Отново за следродилния косопад

  • 3 487
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Седя си пук и си плача, чуствам се уплашена и объркана, незнам какво да мисля незнам какво да правя.
Сдобих се със силен следродилен косопад. Прочетох всичко в мрежата, ходих на кожен лекар, говорих с генеколога си, а днес и с детския лекар. Посъветваха ме да спра да кърмя и след около месец косопада щял да спре. Пия цинк и фолиева киселина, купих си и някакви ампули. Това което ме ужасява е че косопада не спира. Кожния лекар и детския лекар днес казаха че ако човек нямал късмет можело да му падне и цялата коса. Добрата новина била че след време се възстановявала. Това обаче вместо да ме успокои ме разстрои и побърка.    Моля ви кажете вие знаете ли за такива случаи или въоще дайте ми някаква надежда.     

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 17:22 от mary

# 1
  • Мнения: 80
Пробвай да попиташ в подфорума "Красива мама"!А между другото помага обикновенния чесън колкото и да е странно!На една моя позната след раждането Косата ий окапа на петна и се оправи така.Ако имаш преса за чесън изстискваш нъколко скилидки и се мажеш със сока.След 2ч. отмиваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз да ти кажа, че косопадът ти ще мине! Горе главата! Hug

При мен беше страшно, падаха ми шепи коса ooooh! Фризьорката ми и тя (дето 2 деца е родила) твърдеше, че при мен било нетипично много. Дрън-дрън! Оправиха се нещата от самосебе си. Нямах време да си правя маски, балсами, но косата ми се оправи сама. Дай й време!

И НЕ спирай да кърмиш. По-добре намери витамини, които да стават за кърмачки. Аз не съм кърмила почти хич, но косопадът не ме задмина.

И пак ти казвам - не се отчайвай! Ще мине и тоя дерт! Peace

# 3
  • Мнения: 1 062
Косопада след бременност е нещо напълно нормално. Почти всички майки минават през това. Не се безпокой. Аз също сериозно се бях шашнала след първата бременност. Няколко месеца след раждането започна да ми пада косата. Имах чувство че пада направо на кичури. Е, започнах да си правя разни маски, а май на ефикасна беше тази бабината - газ, мас и оцет. След време ще намалее не се притеснявай толкова. Косопада се дължи на това, че по време на бременността под влиянието на някакъв хормон космите не падат и не се подменят, както е нормално по-принцип. И няколко месеца след раждането когато се възстанови хормоналния баланс, всички тези остарели косми започват да окапват много интензивно тъй като е трябвало да паднат отдавна. И затова косопада е толкова силен. На тяхно място естествено растат други. Когато жената не е бременна този процес е бавен и естествен. Падат космите и на тяхно място изникват нови. А през бременността това не се случва и след това скалпа си "наваксва" подмяната. Не се притеснявай, нормален процес е . И няма да останеш без коса защото падат само тези косми, които е трябвало да паднат през тези 9 месеца. Малко по рядка става косата, защото новите косми не могат да се възстановят толкова бързо. Помогни на косата си с маски и балсами за подсилване и заздравяване и всичко ще е наред. Peace

# 4
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Не плачи
Всичко ще се оправи   Hug
Може би е само въпрос на време както са ти казали и лекарите .
Това за чесъна и аз го знам от човек, който е страдал от косопад и ми е казвал че това му е помогнало

# 5
  • Мнения: 55
И аз бях се отчаяла с този косопад! Кърмех до 3 месеца и половина дъщеря ми, а ми пада повече от половин година след раждането косата! С цели шепи събирах от сифона в банята!  Знаех , че е нормално да капе, и не се притеснявах особено! С нищо не съм я третирала против косопад! После редом с новите косъмчета на щерката по главата започна да расте и моята, виждаха се стърчащи нови  коси и на бритон и отстрани при ушите ми, не се притеснявай , ще отмине! Peace

# 6
  • Мнения: 1 103
Ще отмине не се предавай  #Silly

# 7
  • Мнения: 4 784
Както са ти казали и другите мами - горе главата! Ще се оправиш!
При мен косопада започна след като спрях да кърмя. Косата ми падаше на кичури. Не съм прилагала някакви специални маски. Каквото трябваше да пада, опада и сега имам нова коса и много къси "бебешки" косъмчета. Използвах шампоан против косопад на  Дюкре.

# 8
  • Мнения: 391
Виждам че не си в БГ, потърси си витамин B5, тук той е под името Bepanthen, мисля че беше на  Bayer или Roche на мен ми го изписа гинеколога още след раждането и ми каза-това е за косата, взимах едно сутрин и едно вечер в продължение на 3 месеца. Допълнително купих специфичен шампоан и след това си направих още 2 месеца с витамините SUVEAL Capilaire. Тези витамини не пречат на кърменето. Не се отчайвай, ще отмине Simple Smile

# 9
  • Мнения: 770
Нямах косопад след раждане, но това си е нормално явление, така че не го мисли толкова. Вземай някакви витамини, най-добре от тези, които си пила по време на бременността. Аз пиех Пренатал през бременността и около месец след раждането.  bouquet

# 10
  • Мнения: 254
Много ви благодаря за подкрепата момичета  Hug.  Дано се оправи скоро, че иначе ще откача. Идвам си в БГ в неделя за цялото лято и така ми се иска да изкарам добре  Praynig, а ми е едно ..................................

# 11
  • Мнения: 2 131
И моята коса падаше много след раждането. Като изпада това, което е трябвало да падне, спря. Няма начин, не се притеснявай, ще косопадът ще спре.
Чак пък толкова да се вкиснеш заради един косопад...   bouquet

# 12
  • Канада
  • Мнения: 494
И при мен имаше страхотен коспопад.Започна някъде 4 месеца след като родих.Като станех от сън имаше цели кичури коса по възглавницата.Както вече са ти казали момичетата,чесъна мноооооого помага.При все,че не понасям чесън,се подложих на такава терапия.Даже не съм го изстисквала,ами само разрязвах скилидката и търках цялата си глава.После омотавах косата си с кърпа и стоях така по няколко часа.Другото което използвах,след като се изкъпя се мажех със себорал форте.Можеш да използваш и бадемово масло на Икаров за маска(пак стоиш няколко часа с кърпа).За около 2 месеца започна да ми расте нова коса.Само не се депресираи и отчайваи.Всичко ще се оправи.Имай търпение.
А това за кърменето не знам дали влияе на косопада.Ние се кърмихме до година и 4 месеца и въпреки това косопада ми спря!
Успех!!!

# 13
  • Мнения: 121
aз също знам че много добре действа сока от чесън гадно мирише ама върши работа пробвай

# 14
На мен започна да ми пада косата три месеца след като родих.Свекървата каза ,че е чела как на едно момиче и падала косата от стрес,нищо не и помагало до като не опитала със сол.Да,и аз пробвах,след като съм измила и изстискала косата една шепа сол се втрива хубаво в корените 10 мин. и се изплаква.На мен помогна,надявам се и на вас  Wink

Общи условия

Активация на акаунт