На море в Турция - с автобус

  • 5 263
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Тази година сме запланували да отидем на море в Турция. Имам много питания, въпросителни - относно това къде, при какви условия и т.н., но въпроса, който най-много ме вълнува е относно пътуването с автобус. Дъщеря ми е на почти 3 години и се притеснявам как ще й се отрази пътя, който е доста дълъг.
Та в тази връзка бих искала да помоля тези от вас, които са пътували при такива обстоятелства да споделят своят опит.

Предварително благодаря и весело и щастливо лято!!!!!!!!   bouquet

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Кажи закъде в Турция става въпрос? Едно е Кушадасъ, друго - Алания  Thinking

Но дори и до Кушадасъ ще се измъчите - минимум 15 часа.

# 2
  • Мнения: 132
Най-вероятно Анталия, ама много път бееее....

# 3
  • Мнения: 11 747
В чудо ще се видите с детето ми се струва. Идете със самолет или поне с кола.

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 594
В чудо ще се видите с детето ми се струва. Идете със самолет или поне с кола.

И в интерес на истината не само вие  Tired

# 5
  • Мнения: 11 747
Да, и аз си го помислих това, но не посмях да кажа, да не обидя съфорумката  Blush  Наистина не е за дете това премеждие, спътниците ви ще ви омразят, гарантирам.

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
До Кушадасъ, според мен, няма да е чааак такова мъчение.
Автобусът спира на 2 часа.

До Анталия е много с автобус.

# 7
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Ние до Кушадасъ пътувахме 18ч, като минахме много бързо границата, до Анталия са поне 25ч. Аз не бих тръгнала с дете, ще се побъркате че и всички покрай вас ще са Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 9 456
Е, да с деца е по-трудно!   Wink
Ние, сега покрай майските празници пътувахме с автобус до Мармарис.  Simple Smile
От където и да го смяташ, са си 20 часа път.  Wink
Имаше в целият авотбус 2-3 малки деца, другите, по-големички.
Е, ми чак омерзяване нямаше Wink. Спокойно си пътуваха дечицата. Даже си бяха забавни. Hug
Имаше други по-неприятни спътници и лелки-мърморани. Close

# 9
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Пътувала съм с автобус до Анталия, пътят е наистина много дълъг. Там пристигнах и бях придобила формата на седалката.Никога не бих тръгнала с дете до там, ако е под 10год.

# 10
  • Мнения: 132
Мдааааааа ... правилно съм се ориентирала  Simple Smile Благодаря на всички за мнението, ще мислим вариант със самолет, иначе рискуваме доста!

# 11
  • Мнения: 2 700
Аз пък твърдя, че се издържа и хич не е толкова фатално.  Crossing Arms
Мъжът ми има фобия от самолети и досега ходим все с рейсове до Турция (тази година ще ни е за четвърти път). Дъщеря ми беше на 3,5 когато отидохме за първи път в Кушадасъ. Ами, не помня да сме имали проблем. В рейса й бях взела уокмен да си слуша касетки с песни и приказки (тогава това имахме), книжки, нещо за оцветяване. Детето се занимаваше, гледаше през деня през прозореца, приказваше си с другите пътници, а когато й писнеше спеше. Спира се средно на два часа, така че факторът тоалетна също отпада.
Естествено, ако имате възможност самолет е за предпочитане, но и рейсът не е болка за умирачка.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 456
Дъщеря ми беше на 3,5 когато отидохме за първи път в Кушадасъ. Ами, не помня да сме имали проблем. В рейса й бях взела уокмен да си слуша касетки с песни и приказки (тогава това имахме), книжки, нещо за оцветяване.
Брей, това с уокмена е страхотна идея!!!   bouquet
Не бях се сетила, че можем да вземем някаква такава занимавка за малката.  ooooh!
Защото септември, живот и здраве, плануваме пак пътуване до Турция с автобус, но този път с малката (която тогава ще има навършени 4г.) и то до Кушадасъ.  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 940
Видях едни доста луксозни  автобуси на Метро /фирма , ориентирана към  Турция/, иначе има и чартъри от Пловдив, Варна, Бургас

# 14
  • Мнения: 11 747
а, чартъри от Варна няма!!

Общи условия

Активация на акаунт