Има ли деца, които НЕ тренират?

  • 2 705
  • 59
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Та питам: има ли деца, които нищо не тренират?
Естествено, на 2-3-4г. възраст това е в реда на нещата.
Питам за по-големите деца?
И защо не ги пускате на спорт?

10Х

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 22:36 от Шани

# 1
  • Мнения: 9 990
Хм.5-годишна.Не е спортна натура.Мързи я.Предпочита творчески занимания пред изразходване на енергия по онзи начин.Може да се опитам да я науча на ластик да скачаме.Колелото стои пред вратата в прах.Пробах я на кънки-ц, не и хареса.Плуване е ред-имам усещането, че пак няма да и хареса.Това е за сега, може по-натам да проима интерес.
Та-аз не съм съвсем показател, защото е малко над възрастта, която си определила.
ПП-дебелогъзи момичета няма да създавам, все ще намеря как да компенсирам.На този етап, въпреки мързела си-не е дебела, даже е  на долната  граница.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ама защо е това схващане: не тренира--> Е дебело.  Thinking

# 3
  • Мнения: 9 990
Забележи-ПП-това е именно заради това схващане, дебелогъзи стават освен от обездвижване и от кофти храна.На нашата площадка три деца са в нормите си.Останалите са въз-едрички, да не кажа откровено дебели.Деца на по 5 години да тежат 30 кила и отгоре за мен е зле... Confused
Но питаш-защо не ги пускам...Принципно-иска ми се, ама някак да е с мярка.Тренирала съм ударно в тази възраст, в резултат накоето имам травми.Въпреки това не съм слаба LaughingТа не бих ги пуснала на спорт ей така, за да не са дебели или за да си уплътняват времето.Има с какво друго да се занимаят, но и наистина си има нужда и от умерено спорт.Към умереното ще се стремя, па може да се задоволя и с от време на време. Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Целенасочено не тренират спорт, т.е. не ходят на тренировки през учебната година.
НО ходят на танци. Играят навън колкото е възможно. Лятото е времето за спортуване с дядо им - по горите и поляните, води ги на стадиона, по спортни площадки. Обичат и да се занимават със земеделска работа в градината - плевят, поливат и други дребни работи (с това направо избиха рибата).

# 5
  • Мнения: 17 402
Движението невинаги е  спорт.  Хиподинамията е проблем, а не липсата на спорт. РАдстина, бравос на децата- трудотерапия му се вика на това Simple Smile
ШАни, аз си мисля, че не бих си записала децата на спорт, ако те не искат.

# 6
  • Мнения: 1 413
Дъщеря ми се очертава не-трениращ тип, танци може, но в часовете по физическо не се справя, тромава е някак. Кара колело и на морето плува доста добре- идва с мен до шамандурата с пояс на кръстчето. Слаба и висока, аз съм била същата.

# 7
  • Мнения: 14 654
Моят е на 5 и не тренира нищо, не иска. Мислех да го запиша на плуване, но решихме да отложим за есента тази работа най-рано. Имам усещането, че и това няма да иска да прави, но поне се нави да пробва. Иначе е строен и няма изгледи от него да стане дебело дете, движи се нормално. Спортът не е задължителен ако детето не се интересува.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Мързелана е, ходи на мод. балет в градината, ама колко ли тренира  ooooh! Бях я записала на плуване пак в градината. Ходи 1път->потънала->уплашила се->не ходи повече

# 9
  • Мнения: 120
Да. Моето момиче, на 8 години. Опитахме с балет, плуване, танци - не и хареса. Сега учи езици и пее. Свиреше на пиано и много и харесваше, но я спрях, че нещо ме ядоса учителката.

# 10
  • Мнения: 4 465
Пусти мързел - нищо не ще да тренира. Сега трябва да търся детски театър. Искаме да играем театър. Поне е фина девойка.
А малкото - няма начин - ще се наложи да спортува. Иначе, ако си хаби енергията вкъщи, трябва всяка година да правим основен ремонт.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 23:28 от Ели (Hrisa)

# 11
  • Мнения: 2 448
Моя със сигурност ще го запиша да тренира нещо, защото спорта е най-доброто което прави. Не мисля да го лишавам от заложбите му.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 840
Засега и моят не "тренира".
Ако футболът в детската градина, дето е към някакъв уж професионален клуб "Лъвчетата"/бил единственият детски клуб по футбол, към Левски, даже и турнир имат всяка година, оттам захранват юношеския на  Левски/, се води някаква тренировка, значи тренира. Mr. Green
Ще ходи на плуване задължително, независимо дали иска, или не/засега има желание/

А относно интереса на децата към спорта, мисля, че винаги може да се намери нещо, което да ги заинтригува и да бъде удоволствие. Дори по-пасивните деца могат да открият нещо за себе си. Ездата е за любителите на животни, голфът за мислителите, които не обичат много да се морят и т.н., да не изброявам.

# 13
  • Монтана
  • Мнения: 220
Моят син не тренира.Имахме желание да го запишем,но той отказа.Излиза ми с номера,че по цял ден е навън с децата,играят футбол и т.н.Като си идем на село кара по цял ден колело и тича с приятели,а и по чукарите обикаля с баща си,та не се притеснявам,че ще затлъстее.Но тренировките пред компютъра не се изпускат.  newsm12

# 14
  • София
  • Мнения: 1 042
Голямата - на 6 и половина - не е спортен тип. Страхлива е и не си пада по силови изпълнения. Още не се е научила да кара колело на 2 колелета. В момента, в който се наклони към едно от помощните колелета, пуска кормилото и почва да пищи. Опитах да я запиша на ски училище от градината - изобщо не пожела с аргумент "ще ми бъде трудно".
Ходи на танци и гимнастика в градината. Доволна е. С танците добре се справя - бяхме вече на тържество. Ще имаме и тържество за гимнастиката и ще видим там как е.

Малката се очертава по-спортна и определено ще и търсим някакво занимание.

Иначе играят много на вън - тичат, движат се, катерят се.

Общи условия

Активация на акаунт