За подсилване на имунната система

  • 1 876
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Здравейте момичета!
За кратко време синът ми се разболя два-три пъти и това ме притеснява!Аз също се разболях и вече 5-6 дни съм с хрема.Вече обаче и двамата вървим( да се надявам) към подобрение.Мисълта ми е, като се излекуваме какво мога да му давам, защото след тия боледувания за кратък период му се е сринала имунната система.Какво сте давали, от какво сте доволни?
П.п Няма сама да си предписвам лекарства и ще се допитам до педиатъра, но искам да знам от какво са доволни майките и какво по принцип дават?

# 1
# 2
  • Мнения: 22
И дъщеря ми за един месец два  вида антибиотик изпи. Първо изкара вирус, а след това направи и ангина. Педиатъра ни даде "Ехиначи" мечета за деца, за подсилване на имунната система.

# 3
  • varna
  • Мнения: 676
Респивакс.Има страхотен ефект и не го спирам цяла зима.Давам го без прекъсване,въпреки че има схема на приемане.Но съм говорила с колеги педиатри и те са ми казали да го приемаме без прекъсване няколко месеца(т.е.зимните)

# 4
  • Мнения: 3 929
Цитросепт.

# 5
  • varna
  • Мнения: 676
Сега се сещам,че добър ефект има и Мужик корен.Това са капки,които се приемат по схема и подсилват имунитета.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
  не ти го препоръчвам,защото има екстракт от Туя и син кедър,които могет да предизвикат алергия!Пробвай с някакви комплекси с витамини!

# 7
  • Мнения: 409
Аз бях със много слаба имунна система и боледувах от грип и ме държеше по 1 месец. Ето как се оправих и не съм и кихнала вече 3 години.
Пия - зелен чай, чесън на капсули, натурален вит. С, ехинацея, водорасли, храня се здравословно и т.н. Взимам и други добавки, не всичко наведнъж разбира се.
Иначе съм учителка и деца всеки ден кашлят и подсмърчат около мен.

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 16:18 от krassina77

# 8
  • Мнения: 1 044
Не тъпчи детето с изкуствени витамини и горчиви сиропи!От личен опит ти казвам, че ефектът е нулев! Синът ми е болен през седмица от септември насам. Пил е какви ли не имуностимулатори и добавки. Но вирусите не ни подминават. Идва лято, ще има много плодове и зеленчуци. Аз ще наблегна на тях. Ще отидем и на море, като се надявам там да се получи общо укрепване на организма. Повече горчиви сиропи няма да давам и нищо синтетично. Само мъча детето.

# 9
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Ехиначи мечета и осцилококцинум по 1 тубичка седмично за профилактика в периоди на опасност от зараза.

# 10
  • Мнения: 22
Случайно попаднах на този сайт, доста добре са описани имуно стимулатори за деца. Хареса ми, защото е направен от лекар-прдиатър:
 http://www.d-rmario.com/statii_detail.php?pageNum_Recordset1=1&a … dset1=21&id=1,
надявам се да ти помогне.

Общи условия

Активация на акаунт