До кога изваряване на шишетата?

  • 12 991
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте момичета,предварителни се извинявам ако сте обсъждали тази тема,почти всеки ден ви чета ,не съм мяркала този въпрос. Та докога мислите ,че е добре да се изваряват шишетата?Предстои ни пъуване от 2 дни почти,самолети ,коли,та няма да мога да изварявам шишетата на беба.Дали няма да й навреди да ги мия по пътищата само с вода и веро мисля да взема?Предварително благодаря на тезикоито ще си направят труда да ми отговорят.
Поздрави.

# 1
  • Мнения: 2 517
Ми аз на възраст седем месеца и половина спрях да стерелизирам шишетата на сина ни. То нямаше особен смисъл от тази стерилизация, защото с никненето на зъбите започна да слага каквото намери в устата си.
Конкретно в твоя случай мисля, че не е най-удачно да миеш шишета из път. Не веро, ми квото и да вземеш като миещ препарат, примерно тоалетната на една аерогара не ми се вижда подходящо място за измиване на бебешки шишета. Предлагам ти два варианта:
1. Шишета Плейтекс със стерилни пликчета за еднократна употреба. Продават се в по-големите бебешки маркети. В Пигис Хаус съм ги виждала 100%. Значи шишето си е чисто, можеш да го премиеш със вода, а течността се слага във пликчето на бибата и след употребата пликчето се изхвърля и слагаш ново. Малко сложно го обясних, дано да си ме разбрала.  Биберона  го измиваш /няма друг начин/.
2. Една по-голяма пластмасова кутия и таблетки за стерилизация. Лошото е, че при пътуване със самолет могат да те спрат да ги внесеш като ръчен багаж от съображения за сигурност.
Дано да съм ти била полезна.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Стерилизирах само първият месец.

# 3
  • Мнения: 681
Аз съм преварявала шишета два или три пъти.Измий си ги добре с гореща водя и мисля,че няма проблем,а и тя е на 7 мес. и половина,колко хранения има с шише 1-2 на ден,май  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 131
Аз съм преварявала шишета два или три пъти.Измий си ги добре с гореща водя и мисля,че няма проблем,а и тя е на 7 мес. и половина,колко хранения има с шише 1-2 на ден,май  newsm78
Аз не съм изварявала шишета въобще, тоест направих го само един-единствен път. Наистина би могла, ако бебето има 1-2 хранения на ден с шише, просто да вземеш 4-5 шишета за два дни. На мен също миенето по разни тоалетни не ми се струва добра идея, освен ако внимаваш шишетата да не се допират никъде.

# 5
  • Мнения: 554
Аз все още стерилизирам, но наистина колко шишета ти трябват на ден, 1,2,3? Аз бих си взела достатъчно шишета, за всяко хранене да имам чисто, не мога да си представя къде ще ги мия по пътищата.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато малката беше по-малка и пътувахме си вземах един термус със вряла вода и след хранене изплаквах шишето с нея.Вие вече сте големи и няма от какво да се притесняваш.На летището винаги можеш да купиш чай/без да слагат пакетчето в чашата/и ще имаш вряла вода  Wink

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ооо аз  се бях увлякла и стерилизирах до 10 месец, докато една приятелка не ми каза, че си усложнявам живота- детето ми ядеше фасове от земята, а аз му изварявах шишетата Laughing. Тогава спрях без да се замисля.

# 8
  • Мнения: 164
изварявах всеки ден до към средата на петия месец-сега веднъж седмично(понякога и ро рядко)а за това ,че ви предстои път аз бих взела повече шишета или ако е възможно изплаквай шишето веднага след хранене (да не престоява много с остатъците от млякото)така по лесно се мие и мисля,че няма да имате проблем

# 9
  • Мнения: 1 165
Аз стерелизирах до деветия месец.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Измиването с топла вода и веро/сапун/ ще е достатъчно.

# 11
  • Мнения: 756
аз мисля че не е удачно да миеш шишета по аерогари и крайпътни заведения , така че по -удачно е да си вземеш пакет със стерилни бутилки за еднократна употреба , мисля че бяха 12 или да си вземеш студен стерилизатор - ама пък къде ще го държиш , провери в mothercare ili boots мисля че имаше малък , специално за пътуване  стерилизатор. Пусни търсачка в ebay  също , там съм виждала да предлагат на много добри цени.

# 12
  • Мнения: 59
На 6 м. спрях.

# 13
  • Мнения: 6 438
До 6 мес.  Peace

А за това веро искам да попитам.Знам,че ако не се изплакне достатъчно добре,натрупването в организма хич не е полезно,затова и досега мия само с вряла вода?Вие как мислите?И дали сапунът е по-добрият вариант? Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 113
Мале колко сте бързи.Много ви благодаря за съветите .Май ще спирам и аз да стерилизирам,защото и Мила е така,всичко лапа  вече,кое е мито кое не.Но май ще си купя още 2-3 шишета ,защото имам само 3 ,а те никак няма да ми стигнат.Беба пие мляко 2 пъти на ден сутрин и вечер,но с пътуването май ще пие повече,защото тук няма заленчукови пюрета ,а не мога само плодови да й давам ,то няма да я засища.Та остава да купувам още шишета май.Тук също хапчета за стерилизация няма и еднократни шишета няма.Друг вариянт е да си поръчвам по интернет,но кога ще пристигнат...Аз тръгвам след 2 седмици.Та така.Мерси пак за отговорите,много сте отзивчиви.Поздрави. Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт