Каква тенджера?

  • 986
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
 Имам нужда от хубава голяма тенджера. Въобще не съм наясно каква да е тя , за да е добре приготвена и здравословна храната. Моля дайте идеи. Не искам и да е много скъпа , ако може.
 Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Аз приготвям храната на моето семейство в обикновена българска тенджера.Незнам точно каква марка е но ястията почти не ми загарят или пък ако се случи много лесно се почиства.готвената храна не е ли здравословно приготвена newsm78.Аз личнжо нищо не запържвам и мисля че така е здравословно.

# 2
  • Мнения: 678
Незнаех,че храната зависи от тенджерата  Wink
Моята е на "Метеор",но защо ти е голяма?Ако сготвиш много ядене за повече дни,след 2-3 ден не мисля че вече храната е здравословна.За едно 3 -4 членно сем. тенджерата 3-5л. мисля е достатъчна.

# 3
  • Мнения: 364
 Доколкото знам от значение е от какъв материал е направена тенджерата , защото при някои се запазват по-добре полезните вещества на приготвяната храна ( аз също не пържа нищо , а ако се наложи здушавам с вода и мазнина) , а така също има материали , които отделат неполезни вешчества в готвената храна. Неразбирам много затова питам.
 Голяма , защото просто имам само средни и малки и имам нужда и от една по-голяма , в която пък да мога да събирам и кошничката за готвене на пара , максмимално отворена.  Ние също в къщи ядем от едно ядене най-много 2 пъти.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Незнаех,че храната зависи от тенджерата  Wink

Ааа, според някои зависи от тенджерата Wink Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255970.0

 Моята препоръка е за алпака с двойно дъно. Имам  от евтините, не са ми падали дръжки, нито са ми се изкривили капаците (стъклени са). Имат един недостатък - на забравено ядене на котлон, включен на 6, ми се разтопи дъното (а яденето беше на въглен ) Grinning С руската с чугунено дъно не може да ми се случи такова нещо Simple Smile Всъщност най-вкусно и здравословно става яденето във фурната, в тава Grinning

# 5
  • Мнения: 712
Направо ме изпревари. Само алпака с двойно дъно. Така казва баба ми. Аз от личен опит не мога да говоря кой знае колко много...

Общи условия

Активация на акаунт