Крадливи университетски преподаватели.

  • 3 280
  • 43
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз моите изводи отдавна ги направих и нямам за цел да ви обременявам с тях.
Просто исках да споделя как постъпват преподавателите в университетите.

Изграждат сайтовете си, копирайки едно към едно статии на други специалисти.
Т.е. преписват без капка свян.

http://s-ivvena.com/index.php?option=com_content&task=view&a … =22&Itemid=35

Смях в аулата.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 20:31 от Tatti

# 1
  • Мнения: 27 524
Защо ли не се впечатлявам... То май почти нищо у нас не би могло да ме учуди вече  Tired

# 2
  • Мнения: 4 585

Още по-гадно става, знаейки кои са Пумпелина и Нина.
Реза, вишу се пише без с. Със с е почти правилно.

# 3
 Grinning Хепи, хипи- весела нация! Да живее copy-paste Grinning

# 4
  • Мнения: 851
Дори не се учудвам за плагиатството. В икономическия /където аз съм учила/ всички преподаватели ни караха да пишем безумни по обем курсови работи, части от които после публикуваха в собствените си учебници, без да споменават че не са техни творения. Просто така за цвят Shocked

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
http://fro-spam156-/Frog/index.php?option=com_content&task=v … 31&Itemid=295
Тази новина ме хвърли в тъжни размишления. Щом Роулинг не може да се оправи с плагиатите, какво можем да направим ний, мъничките авторчета?
У нас авторското право за нищо го нямат.
Това е много грозно. Съжалявам, мили Реза и Нина.  Confused

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нищо ново под слънцето  Confused

Резка, не се кахъри... широкоскроен човек си. Дано и Нина не се хаби напразно.

# 7
  • Мнения: 3 423
Темата не е за библиотеките, бейбища ниедни!
Темата е за безочливо крадливите твари, криещи се
зад университетските двери, та уж на спокойствие да
кроят и изпълняват пъклените си планове. Копи, но и пейст.
Заебете библиотеките, и без друго от тях файда йок.

# 8
  • Мнения: 1 212
В "Кои сме ние" .... хората са са написали : специалисти по това и това.... / прочие и многоточие /
Харно .... ама не са си наели, явно друг вид специалисти да им направят сайта като хората  Mr. Green

О , нищета .... ти раждаш толкоз болка !

Грозничко , наистина  Confused

# 9
  • Мнения: 599
Имам преки наблюдения - курсови работи,реферати,дипломни работи.
Копират без всякакъв срам, дори по някой път искат превъзходно копие, за да го предадат направо като белова за одобрение.
Мързи ги даже да си го наберат и преработят поне малко.
Всяка година някои издават нов учебник.Разместят темите, съдържанието,сменят корицата,сложат му по-висока цена и ги продават със списък на студентите.Разбирай, който не си е купил учебник, а го е изкопирал примерно, значи ще има проблем на изпита,та ако ще и на изуст да го е научил.
Та такива работи.

# 10
  • Мнения: 2 792
  Тези изводи отдавна съм си ги направила, още много хляб трябва да изядем докато почнем да проумяваме какво всъщност значи авторското право и не става въпрос само за университетските преподаватели.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 23:08 от Reza

# 11
  • Мнения: 3 405
Какво бихте могли да направите в случая?

"преподаватели" в заглавието има нужда от корекция

# 12
  • Мнения: 4 300
А всъщност тъжното е, че вместо преподавателите да са част от бизнеса и да подават ръка на най способните си студенти, гледаме етюд по старата Бг мъдрост "Занаят не се учи, занаят се краде".
Иначе кражбата сама по себе си не ме подразни толкова ( сигурно защото не са откраднали от мен ), дразни ме целият крив модел, защото освен морално-етичния проблем води много други след себе си.

За щастие на мен лично ми подадоха ръка преди години.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Анджелина...аз каквото можах направих:)

Не са нито първите, нито единствените и винаги сме се справяли по законният за това начин.
В случая бях наистина учудена, че този път е направено от човек с претенции за капацитет в областта.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 22:37 от Reza

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
О, някои не са плагиати, а само забравят да уточнят източниците.  hahaha

Което ми напомня, че в нашенските вузове (с редки изключения при някои преподаватели и специалности) никой не казва на студентите как се пише курсова работа, статия или нещо подобно. Масово студентите не знаят как се указват цитати, как се указва литература, какви са правилата на подреждане на текста, а за стил изобщо не смея да говоря. А това би трябвало да бъде първото нещо, в първия предмет на първата лекция.
Та, в този ред на мисли е напълно възможно да не е умишлено плагиатстване, а просто да няма идея, че трябва да се укаже кой е авторът и как да се цитира. Цитирането не е забранено.

Общи условия

Активация на акаунт