Кога се ходи на изследване цитонамазка и микробиология?

  • 10 566
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Съжалявам, ако има такава тема или такъв въпрос, на който е отговорено вече, но не намерих. Въпросът ми е кога се ходи на изследване цитонамазка и микробиология? Трябва ли след като е свършил цикълът или преди да е дошъл?
Благодаря  bouquet

# 1
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
аз винаги ходя 3-4 дни след цикъл.Не знам как е правилно и дали има значение, но винаги до сега съм казвала,че примерно е 4 дни след цикъл и лекарката не ми е казвала нищо.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
До няколко дни след свършване на цикъла се ходи специално за цитонамазка. За микробиологията май няма значение.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Всеки път, когато съм ходила за цитонамазка или микробиология гинекологът ми пита кога е била последната менструация, но не се се случвало да ме върне или да ми каже, че има препоръчитлани дни за изследването newsm78

# 4
  • Мнения: 2 926
Обикновено ходя след цикъл.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитонамазка: до 2-я, 3-тия "чист" ден, след М.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Цитонамазка: до 2-я, 3-тия "чист" ден, след М.

И  аз   знам  така и ходя  ,точно  тогава.

# 7
  • Мнения: 98
Благодаря  bouquet

# 8
  • varna
  • Мнения: 404
няма значение по кое време на цикъла ще отидеш,важното е да не кървиш

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Лекар ми е казал, че най-добре е да се взима цитонамазка през овулацията.Или по-точно около 14 ден след цикъла.

# 10
  • София
  • Мнения: 492
Цитонамазка: до 2-я, 3-тия "чист" ден, след М.
Peace Точно така!

# 11
  • Мнения: 98
Биляна, моят цикъл не е особено редовен, овулацията едва ли ще я уцеля...май по-добре да е няколко дена след цикъл....

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна, моят цикъл не е особено редовен, овулацията едва ли ще я уцеля...май по-добре да е няколко дена след цикъл....

       Simple SmileЕстествено, не е казано да правиш тест за овулация.Най-важното е да отидеш на преглед!

# 13
  • Мнения: 1 844
за цитонамазка може да се ходи до 10 ден след менструацията.
за микробиологията няма значение.

# 14
  • Мнения: 5 393
Всеки път, когато съм ходила за цитонамазка или микробиология гинекологът ми пита кога е била последната менструация, но не се се случвало да ме върне или да ми каже, че има препоръчитлани дни за изследването newsm78

И при мен така.

Общи условия

Активация на акаунт