секс след епизиотомия?

  • 2 727
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
здравейте,момичета!
искам да ви попитам колко време след епизиотомията правихте секс и дали чувствахте болка.въобще какво е усещането?
една моя приятелка 2 месеца след раждането не може да прави секс заради ужасната и непоносима  болка.не знам нормално ли е толкова време да не зарасне тоя разрез?

# 1
  • Мнения: 80
И аз изчаках 2 месеца за да правя секс.Беше ме страх,но бяхме внимателни и не ме е боляло.

# 2
  • Мнения: 1 031
Чаках около 40-45 дена и след това много внимавахме, защото и мен ме беше страх, а и мисля, че това е напълно нормално

# 3
  • София
  • Мнения: 2 296
За 2 месеца би трябвало да е зараснала вече.
След първото ми раждане изчаках точно 2м.,минах контролния
преглед, и тогава започнах да правя секс.Притеснено ми беше,
но не е имало болка.След второто раждане,пак след прегледа,но
по-рано(на 40-ия ден),пак без болка и проблеми.
Моят съвет е да се обърне към гинеколог,да не би да има инфекция,защото
може някъде част от конеца да не се е резорбирал,ако е с ест.конци. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз 40 дена имах болки и без секс...Повече от 3 месеца след раждането минаха и чак тогава, но не беше хубаво...Постепенно нещата ще се оправят, а ако се притеснява, че може да има някакъв проблем, да отиде на лекар.

# 5
  • Мнения: 5 401
Болеше си ме при полов акт доста дълго време след раждането и хич не ми беше до секс.  Rolling Eyes Може би чак година по-късно се поотпуснах и се предадох на болката, докато накрая изчезна и удоволствието се върна.  Simple Smile

Спорд лекаря, който ме израждаше, това е само психологическа бариера, но болката си беше доста физическа и реална!

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Секса не се препоръчва поне 40 дни след раждането, не заради самите външни разрези, а заради състоянието на влагалището и пр. органи, участващи в акта.
Дефакто външните следи зарастват след 15-20 дни /при нормални обстоятелства/. Два месеца и на мен ми се виждат много и е възможно да има някакво възпаление.

Ние едвам дочакахме 40-тия ден Blush  Първата една минута ми беше притеснено, после като всеки друг път. Не би трябвало да има болка
 Stop, а за да няма наистина, трябва да се отпуснеш Peace

# 7
  • Мнения: 1 004
5 месеца не можех да си помисля за секс. Изпитвах болка все едно го правя за пръв път. После година след раждането още чувствах неразположение понякога. Може би зависи как са те зашили незнам. Втория път имах шевове на перинеума и може би месец след това не усещах болка.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 16:57 от zayo

# 8
  • Мнения: 1 671
30 дни след раждането, не ме е боляло, даже си беше много хубаво  Blush Embarassed .

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Както отговорих в другата тема-когато ми свършиха лохиите т.е на 40-я ден.Не ме е боляло  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 555
Изчакахме 40 дни, както ме беше посъветвала гинеколожката. Болката беше съвсем лека и търпима и то само в началото.
Твоята приятелка сигурна ли е, че не е зараснал разреза и за това е болката или просто изпитва болка? Според мен, ако е така това въобще не е нормално. На 40 ден при мен нямаше и следа от разреза и шевовете, нищо не се виждаше, напипваше се само съвсем леко. Може би приятелката ти трябва да се посъветва с гинеколога си. Ходила ли е на преглед 40 дена след раждането?

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
Изчаках около 2 месеца,болеше ме първите 2 пъти но  поносимо

# 12
  • Мнения: 9 776
Първият опит беше някъде след 40 ден, но наистина си беше само опит, защото не се получи нещо с проникването. Така беше и вторият път, но иначе болка не съм изпитвала. Явно просто бяха ме зашили повечко. После не сме имали проблеми. Но ако може да вметна един въпрос - непременно ли и при второто раждане се прави епизиотомия? Да предположим, че бебето ще бъде с подобни размери като първото - 3750г.

# 13
  • Мнения: 9 814
Изчаках 45 дни след раждането както ми бяха казали лекарите. Но, първия път беше просто опит за секс, истински секс след раждането правих след 60-ия ден. Но ме болеше поне година след раждането.

# 14
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Но ако може да вметна един въпрос - непременно ли и при второто раждане се прави епизиотомия? Да предположим, че бебето ще бъде с подобни размери като първото - 3750г.
Епизотомията не е (или поне не би трябвало да е рутинна), само защото ти е второ раждане или защото бебето е голямо. Всичко зависи от това как се води раждане, от позата при раждане, колко ти е разтеглива мускулатурата на перинеума и на влагалището.

Общи условия

Активация на акаунт