До мамите юристи - моля за съвет за процедура при развод

  • 2 918
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
Омъжена съм от лятото на 2005г., а дъщеря ни се появи на бял свят през 2006.Откакто се е родила, започнаха сериозните проблеми със съпруга ми, а тези с родителите му са още отпреди сватбата. Не ме харесват и това е, особено свекървата. Три дни преди сватбата направиха грандиозен скандал на базата на скалъпена лъжа по мой адрес, но въпреки това сватба имаше. Няколко месеца след раждането на детето, съпругът ми започна да кара една моя "приятелка" на работа, по мое настояване - там ми беше грешката де, като си мислех, че това ще е за седмица две. Да, но не. Всичко продължи няколко дълги месеца, докато не ми писна и му казах, че не ми е приятно. Отговорът - ами като не ти харесва, кажи й го ти, на мен ми е неудобно. Последваха скандали от страна на мъжа ми заради всевъзможни глупости, пълен психически тормоз над мен... А през това време един съсед ме подбъзикваше, като я видеше - това ли е новата снаха? Аз настоявах да прекрати с това, но той нагло ми заявяваше, че нямам причини за ревност. Караше ме насила да излизам с нея и детето и да им ходим на гости - в противен случай, зверски скандали и тормоз.
Както и да е, и това приключи някак си. Оттогава ме тормози за всякакви глупости, семейството му също. Измислят си, че не поддържам домакинството, а аз се старая. Освен това ходя и на работа. Майка ми гледа детето през това време. Имам алергия към препарати и дори хранителни продукти (ако ги докосвам без ръкавици, докато готвя), но въпреки това се опитвам да насмогвам. Мъжът ми започна да мие съдовете, но при всяко миене ми натяква и ме унижава... Избухва без видима причина, крещи ми и това пред детето. Дъщеря ни беше болна, с 40 гр. Т, извиках майка ми да ми помогне, за да може таткото да се наспи и да е бодър, нищо че и аз бях на работа. Той недоволен - не съм му обръщала сексуално внимание, разбирате ли. А майка ми "се месела в нашите семейни дела". А всъщност това не е така, цялото му семейство си вре носа в нашите работи. Но това е много дълга тема.  ooooh!
Често спи в другата стая и се сърди, отново по непонятни за мен пречене. След дълъг псих. тормоз ми заяви, че като не ми харесва - да подавам документи за развод. Искал вече и да си делим заплатите - всеки с неговата си, а да делим разходите за домакинство и детето. Допреди това ми вземаше всички пари и уж стояха на място, откъдето и двамата можехме да вземаме при нужда.
След това започна да ме тормози и за детето, щял да вземе половината родителски права #Crazy и да го мъкне на село да го гледат техните, когато той бил на работа, а техните разбирания за отглеждане и възпитание на дете са далеч от нормалните. Също дълга тема. Знаел, че ще е стрес за детето, но да "натриел носа на майка ми". Казах му, че най-важно е детето, а не това да прави напук на някого, но не...
Факт е, че иска развод, но не му стиска да подаде документи и каза аз да съм подавала. Знам, че няма да издържа дълго така, детето вече започна да плаче нощем, крещи ми пред нея и тя се разстройва... 
Стана дълго, въпросът ми е - може ли той да вземеполовината родителски права? Не искам детето ми да бъде подмятано и да не знае къде е домът му. Може ли да извади пълномощно на родителите си да гледат детето през времето, когато той е на работа? Не желая детето ми да страда. Аз винаги съм я насърчавала да обича баща си, но ето какво става... Тя е много привързана към него, но това само гали самолюбието му сякаш.
Какво да предприема? newsm78 Засега сме се разбрали, че ще е по взаимно съгласие.
Но той често се извърта и казав точно обратното на това, което е твърдял преди това.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 10:23 от Марина_А

# 1
  • Мнения: 54
В "Родители отглеждащи сами децата си" има цялата информация която ти трябва има и мами минали по този път и мами юристи които да те посъветват.Кураж и сили Hug

# 2
Бейби, благодаря ти за инфото.   bouquetЩе пусна темата и там, понеже не знам как да я преместя.

# 3
  • Мнения: 756
като присъдят родителски права на единия от родителите , то другия има право да го вижда в определени дни , предимно събота и неделя , които детето прекарва с него .

Общи условия

Активация на акаунт