Kak спряхте кърменето без медикаменти?

  • 601
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Наложи ми се да спра да кърмя бебка CryАз и без това нямах много кърма напоследък-кърмих я само вечер и затова първите дни не усетих препълване.Четох тук в разни теми,че трябва да се изцежда постепенно все по-малко количество,но така няма ли да продължи доста дълго #CrazyДнес/понеже не се цедя,а само леко изтисквам по някоя капка/по-голямата ми гърда има като топче и леко ме боли!Възможно ли е да си предизвикам мастит или подобно от това,че не се цедя?Моля ви,кажете ми  какво да правя baby_neutral

# 1
  • Мнения: 1 194
И ние в момента спираме кърменето. От 36 часа не съм кърмила. Аз спрях мнооого постепенно, в продължение на 2 месеца, и в момента гърдите ми са меки, все едно не са разбрали че спират да кърмят WinkМисля че ако има болезнено топче трябва да изцедиш да се разнесе и после пак наново със съвсем малко изцеждане. Опасност от мастит си има докато има мляко в гърдите. Но това е мнение на лаик, нека се включи клуба на знаещите!
Успех.

# 2
  • Мнения: 6 315
Изцеди повече, като масажираш леко, за да се разнесе топчето. Аз изцедих един път само - за няколко дни ми се препълниха гърдите, изцедих и след това не съм цедила. Ако стисна зърното все още излиза кърма, но мисля, че това е в реда на нещата.

# 3
  • Мнения: 162
za koko vreme sprq kyrmata pri vas?

# 4
  • Мнения: 6 315
za koko vreme sprq kyrmata pri vas?

Спрях да кърмя около 25.03. И за около 2 седмици гърдите ми спряха да се пълнят. Вече ти писах - изцедих веднъж и повече не съм Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 104
ами аз доскоро кърмих,при това имах доста кърма,но ми се наложи да спра.за 2 седмици се справих:първо намалих броя на кърмене,после запоянах в продължение на няколко дни да слагам сурово зеле на гърдите,тъй като целите бяха в бучки и благодарение на това успях безпроблемно.
има доста метериал в библиотеката за това,прочети го,ценен е.

# 6
  • Мнения: 934
А колко време след като спряхте окончателно да кърмите изцеждахте капки кърма?  Аз спрях окончателно на 13. 05 (след 1г. и 2м. кърмене), но все още изцеждам кърма и от двете гърди. Доста са меки, но определено си има още мляко.
П.С. Надявам се, че не се сърдите, че използвам темата.... Wink

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Капки при притискане на зърното се отделяха дори малко след като забременях с Тони, това значи около 6 месеца след като съм спряла окончателно да кърмя Алекс.

Общи условия

Активация на акаунт