Зачервяване на бузки и Атопичен дерматит

  • 511
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Здравейте мами,
от известно време на сина ми постоянно му се зачервяват бузите, излизат му пъпки, които ту минават, ту се появяват. Направо ме побърква това, защото не мога да открия никаква зависимост от храни или нещо друго, а се появява само там, телцето му е идеално гладко и беличко. Ходихме на доктор - казаха, че е АД (аз също имам АД, така че е логично да съм му го предала), който можело да премине - било нормално, защото бил с бяла кожа, русичък, със сини очи и т.н. Мажа го с Меналинд, с крема на д-р Тайс, с какви ли не кремове, но не мога да кажа, че това има значение - той ту се оправя за един-два дена, после пак му се зачервяват. Чудех се дали не може да е свързано с растеж на зъби - на него почти са му поникнали повечшето, но сега чакаме долните кучешки, а за тях нали казват, че са коварни.
Исках да питам майките минали по моя път как са се справяли, има ли значение храната (със сигурност знам, че не трябва да се яадат цитрусови плодобе и банани - от това синът му получи страшни изривания) или нещо друго? Ужасно страдам като го гледам с такива бузи и направо се побърквам като не може нищо да се направи. Ще съм благодарна, ако споделите опита си! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 48
Здравей.
И моята дъщеричка е с атопичен дерматит-на бузките,в сгъвките на карачетата и тук там по ръцете.Забелязах че се обостря покрай никненето на зъбките.Аз не и давам ягоди,сирене,яйца.Сега  и взех адаптирано козе мляко ,но днес пи за 1 път и още не мога да кажа дали има ефект от него.Ние се къпем почти всеки ден,като преди банята се мажем с течен парафин и емулиент и след това се киснем в водата-тези бани много помагат когато е инфектирана.Това е по препоръка на ирландските лекари.Мажем се и с Locoid C(има го в БГ)но когато сме доста зачервени.
Също ходим много леко облечени за да не се изпотяваме,използваме почти 100% памучни дрехи,внимавайте и с мокетите,те също задържат много мръсотия.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И Петър има подобен проблем, но все още не са ни поставили диагноза  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Бебето ми (като беше малко, 4 - 5 месеца) получаваше такова нещо от честа употреба на моркови.

# 4
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Пробвай да го къпеш с гел на А дерма, после НЕ третирай засегнатите места с кремче, така два три дни.После, пак след гела мажи с д-р Тайс, понякога по 3-4 пъти дневно.За телцето не знам, но за лицето мисля, че ще помогне.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт