш времето. Бебчо не трябва да е прекалено облечен и завит, за да не се претопли, защото претоплянето е по-опасно и от изстиването. Важното е да не го духа вятъра и да не го пече много слунце.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 458
10-15 дена след изписване! Първо излизате на балкона за около минута - две. на следващия ден за около 5 минути. и когато сте готови - в количката и на разходка Grinning Само внимавай със слънцето! Моите деца до навършване на 1 година ги пазих от слънцето - винаги на сянка или количката е обърната така, че да не са изложени на директна светлина. Задължително мажи с крем - аз ползвах на Bubchen и още ползвам - цялата ни козметика е от тази фирма от деня на раждането и много съм доволна
Приятни разходки на полу-лятното слънце Grinning  и умната

# 10
  • Мнения: 3 634
3 дни седяхме  в болницата след раждането и след като излязохме от там се качихме на рейса и отидохме да пазаруваме след което се забихме да ядем в McDonald's. Като се наядохме, ходихме пеша до вкъщи.

Според мен няма нужда да се чака със седмици или месеци дори за да се изведе едно новородено (или бебе) на разходка. Виж разбирам ако на вън е под нулата и духа, но за лятно време не виждам какво може да попречи.

Смело на вън.

# 11
  • Мнения: 242
и аз мисля че не е нужно да чакаш 40 дни.... можеш да изведеш бебчо на 15-18 ден, но не трябва да има вятър и мъгла...и преди това поне 2-3 дни да си го показвала на терасата или градинката.

# 12
  • Мнения: 705
много благодаря за всички съвети!

разбрах, че правилно съм си мислела да не слушам разни бабешки приказки!

Общи условия

Активация на акаунт