конфитюр от малини

  • 6 001
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Здравейте мамчета ,знам че тук има големи кулинари .Дайте една рецепта за вкусен конфитюр от малини.Донесоха ми цяла щайга и се чудя какво да я правя Simple Smile.

# 1
  • Мнения: 1 771
Аз го правя така:
На 1кг малини прибавям 1 кг захар

наръсвам малините със захар и така престояват да си пуснат сока може два , тре часа или повече. След това в тенджера да се варят, като от време на време се отстранява пяната. Така варим докато ката вдигнем лъжицата, капките падайки да образуват нишка.  Лимонтузото се прибавя 1-2 мин. преди да се отстрани сладкото от печката. Налива се в сухи затоплени бурканчета по избор. и се затваря с капачкат и така на студено. Не се вари.
 

# 2
  • Мнения: 6 243
Ако имаш подходяш съд, може и във фурната - по мързелив вариант.
Обикновено е удобен за по-малка доза, защото 1 кг. малини - 1 кг. захар в стандартна тава ще ти изкипят във фурната.

# 3
  • Мнения: 3 927
С Гелфикс на Др. Йоткер!
Според упътването на опаковката. На 1 кг нето плодове се слага 1 кг захар и се вари 3-4 минути - няма нужда от бъркане до прималяване Wink. Затваря се в бурканчета и се оставят да изстинат обърнати. Получава се нещо като конфитюр-желе, а не стандартното бг-сладко, но е много приятно на вкус.

# 4
  • Мнения: 781
Много ви благодаря момичета! Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт