белтък опал

  • 53 264
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте момичета! Искам да ви питам, знаете ли какво значи белтък опал - това ми показа днес изследването на урината. Аз нищо не разбирам, док каза, че няма нищо, но ми изглежда не много загрижен по принцип за бременните и малко се притеснявам. Досега винаги ми пишеше отр. Моля ви, споделете знанията си! Благодаря предварително Hug

# 1
  • Мнения: 391
Понеже виждам че никой не ти е отговорил досега ще се опитам да те успокоя, въпреки че не мога да отговоря на въпроса ти какво точно значи белтък опал. Аз бременеех във Франция, но в края на бремеността (около месец преди да родя) ми казаха че имам положителен албумин. Аз се шашнах и звънях на гинеколкога, които ми каза да си купя лакмусови лентички от аптеката и да си правя теста сутрин сама. Оказваше се отрицателен всеки път. Понякога може да има примеси в урината които да повлияят на този резултат, това ми каза гинеколога. Седмица след това направих пак изследвания в лаборатория и албумина ми беше отрицателен. Но дори и да е положителлен ми казаха че е нормално в края на бремеността, оттам нататък всичко зависи от стойностите.
Дано да съм помогнала или успокоила пшоне малко! Кураж! Peace

# 2
  • Мнения: 4 753
Ще цитирам едно мнение на майка от форума, но не знам до колко е вярно...  Peace
Цитат
Виж си изследванията за урина и там където пише белтък трябва да има минусче или да пише негатив. Нещо от рода. Ако на белтък пише опал. или има + или повече +, това означава че имаш албумин в урината.

Това обаче май е нормално при бременните...  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 524
Не знам какво значи точно Опал, но високи стойности на албумина е много опасно за бебето. По-добре питай друг доктор или в лабораторията, но щом нищо не е казал, предполагам че са ниски стойностите.  При високи стойности следва хоспитализация, диета и наблюдение.

# 4
  • Мнения: 5 577
 Shocked опал означава албумин ли?

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Опал означава Опалесценция т.е наличие на малко количество белтък в урината най-общо казано. При такива случаи лекарят ти трябва да вземе решение за приемане в болница и трябва да следиш кръвното си, защото албуминът и кръвното са двата най-сигурни признака за прееклампсия, а тя е доста опасна за плода.

# 6
  • Мнения: 5 577
 Shocked о Боже, аз от един месец си стоя така - а какво за кръвното?

извинявам се, че се намесих в темата?

# 7
  • Мнения: 678
А,защо не си пуснеш пак изследвания,но в друга лаборатория?
Аз така когато бях бременна ме изкараха с хемоглобин-70,на другия ден пуснах нови изследвания и там показа 100.

# 8
  • Мнения: 97
Опалесценция означава и е съвсем малко количество белтък в урината. Както са ти казали следи кръвното налягане, а също не разбрах имаш ли отоци по краката? Опасно е комбинацията- високо кръвно, отоци по краката и белтък в урината.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Опалесценция означава и е съвсем малко количество белтък в урината. Както са ти казали следи кръвното налягане, а също не разбрах имаш ли отоци по краката? Опасно е комбинацията- високо кръвно, отоци по краката и белтък в урината.
точно така  Peace

# 10
  • Мнения: 518
Подути са ми краката и то доста. През нощта не спадат, въпреки че би трябвало. Може да е ниско съдържанието на белтъка и да не се налага да влизам в болница още, но аз се притеснявам, понеже моят лекар се е скарал с управата на болницата в нашия град и те не му позволяват да влиза изобщо в нея. Затова той води ражданията в друг град - съседен и предполагам, че ще му е трудно да ме настани в болница, ако се налага и затова да не го прави. Не знам какво да мисля вече! #Cussing out Сега ще ида в друга лаборатория да повторя изследването.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
il84 моля те отивай в болницата да те видят. Неспадането на краката пък е признакът, че първото изследване не е грешно. Не виждам лентичка - в коя седмица си?

# 12
  • Мнения: 3 675
Да, момичетата са прави.това са следи от белтък в урината /т.е. много малко количество/.Наличието на белтък/албумин/ говори за възпаление на бъбреците.може подуването да е от това, че в организма се задържа вода.Така мисля аз, но не съм лекар.Само медицинско лице може да даде компетентно мнение, ние тук само предполагаме.Дано всичко е ок. Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 675
Чак сега прочетох, че става дума за бременна жена, подуването може да е от бремеността и да няма нищо общо с това,което написах по-горе.Нека авторката не се притеснява излишно, според мен всичко си е ок, като се има предвид нейното състояние.

# 14
  • Мнения: 518
il84 моля те отивай в болницата да те видят. Неспадането на краката пък е признакът, че първото изследване не е грешно. Не виждам лентичка - в коя седмица си?
На 19-ти влизам в 9-ти месец

Общи условия

Активация на акаунт