хранене след операция на червата

  • 14 650
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 809
Здравейте !Може и да има подобна тема,но не можах да намеря и понеже имам нужда от помощ пускам тази.Преди по-малко от месец 7годишният ми син беше опериран по спешност от преплитане на червата.Отрязоха му част от тях,но за щастие останаха достатъчно,за да се развива нормално.Сега се сблъсквам с проблемът с храненето.Лекарите почти нищо не казват,освен течна и не дразнеща храна.Никави плодове освен ябълка.И...толкова.Моля ,ако някой е минал по този път за малко насоки Praynig
Благодаря предварително!

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами, аз поне не съм виждала такава тема. Тук има родители на такива дечица, но оперирани съвсем като бебета. Дано се включи някой.

Аз което се сещам да дам съвет е храна без подправки сега за сега.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей Малвина!
Аз имах подобен на твоя проблем, при нас пък друга храна не преминаваше дълго време през мястото на операцията, и се налагаше да храня детето си с пасирана и по-течна храна, понеже той много отслабна от тази диета, аз му давах по-калорична и разреждах храната му не с вода, а с мляко, в случая ползвах адаптирано, тъй като детето беше на 1 годинка. Трудно ми е да ти помогна в смисъл, че при вас може би трябва храната и да не дразни и си мисля, че един гатроентеролог много би ти помогнал, при нас това е д-р Куманова, ходим в Детско здраве и съм доволна от вниманието и!
Къде оперираха твоето момченце?

# 3
  • Мнения: 1 809
Здравей!От Бургас съм и тук оперираха детето.На 21-ви става един месец от операцията.Аз също го храня с по-течна храна ,но нещата които може да яде са ограничени.От плодовете само ябълка и банан,а от зеленчуците -морков и картоф.И моят син много отслабна -6кг и сега се опитвам да го възстановя.За щастие нямам проблем с преминаването на храната след операцията.Още на 5-тия ден след операцията  ходи до тоалетна.Ти си права,че гастроентеролог ще ми помогне.Благодаря ти за насоката!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 2 262
Ще се радвам да пишеш как вървят нещата!

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Малвина това че е отслабнал, не е толкова лошо. Сега според мен е важно повече да не отслабва и много бавно да качва.

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Малвина,браво на героя
радвам се, че си писала и че сте веч
е ок - не съм спирала ад ви мисля
не се притеснявай, наистина, че е отслабнал - това е повече от нормално
питай гастроентеролог какво да ядете и също така и хирурга ви - предполагам и те са запознати
и имай търпение - при тези оскъдни храни трудно ще качи
още нещо - витамини може ли да пие да навакса липсата на разнообразна храна?
и защо не може месни бульони напр
всъщност от какво е направил преплитане на червата или е неясно?

Общи условия

Активация на акаунт