Има ли и други като нас?

  • 1 071
  • 15
  •   1
Отговори
  • Burgas
  • Мнения: 201
Здравейте!Кърмя моето момиченце успешно вече повече от 8 месеца. захраних я в петия месец със зеленчуково пюре (ранни моркови). постепенно въведохме почти всички зеленчуци. след това плодови пюренца, каши (тях не ги хареса особено). въвела съм и глутен,попарка и жълтък от скоро. а от месните пюренца сме опитвали пилешко и телешко. в началото похапваше с апетит. но сега не иска повече от 3-4 лъжички а е гладна дори започва да плаче, но си иска цицито. само като види лъжичката и започва да си върти главата.има проблем с акането откакто се захранваме. сега пие лактулоза 2 пъти да ден по 5мл и е добре. незнам какво да направя за да започне отново да харесва храната. дори жълтъка не и го давам в пюренце понеже няма да го изяде а го размачквам между пръстите си и така го хапва. като и дам нещо с ръка има шанс да хапне но с лъжицата започва един рев! цока си и нощно време 1-2 пъти. забравих да спомена че и зъбки си имаме. още на 4 месеца излязоха първите. сега има 4 отгоре и 2 отдолу. като последните 2 отгоре пробиха скоро. мислех че може да от от тях но... знам ли и аз  newsm78 ! иска ми се да си хапва повече детенцето притеснявам се дали и стига само млякото  newsm78 !моля ако някой има идея как да продължавам с храненето да казва че вече ... #Crazy !

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Това е период ще отмине. Имахме период на отказване на твърда храна освен сухари и бисквити на 11 месеца - за 2 седмици отмина. Може да е поредния зъб и повечко да я мъчи.

# 2
  • Мнения: 2 837
Защо се притесняваш? Детето ако не си хапва достатъчно, ще си мълчи ли?
В периода на никнене на зъбки често се случва това, което ти описваш. Въпреки че беше захранен, когато лятото Румен имаше разстроено коремче, винаги минавахме само и единствено на кърма, а той по това време е бил горе-долу на ваша възраст, че и по-голям.
Захранването е постепенен процес. В този форум има майки, които до една година не заместват хранене, а дават само по няколко лъжички за опит. Така че бебенцето си знае какво иска. Просто след някой и друг ден предложи отново пюренце.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 09:15 от Ana2

# 3
  • Мнения: 9 466
Не насилвай детето-ще има обратен ефект Peace
Нали знаеш "няма по-велика сила от глада"-така че ако детенцето ти е гладно, няма да отказва храна. Просто предвид зъбоникненето,  е нормално да намалее апетита Wink
Затова е добре че я кърмиш-така хем се успокоява, хем получава всичко необходимо Grinning
Ако не и стига количеството, прото ще зачести кърменията Wink

# 4
  • Мнения: 236
И моето мнение е да не насилваш детето, щом обръща глава само при вида на лъжицата, значи не трябва да я насилваш. Давай й повече да суче. И ние бяхме така, и сега има такива периоди. И съм забелязала, че ако започна много да държа да си изяде храната, тя се дръпва и ми е много по-трудно. Сега въобще не я насилвам - да яде колкото иска.
Защо не пробваш да й дадеш пюре от сливи или круши, или настъргана круша - това би трябвало да оправи запека. Лично аз съм противник на даването на лекарства за регулиране на стомаха на толкова малки деца. Естествено, това си е твое решение, просто ти казвам аз как се справих със запека

# 5
  • Burgas
  • Мнения: 201
deni_k, ana2,MTV, depresijka момичета благодаря за отговорите   bouquet ! няма да тормозя дребосъчка повече! колкото хапне толкова.спокойна е явно и стига кърмата.
deni_k през тези 2 седмици продължи ли да му предлагаш пюренца?
depresijka и аз съм против лекарствата но като не иска пюренца няма как да стане. последно като се опитвах само със храна да го регулирам не ака 4 дена и пак започнахме с лекарствата. прясна круша и давам, но да си гризка с лъжицата не иска, за съжаление ефект при нас няма  Sad ! предполагам че ще се нормализират нещата и с храненето и с акането просто се притеснявам че вече доста време сме така  Sad !

# 6
  • Мнения: 5
Здравей, и ние сме със същият проблем.Захраних го със зеленчуково,след това плодово,а от миналият месец и месно пюре.Отначало хапваше с удоволствие, след това отказа пюретата и само го кърмех.След това пак започна да яде пюрета. Но и аз отдавам тези обрати на зъбките.
Бих искала да ми кажеш кога и с какво въведе глутен,защото и аз съм решила да го въведа,но се чудя с какво.Каша яде оризова,на MILUPA,но не мога да кажа,че му е много любима.
А също и за попарката как я приготвяш?
Много съм объркана и ще съм много благодарна на споделен опит  Simple Smile   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 837
Доколкото си спомням, аз дадох малко пюре, в което имаше и овесени ядки. Някои майки го въвеждат с трохички хляб, парченце бисквита или дори с лъжичка сварени от майката овесени ядки.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не насилвай детето-ще има обратен ефект Peace
Нали знаеш "няма по-велика сила от глада"-така че ако детенцето ти е гладно, няма да отказва храна. Просто предвид зъбоникненето,  е нормално да намалее апетита Wink
Затова е добре че я кърмиш-така хем се успокоява, хем получава всичко необходимо Grinning
Ако не и стига количеството, прото ще зачести кърменията Wink

точно така  Peace

# 9
  • Мнения: 2 274
Не се коси, моят дребосък до 1 годинка нямаше заместено хранене и пак растеше като за световно. Хапваше по мах. 10 лъжички пюре и после си доцокваше. Към годинката стигнахме едно 125 мл. бурканчета за едно ядене+ цокане. Това нежелание за ядене на нещо различно от кърма отмина. Не съм го насилвала, а предлагах докато започна да си хапва нормално. Сега уж яде 3 пъти на ден нещо различно от кърма+3 кърмения, но от 2 седмици почти само на цица виси, яде солети и бисквити и отказва манджички. Предполагам, че всичко е заради зъбите и чакам проклетниците да излязат, че да вземе пак да яде като хората.
Не се притеснявай, предлагай и без да я насилваш и си я кърми, ако отказва друга храна! Спокойно и тозии период ще отмине  Peace!

