Странно поведение за дете на 8 месеца..:(

  • 5 792
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте майчета.Моят син е на 8 месеца  и прави странни неща с очичките.Вдига си погледа нагоре и от зеницата се вижда малка част само...това го правеше по 4-5 пъти на ден ,но вчера за 5 мин го направи 10 пъти.Вее го прави мноог пъти на ден.Незнам навик ли е ...?Все едно нещо му привлича вниманието..а то няма нищо горе..Sad(Дано да съм се изразила добре,за да сте ме разбрали.Няма гърчове...но на моят дядо брат му е бил епелиптик.Пращат ни на ЕЕГ.Много съм притеснена..наистина много..като всяка една майка с проблем..

# 1
  • Мнения: 74
Да добавя,че изцяло развитието му и двигателни способности са отлични.Моля ви за съвет!!

# 2
  • Мнения: 74
Няма ли кой да ми отговори?

# 3
  • Мнения: 4 585

Прилича ми на пареза на очния нерв, направете си ЕЕГ-то.
Ако има нещо притеснително в ЕЕГ-то, ще ви пратят на невролог.
Не се шашкай и не ни се сърди, ние не сме лекари.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
Все едно нещо му привлича вниманието..а то няма нищо горе..:

Може пък да се опитва да си разгледа миглите?

# 5
  • Мнения: 1 434
Чела съм за  Поглед тип "Залязващо слънце  " има доста   инфомация    в форума    за този проблем. Препоръчва се   консултация  с  детски невролог .

Копирам от една тема ..
поглед тип "залязващо слънце", което означава, че бебето се опулва, целият му ирис потъва надолу и отгоре остава бяло.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 817
Погледа залязващо слънце е различен от това,което описва авторката.Моето дете имаше този поглед преди операцията-ириса потъва надолу и остава само бялото.
Направете ЕЕГ и според мен,аз лично бих направила и задължителна консултация при невролог. Peace

# 7
  • Мнения: 74
Неврологът каза ,че засега не вижда причина за това състояние на детето,но все пак ни изпраща на ЕЕГ..Развива се нормално,хапва добре...ще му направя ЕЕГ-то....но дотогава...ще полудея:(

# 8
  • Мнения: 155
Gali не искам да те притеснявам излишно, но  на една моя позната  детенцето и така и обръщал само очичките леко и се е оказало епилепсия в съвсем лек стадии и детето в момента пие някакви лекарства. Тя казва, че откакто ги приема сега вече няма това обръщане на очички. Иди на невролог непременно да се види детето и ако може да се овладее от рано ще е добре. Успех.

# 9
  • Мнения: 4 585

Gali, няма място за паника. Ако се случи пак такова нещо,
раздвижи нещо цветно, играчка, разперени пръсти, пред лицето
му и виж дали ще го изведеш от това състояние.

# 10
  • Мнения: 779
Неврологът каза ,че засега не вижда причина за това състояние на детето,но все пак ни изпраща на ЕЕГ..Развива се нормално,хапва добре...ще му направя ЕЕГ-то....но дотогава...ще полудея:(

Здарвей  Gali!
Моята дъщеря правеше  точно така като новородена известен период от  време ,но при нея генеколога и акушерката  се постараха да направят мозъка и на мармалад!
Много хубаво е ,че сте били на невролог и той не е открил нищо.Мисълта ми е ,че ако на ЕЕГ то не се открие проблем(стискам силно палци),може да се окаже безобидна поведенческа проява.Знае ли човек?!Но каквото и да стане не се тревожи! HugРеагирала си навреме ,което е много важно и ще се вземат необходимите мерки.

# 11
  • Мнения: 15
Гали,моето дете беше така.И аз ходих на невролог,че и трансфонтанелна ехография му правиха.Но ЕЕГ-не.Още щом го видя,невроложката каза:"Нищо му няма на детето.Това е емоция".С времето отмина.Спомням си ,че беше на ваша възраст горе-долу.Около 6-8мес.После отмина всичко спонтанно.Може би към 9-10 мес. вече не правеше така.Особенно активно го правеше,когато му размахам нещо шарено пред очите и го насоча към челото нагоре./Ама,че го обясних,дано си разбрала./Т.е понякога беше провокирано,понякога спонтанно.Като го извиках по име,май преставаше./вече не си спомням/.Сега е живо ,нормално развиващо се 2 годишно дете/слава Богу/.

# 12
  • Мнения: 74
Благодаря на всички за милите отзиви.Отново го заведох(за мое успокоение)на невролог и пред него го направи,вдигна очичките нагоре и той заключи,че не е епилепсия(слава богу)а нервен тик.Все пак ще му направя ЕЕГ-то..дано наистина да няма последствия.Благодаря ви още веднъж!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 262
Гали като минете ЕЕГ-то сподели какъв е резултата. Дано всичко е наред и  е само някакъв номер от страна на детенцето.

# 14
  • Мнения: 4
Габи най-добре отидете в София при д-р Летвиненко или Станчева мисля,че те ще ти дадат отговор на всичките ти въпроси ако искаш мога да ти дам телефона им за връзка ,дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт