Как махнахте нощния памперс?

  • 715
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Та щерка ми е на 3 годинки вече и още спи с памперс. Знам, че не е престаряла, но мисля че е време да го махаме вече. От три вечери я слагам без, но на сутринта резултатът е един и същ - мокра до кости.
Моля ви, споделете вашия опит!Как накарахте децата си да не пишкат нощно време в пижамите Praynig
Предварително благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 2
здравей ние махнахме памперса на 2 г. събуждах я вечер към 2.30 и към 5.30ч. да се  изпишка и тя после вече свикна така че пробвай така успех

# 2
  • Мнения: 320
При нас се получи от раз. Памперса през деня махнахме на година и 6 месеца. Още не бяхме навършили две, когато забелязах, че цяла седмица не пишка нощем. Вечер слагаме памперс, а на сутринта е сух. Така ги махнахме изцяло. Знам от приятелки, че будят децата си нощно време, но аз никога не съм я будила. Просто издържа до сутринта. Не се притеснявай може и при вас да се получи така, или пък пробвай да я вдигаш нощем.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Буденето нощем не е препоръчително са ми казвали лекари. Действа неблагоприятно на нервна система, сънят не е пълноценен.
Детето само узрява до момент, в който мехурът му ще може да издържа цяла нощ.
Да не те плаша, но синът ми свали нощния на 5г., а дъщеря ми е почти на 3г. и все още е с нощен. Чакам да стане около седмица суха всеки ден и тогава ще го сваля, сега е на моменти, два-три дни е суха, един-два мокра.

# 4
  • Мнения: 9 814
Махнах нощиния памперс след като в продължение на две седмици го махах сутрин сух.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При нас се получи от раз. Памперса през деня махнахме на година и 6 месеца. Още не бяхме навършили две, когато забелязах, че цяла седмица не пишка нощем. Вечер слагаме памперс, а на сутринта е сух. Така ги махнахме изцяло.
и при нас беше точно така  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето само си спря да се напишква. Беше на около 2 годинки. Около седмица памперса си беше сух и аз го махнах.

# 7
  • Мнения: 2 448
Ами като спря да се напишква тогава го махнах, някъде към 2 години, дори през дена ми се е случвало да се начурка, но нощем не.Това си е до дете. някои ги будят през нощта , защото не могат да се стискат до сутринта, аз съм доволна, че не ми се е налагало.

# 8
  • Мнения: 1 044
Детето си показва само. Моето е на 3 г и половина. От месец сме без нощен памперс. Просто изведнъж престана да се напишква, памперсът сутрин бе сух. Махнах го и вече месец сме без него, като само веднъж сме имали инцидент. Не го събуждам нощем, не бих го правила за нищо на света. Това ще е мъчение за мен и него. Той сам се събужда понякога към полунощ, пишка и заспива отново. Но в повчето случеи спи непробудно до сутринта.
Вече от личен опит мога смело да заявя, че памперсът не е никакъв проблем от гледна точка на детето. Памперсът се "израства", както се "израства" биберонът. детето само се справя с проблема и всяко вмешателство от страна на родител/учител е излишно затормозяване.

# 9
  • Мнения: 4 629
Като пишка преди лягане. И се научи, че ако му се допишка през нощта - става и да отива до тоалетната

# 10
  • Wonderland
  • Мнения: 702
На 2 годиники го махнахме.Първите 2 вечери ставах към 2.30-3.00 часа да го изпишквам и на третата спрях.Разбира се имали сме няколко инцидента с напикаване след това, но това е неизбежно.

Общи условия

Активация на акаунт