# 10
  • Burgas
  • Мнения: 201
i.qnakieva аз и дадох коричка хляб когато беше на седем месеца и половина. незнам дали е най-удачния вариант  newsm78!в продължение на няколко дни и давах по няколко трохички и накрая започна да си гризка сама. много и хареса. дори и сега отказва пюретата, но коричка хляб или бисквитка (на плазмон) си хапва с удоволствие. оризова каша не съм и давала понеже има проблем с акането а ориза нали запича. но сме опитвали царевица за кърмачета, зърнена каша с 4 плода на фризокрем и от на хип готовите лека нощ ябълка и круша. попарка педиатъра каза да и правя с 2 сухара, сиренце колкото кибритена кутийка и масло на върха на лъжицата. но аз и правя половин доза понеже рядко я изяжда. когато и дадох за първи път се обрина леко и педиатара каза да не слагам масло няколко дена и после да сложа съвсем малко и постепенно да увеличавам до нужното количество. така и направих и сега е ок няма обриви. сиренето пердварително си нарязвам на парченца и го слагам във вода да се обезсоли. а пропуснах да напиша, че я заливам с водичка не подслаждам със захар и пак я харесва. надявам се да съм помогнала  Hug !
при вас колко време продължи този период на отказване на храненето и ти продължи ли да  предлагаш пюренца или просто изчака няколко дни и отново?
все ще прояде де, ама се притеснявам, че се получава така  Thinking
benighted  май и ние ще сме така!важното е да е здравичка ще се оправим  Peace

# 11
  • Мнения: 5
dely, много ти благодаря!  Hug  И аз пробвам да му дам да си дъвче коричка хляб,но той само го рони на трохички,близва го и се цупи,явно не му харесва Wink  А иначе отказването да яде пюре не продължава повече от 1-2 дни- примерно предложа му пюре,той го изплюва и започва да ми дърпа блузата да му дам да цока.По-късно му предложа пак и ако и вторият път ми откаже просто го оставям цял ден на кърма.На другия  ден примерно хапва 1-2 лъжички и пак отказва. И така.Има дни, в които си хапва доста пюренце,но повече от 60-65ml не е ял за едно хранене.
И да попитам,нали казват че детето не трябва да яде краве мляко до 1 годинка,пък сиренето и маслото от това се правят,няма ли опасност от алергична реакция?Много се чудя за тая попара как да му я "сътворя"  Simple Smile
Ana2, благодаря и на теб за отговора   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 274
Като майка на деца с АБКМ да ви кажа - пробвате с малко количество сиренце и то козе или овче - купено, не домашно!
Аз лично овче сирене дадох на 1г и 2 месеца и то с много страх, защото той акаше с кървави жилки и се обриваше всеки път когато аз ядях нещо млечно. Та като стана на 1г и 2м. започнах аз да хапвам по малко млечни неща и да гледам за реакция. като видях, че не реагира, започнах по малко да му добавям сиренце и то в зел. пюре / при нас беше в зел. супи и манджички, които позволяват добавяне на сиренце/, нямаше реакция и сега хапва овче, но от кравето става страшно и все още не яде нищо с кравешки продукти.
Попара не яде, защото не я харесва. В нея не слагам масло по разбираеми причини, а и овчето сирене е достатъчно мазно.
Ако детето ви яде пюрета в които има сметана и изобщо някакъв млечен протеин или от млечните каши и няма реакция като атопичен дерматит или стомашни проблеми - разстройство, кръв в акито и други подобни след хапване на млечен протеин, не виждам защо се боите от даване на сирене и масло. С киселите и пресните млека вече е по-сложен въпроса.
Глутена го въведохме на 7 месеца с обикновени бисквити, които майка ми му даваше без мое знание  Laughing. Слава Богу нямаше реакция!

# 13
  • Burgas
  • Мнения: 201
привет!
benighted  благодаря за инфото  Peace !
i.qnakieva аз сложих  краве сирене в попарката само го бях обезсолила, за щастие нямаше реакция. за хляба и викито го гледаше странно в началото и си ронеше трохички но доста бързо се научи днес дори докато се хранех и грабна филийката от масата  Crazy ! лошото при нас е че вече почти 2 седмици продължава този период на стачка на пюретата и вече незнам какво да правя!  днес пак на обед 2 лъжички, а следобед въобще не пожела и то при положение, че беше доста гладна!

# 14
  • Мнения: 2 837
benighted е отговорила на въпроса за сиренето. Аз съм давала краве, но ако имаш съмнения, че детето има АБКМ, дай козе. Аз не съм голям фен на попарите най-напред защото гръцките сухари са със захар, соев лецитин, глюкозен сироп, малцов екстракт и пр., и второ, защото моят син е доста лаком, а попарата е хляб със сирене. Затова започнах да му давам за закуска различни ядки - ръжени, овесени, пшеничени, елда (разбира се, след като бях захранила с глутен). В самото начало на въвеждане на сиренето (осмия месец или деветия, не помня), слагах сирене в пюрето.
Що се отнася до глутена, според някои данни именно въвеждането му в седмия и осмия месец е най-удачно, защото забавянето с нищо не допринася за някаква устойчивост спрямо тази непоносимост.

Общи условия

Активация на акаунт