Временно спиране на кърменето

  • 2 051
  • 6
  •   1
Отговори
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Налага ми се да отсъствам за 10 дни през юни и ще трябва да оставя бебока ( той е на 1 год и 3 мес ) без кърма .Досега се кърмим когато поиска,няма проблем да си заспива без кърмене ,но обича да си похапва през деня , а и през нощта 1-2 пъти.
Искам като се върна пак да го кърмя.
 Какво да правя- да се цедя докато отсъствам и като се върна да си продължим ? Дори и да намалее кърмата от цеденето ,предполагам пак ще се стимулира като се върна .
А на него как ще му се отрази отсъствието на кърменето - да го подготвям ли някак си дни преди да замина ?Макар ,че не ми хрумва как да го подготвя- не искам да намалявам кърменията още от сега.
Някой има ли такъв опит с временно преустановяване на кърменето и после пак да е продължило нормално?

# 1
  • Мнения: 9 467
Не ми се случвало да отсъствам толкова дълго, но не мисля че бебо ще забрави току-така удоволствието от кърменето Wink
А от цеденето-точно ще си поддържаш лактацията Peace Така ще стимулираш производствоти и НЯМА да намалее.
Успех, дано не се отбие малчо Hug

# 2
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
А, по-скоро се притеснявам ,че на таткото ще му тръгне млякото от постоянно бъркане в пазвата му и нощни набези за сучене ,отколкото че бебо ще забрави  Laughing
За помпичката - имах предвид че не стимулира лактацията така  както сученето  ,от тази гледна точка смятам че може да намалее количеството .Но предполагам като се върна ,ако започне пак да папка ще се възстанови добива така да се каже  . Joy
Дано не спре междувременно . Praynig
Но 10 дни са наистина много - досега не сме се разделяли за повече от 2-3 часа и ще бъде тежко и за  двамата ... Cry

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Поддържай лактацията с помпата-друг начин няма  Hug Дано не се отбие малкия  Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
...
Някой има ли такъв опит с временно преустановяване на кърменето и после пак да е продължило нормално?
Не искам да те отчайвам....., но аз за себе си ще имам на ум чуждия опит, ако попадна в таква ситуация.
Дано се справите и двамата успешно!  Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 932
Десет дни са си доста време . Дано бебка да не забрави какво е това сукане . Аз съм спирала да го кърмя , когато бях болна , може би беше около седмица , той беше на 11 месеца , но постоянно си търсеше . Трудно е да се предвиди как ще го приеме детенце . Дано да продължите след това да си се кърмите .

# 6
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Еми каквото -такова .Няма начин .
Мен и друго ме учудва напоследък - почти не хапва нормална храна -  2-3 лъжици (зорлем дори )и не иска повече,обаче налита да бозае по цял ден . newsm78 . Преди си ядеше твърдо и ушите му плющяха....Сега ако се съблека , не дава да се облека -ам-ам и голяма радост ...Е като ме няма ще прояде сигурно
Ще пиша като се върна дали продължаваме  или вече сме feeding

Общи условия

Активация на акаунт