Ниския хемоглобин

  • 1 414
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте на всички мами!Искам от вас помощ,обяснение на проблема ми или каквото и да е.Предварително благодаря!!!Дъщеря ми е на 1г и 4м.На изследването на кръвта на 1год. установихме,че хемоглобина и  е малко по-нисък от нормалното-107.Педиатърката ни каза да пие Maltofer за 1 месец.След това пак направихме изследване и хемоглобинът беше паднал на 104.И отново Малтофер ,но този път за 3 месеца.И пак изследвания-днес излязоха резултатите и hb e....................97!!!!!Педиатърката каза пак да пием Малтофер за още 1 месец и тогава щяла да ни прати на специалист.Попита ме дори дали някой от двама ни с мъжа ми имаме таласемия.А ние нямаме.Въпросът ми е защо hb и пада въпреки Малтофера Страшно ли е това и трябва ли да се притеснявам?!И ако има нещо къде да  я водя.

# 1
  • Мнения: 1 440
Препоръчвам ти да се консултираш с хематолог.Той ще определи какви специфични кръвни изследвания да се направят.Успех!

# 2
  • Мнения: 1 046
А изследванията на малката когато е здрава ли са правени, имам предвид, ако скоро е прекарана инфекция и е приемала лекарства категорично се отразяват на резултатите.

А и е важно да ги правите в една и съща лаборатория.

А защо не смените железния препарат, виждам че е малка, но може и други от "железата" да имат течна форма?

Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 46 488
107 е в норма за 1 годишно дете.

Другите изследвания в същата лаборатория ли ги правихте? Повторете ги в друга лаборатория като начало.

# 4
  • Мнения: 1 820
Препоръчвам ти да се консултираш с хематолог.Той ще определи какви специфични кръвни изследвания да се направят.Успех!
и аз така мисля.А за въпроса ти дали да се притесняваш,аз бих се притеснявала.Значи сте пили 4 мес Малтофер така ли идва?За мен не е нормално.Това е прекалено много време и при положение че дори хемоглобина продължава да пада.А не да стой в едно положение.Не знам на какво може да се дължи,но явно малтофер или не е за нея в случая и определено има някакъв проблем.Според мен бягайте на специалист,а не при педиатърката!!Не изчаквай,защото мисля си го направила достатъчно време вече,но ти си решаваш Успех!  bouquet

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 20:16 от paneva

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз бих се притеснила. Не за това, че при първото изследване хемоглобина е бил 107, а че пада...

# 6
  • Мнения: 2
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ.ЩЕ ДЕЙСТВАМ

# 7
  • Мнения: 1 820
Пиши после какво е станало и дали детенцето се е оправило  Naughty  Grinning

# 8
  • Мнения: 24
По-добре спрете това лекарство и идете при друг лекър.Може да е анемия.Във военна болница има един мн добър хематолог.Ако ти трябва инфо за него-пиши ми.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
Оставете я тази докторка. Идете на хематолог, той ще ви назначи изследвания и може да установи, че ви липсва Б12 или фолиева киселина,а не желязо. Просто няма смисъл да мъчите детенцето още месец с това хапче. Или другия вариант е да изчакате две седмици след като спре желязото и пак да пуснете едно изследване на кръвта с ЖСК и желязо, за да се види реално ниско ли е желязото и има ли смисъл от хапчето. Но при всички положения е добре да идете на хематолог, навярно не е нищо притеснително,но така и душичката може да се мъчи,аз съм с нисък хемоглобин и е мъчение.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз пих малтофер повече от месец, и също като при тебе хемоглобина падаше още. Тогава ми го смениха с Тотхема и много бързо, за около 2 седмици хемоглобина ми влезе в норма.Все още го пия потдържащо обаче и така ще е докато родя. Много хора се оплакват,че малтофера не действа, така че изискай да ти го сменят с друго. Тотхемата се изписва и на бебчета, така че действай.

# 11
  • Мнения: 661
мамче десче ,

Някой от вас с мъжа ти да има таласемия ? Това е вид анемия , при която пиенето на желязо е противопоказано . НЕ е опасно , не се притеснявай ! Идете на хематолог . Изследвано ли е желязото на детето ? В норма ли е ?

# 12
  • Мнения: 914
А  други  иизследвания не ви ли назначиха   newsm78

а  Малтофера трябва да се пие  редовно  и стрикно  PeaceНа  нас  ни помага  но  има  и  трябва да се  търси  причината  на  вида   анемия   и  оттам  правилното  лечение   Hug 
   

какво е общото  състояние на детенцето   имам  предвид тегло  ръст 


никога не се доверявай на една лекарка  и  веднага  търси  специалист  и  то  два 


успех  ще  чакаме  отговор   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт