Декоративни цветя и бебе

  • 1 618
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Имам цветя в стаята на моето бебе, не зная дали е редно или не!Има ли майки, който са си изпатили от тоя факт,ако е така пишете за да зная какво да правя.  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз не знам как някой ще си е изпатил,но ако имаш място по-добре ги премести в друга стая.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 707
Аз имах но ги махнах малко преди да родя защото събират  много прах колкото и да се почистват,а  това не мисля,че е добре Peace

# 3
  • Мнения: 257
Чувала съм, че може да получи алергии, асма, но не ми се вярва и за това пуснах във форума този въпрос.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Преди да се роди Иво имах много цветя. Голяма част раздадох, други преместих в хола и всекидневната. Уж да не са в стаята на бебето, но особен смисъл от това упражнение май нямаше, защото така или иначе то прекарваше голяма част от времето точно в тези две стаи. В "освободената" само спеше.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Чувала съм, че може да получи алергии, асма, но не ми се вярва и за това пуснах във форума този въпрос.

Чак алергии не виждам от какво може да развие. Зависи за какъв брой цветя става въпрос - ако е едно букетче не виждам проблем. Но вярно е, че събират прах - просто ги премести в друга стая за да си спокойна.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 819
В стаята, в която спят няма цветя.

# 7
  • Мнения: 6 441
Уж да не са в стаята на бебето, но особен смисъл от това упражнение май нямаше, защото така или иначе то прекарваше голяма част от времето точно в тези две стаи. В "освободената" само спеше.
Нали това е целта  Wink През деня цветятя пречистват въздуха,подпомагани от светлината,слънцето и отделят кислород,което не ги прави вредни за детето.През нощта обаче се отделя въглероден диоксид и не са подходящии да стоя в стая,в която се спи(това не се отнася само за децата,а за всички).
Ако обаче цветята са цъфтящи и детето е предразположено към алергия,по-добре да няма и в стаята,която стои през деня.Ако не е предразположено,според мен няма пробелм  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 15 215
Да, права си.
Аз се зачетох в един от предните постове и се хванах за прахоляците по листата. (Моите цветя уж ги къпя с душа, ама не чак всеки ден. Не съм никаква ССФ-чат-пат може да видиш прах Blush).
Иначе цъфтящи цветя не мога да гледам-ще ги уморя. Моите са само шума.  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 1 508
Чувала съм, че може да получи алергии, асма, но не ми се вярва

Асма ще се получи само ако сама си я посадиш  Laughing

# 10
  • Мнения: 9 814
Стайните цветя наистина не се препоръчват в стаята на бебето. Няма проблем обаче в дневните помещения в жилището да има цветя, стига да не са отровни, нито много миризливи и по възможност да се намали броят на цъфтящите видове /с теменужките и здравеца няма проблем, те стават дори за детски стаи /. Особено важно е също редовно да се почиства горният слой почва в саксиите заради акарите, които могат да предизвикат алергии.

# 11
  • Мнения: 257
Много съм гладничка хапнала съм си Т-то  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
В стаята, където се спи - не е желателно, в хол и всекидневна е даже добре - Патето го е обяснила, но проходи ли........ Ще започне скубене, хапване на листа, та аз сега се чудя къде да си пратя цветята на почивка.

# 13
  • Мнения: 164
на мен в болницата ми донесоха цветя и една от служителките веднага ги изнесе като ми каза ,че не е желателно да има цветя при толкова малко бебе ,така че и  вкъщи не бих сложила

# 14
  • София
  • Мнения: 39 741
1вата педиатърка на Дияна единствено ме предупреди за цъфтящи цветя. По това време живеехме в гарсониера. Всички цветя бяха в кухнята. В хола имаше само един портокал, палма и бенджамин. Палмата беше на земята и когато Дияна пое с проходилката я дърпаше за листата по 5 пъти на ден, съответно после се чистеше. Палмата също замина в кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт