Как правите фрикасето?

  • 2 824
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 310
Момичета кажете как правите фрикасето, дъщеричката ми го обожава, но аз все не го докарвам като хората, от детската кухня го правят страхотно, но аз все не мога да го напрвя като тях, каже вие как го павите, моля   bouquet

# 1
  • Мнения: 22 867
Аз по рецептата на bordovsky  и понеже, не я намирам, направо я пействам:

Цитат
СОС ФРИКАСЕ С КИСЕЛО МЛЯКО
( за около 6 порции гозба )
Продукти:1 кофичка кисело мляко, 3 с.л.зехтин (краве масло по изключение), 3 с.л.брашно, 450 гр.вода или отвара от ястието,1 жълтък, сол на вкус (кубче булъон).
Приготвяне: Запържваме брашното в мазнината до златисто, добавяме останалите съставки, разбиваме с пасатор и варим около 5 мин.с постоянно разбъркване
.

Много ми харесва по тоя начин! Heart Eyes

Малко със закъснение, но ето  рецептата на bordovsky , за която много му благодаря!  bouquet

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 15:24 от labrex

# 2
  • Мнения: 311
Аз го правя само с вода или бульончето от свареното пиле. Запържвам брашно, поливам със студен бульон /да не става на бучки/, с постоянно бъркане се сгъстява. Прибавям сока на 1 лимон и чесън. Приятен апетит!

# 3
  • Мнения: 5 001
Запържва се 1-2 с.л. брашно,долива се от бульона(където е вряло месото).Разбърква се с тел за да не стане на бучки.Ври около 5-10 мин.,посолява се на вкус,добавя се черен пипер също на вкус.Дърпа се от котлона. Като се поохлади се добавя 1 кофичка кисело мляко с 3 жълтъка(предварително разбито добре),разбърква се и се слага да кипне пак....Това е!

# 4
# 5
  • Мнения: 1 352
Щом е за детето по-добре препечи брашното (след това ухае приятно). Та значи препичаш брашното до златисто, добавяш бучка масълце, след това сипваш от бульона, където е варено пилето и бъркаш. Може да капнеш малко лимонов сок и да нарежеш една скилидка чесън. Застройваш с кисело мляко и жълтък.

# 6
  • Мнения: 5 462
Запържва се 1-2 с.л. брашно,долива се от бульона(където е вряло месото).Разбърква се с тел за да не стане на бучки.Ври около 5-10 мин.,посолява се на вкус,добавя се черен пипер също на вкус.Дърпа се от котлона. Като се поохлади се добавя 1 кофичка кисело мляко с 3 жълтъка(предварително разбито добре),разбърква се и се слага да кипне пак....Това е!
Аз го правя по същия начин с тази разлика че вместо с кисело мляко 3те жълтъка ги разбърквам и истисквам лимонче на вкус . прибавям жълтъците с лимоновото сокче при вече приготвено фрикасе разбърквам го , слагам чер. пипер и ситно нарязан пресен магданз.
По същия начин правя и телешки или свински език . Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 154
Запържва се 1-2 с.л. брашно,долива се от бульона(където е вряло месото).Разбърква се с тел за да не стане на бучки.Ври около 5-10 мин.,посолява се на вкус,добавя се черен пипер също на вкус.Дърпа се от котлона. Като се поохлади се добавя 1 кофичка кисело мляко с 3 жълтъка(предварително разбито добре),разбърква се и се слага да кипне пак....Това е!
Вчера готвих фрикасе по този начин, но го направих с агнешко месо. Стана фантастично и ви препоръчвам да пробвате (за тези, които обичат агнешко Peace )

# 8
  • София
  • Мнения: 310
благодаря ви мочичета   bouquet досега не съм го застройвала с мляко и жълтък, може би това му е цаката newsm78
ще пробвам , със сигурност ще не хареса повече bowuu

# 9
  • Мнения: 30 965
Аз по рецептата на bordovsky  и понеже, не я намирам, направо я пействам:

Цитат
СОС ФРИКАСЕ С КИСЕЛО МЛЯКО
( за около 6 порции гозба )
Продукти:1 кофичка кисело мляко, 3 с.л.зехтин (краве масло по изключение), 3 с.л.брашно, 450 гр.вода или отвара от ястието,1 жълтък, сол на вкус (кубче булъон).
Приготвяне: Запържваме брашното в мазнината до златисто, добавяме останалите съставки, разбиваме с пасатор и варим около 5 мин.с постоянно разбъркване
.

Много ми харесва по тоя начин! Heart Eyes



Е супер стана. Мерсаж. Облизахме си пръстите.

# 10
  • Мнения: 22 867
Аз по рецептата на bordovsky  и понеже, не я намирам, направо я пействам:.................................

Много ми харесва по тоя начин! Heart Eyes

Е супер стана. Мерсаж. Облизахме си пръстите.

Мерсаж и на bordovsky за вкусната рецепта.  chef  bouquet Обикновено ми остава в хладилника около ч.чашка, на другия ден си го ям като кремче - толкова ми е вкусно! Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 140
И аз правя фрикасето по рецептата на bordovsky , с малко допълнение-добавям в сместа и сока на 1 лимон  и го оставям да поври 10 мин и вместо зехтин слагам масло става ми по-ароматно някак си. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз запържвам в масълце 3-4 с.л. брашно и като стане златисто добавям на порции от бульона, в който е вряло пилето, бъркам непрекъснато и оставям да поври до желаната гъстота. Като поизстине малко добавям 1/2 кофичка кисело мляко с разбито 1 яйце и пак бъркам.
Става чудесно! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз запържвам в масълце 3-4 с.л. брашно и като стане златисто добавям на порции от бульона, в който е вряло пилето, бъркам непрекъснато и оставям да поври до желаната гъстота. Като поизстине малко добавям 1/2 кофичка кисело мляко с разбито 1 яйце и пак бъркам.
Става чудесно! Peace

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте,реших и аз да се включа по темата.Аз още докато варя пилето, настъргвам един морков,нарязвам ситно еда главичка лук,малко целина и добавям черен пипер.После прецеждам бульона,запържвам в маслото брашното и съвсем малко червен пипер,разреждам с бульона,след като поври малко добавям чубрица и едно яйце,а понякога и малко изцеден лимон.Да ви е сладко!

Общи условия

Активация на акаунт