От каде да започна ако имам проблем при зачеването

  • 3 744
  • 18
  •   1
Отговори
  Здравейте!
Аз сям таня родом съм от Варна.
На 27 години
Аз и моят приятел се опитваме от 4години да си направим бебче,но някъде удряме на камък. Правих си изследвания на хормоните които показаха повишение на стойностите.На него му правихме спермогрма ,която се оказа добра според лекарите.Оказа се,че проблема е примен.Започнах лечение с дуфастон и мерене на базалната температура.След  месец отивам на лекар и ми казва , че нямам овулация.От там при прегледа се вижда ,че има озряваща яйцекледка и ми назначава инжекция с прегнил.Бият ми прегнила и аз пак съм пред кабинета за да се види фоликула дали се е спукал.Има резултат той е спукан .Лекарката казва да действаме,като ми дава и направление за физио терапия.Какво ми предстои още преди да забременея. newsm46

# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Първо - ако не сте правили спермограма в клиника по стерилитет - тази, която я имате, я забравете. Вероятността да има проблем е много голяма. Спермограми се правят при специалисти.
След това - преди да пристъпиш към активно лечение на каквото и да било при теб - проследете няколко цикъла дали наистина имаш овулация - фоликулометрия и тестове за овулация са най-добрите методи. 4 години са много дълго време и ако не ходите при специалист, то съветвам те да се ориентирате. А какво можеш да направиш повече, можеш да откриеш в ето тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29275.0

# 2
  • Мнения: 1 062
Как така се определя от първия цикъл че няма овулация и започват хапчетата, направо не знам. Още не мога да ги приема тези неща. Като не са ти дали Клостилбегит, пак добре. Уж няма овулация, пък има фоликул, че и прегнил следва.......Коя е тази лекарка? Да не се окаже че е една от няколкото с които имах "удоволствието" да си имам работа и бързо, бързо ги зарязах.
Та за да не повтарям, Гея ти е казала нещата, остава да се намери какъв е проблема 4 години да не стават нещата. Успех,tamkoti  !   bouquet

# 3
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Между другото на кои хормони са ти повишени стойностите и какво лечение ти предлагат?

# 4
Направихме спермограма във клиника "кисьови " във Варна.Доколкото знам са добри специалисти.Бяха ми направени изследвания на двата хормона LH i FSH.Тези изследвания ми бяха назначени от Ендокринолог който ми прдписа да пия ЛОГЕСТ за които знам че е противозачатъчно и тои трябвашеда коригира  стойностите на хормоните.Трябваше да ги пия от 3 до 6месеца от тогава са минали 3мес.Следваше преглед на 2-рия месец при гинеколог които ми каза да неги спирам а да ги пия още 1 месец.Гинеколожката ми предписа ДУФАСТОН които да го пия след като спра с ЛОГЕСТА.Трябваше да изчакам да ми доиде цикъла и на 14 ден от него да започна приема .През това време трябваше да си следя и температурата.На 22.04.2008г.ходих на лекар и тя ме гледа на видеозон и каза че има фоликул който трябваше да се спука.Тя ми видя и температурната скала кято бях и занесла на милиметрова хартия като таблица.Там обаче т-рата ми беше 37,02което май нее нещо,повишението май е слабо.Та от там заключи че няма ову. и затова ми предписа ДРЕГНИЛ.На 24.04.2008 ми биха прегнила и на29.04.2008 отивам пак при нея за да види дали е спукан.На видеото се видя че е спукан и каза да действаме,също така и ми назначи физио -терапия,както и цветна снимка на трабите,сега това ми предстои.
 

# 5
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Както ти писах вече - за мен температурата ти е добра, за да имаш овулация. Проверява се в рамките на 2-3 цикъла, за да се види как се държат фоликулите и тогава се преценява дали имаш или не овулация. Не се прави цветна снимка без микробиология.

# 6
  • Мнения: 939
Аз пак не разбрах какви са били стойностите на тези хормони. Дай конкретни числа и гранични стойности да се ориентираме. На кой ден от цикъла са правени?  От мерене на БТ и следене на ову с тестчета полза няма. Прави се проверка на ову с вагинален ехограф 2-3 поредни цикъла и тогава се преценява. Да не казвам за пореден път как при мен БТ и тестовете са ОК и само с УЗД стана ясно, че нямам ову.

Уж няма овулация, пък има фоликул, че и прегнил следва.......
точно това е пътят за предизвикване на ову. Пък именно фоликулът е този, които показва, че няма ову... Ей, Рози, ти като забременя и забрави как стоят нещата.

# 7
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Мише, тя от един път следене е направила дамата кардинален извод, че няма овулация. Освен това е доста известна във Варна с нестандартното си лечение, та според мен момичето трябва да се ориентира към специалист и да започне отначало всичко.
Освен това защо Логест при коригиране на стойностите на ЛХ и ФСХ???? newsm78

# 8
  • Мнения: 1 062
Да бе, сигурно съм забравила..... все едно, както казах вече, доста неща са странни в цялата тази работа. Тогава ще се изразя така - как така от един път разбра че няма овулация и веднага я мята на прегнил ?!?! За да е прегнил начи не се пукат  newsm78 Дали ще получа отговор, ако попитам колко голям е бил фоликула, когато лекарката е заключила, че няма овулация и е сложила прегнила?

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 14:51 от Black_rose

# 9
  • Мнения: 313
Според мен трябва да действаш в следната последователност:
1.Смени лекаря /потърси добра клиника по стерилитет/
2.Мери си температурата , за да видиш, че имаш овулация и дали ЛФ ти е достатъчно дълга /над 10 дни/
3.Можеш да ходиш на фоликулометрия, за да видиш най-добре как се развива фоликула ти!
4.Тест за проходимост /той също е задължителен, защото можеш да имаш чудесна овулация, но ако са запушени нищо не може да се получи/
5.На мъжа ти нова спермограма, разширена.
Всички тези неща можеш да ги пуснеш още този месец. Дори теста за проходимост е хубаво да се прави на 10 ден, защото след него по-добре се забременява. Поне така се случи при мен!!! Успех!!!!
PS. Относно температурата първата фаза на цикъла трябва да е по-ниска, зависи от термометъра и от човека но варира между 36,2-36,5, после в деня на овулацията понякога спада за малко и следващите дни се покачва /между 0,2 и 0,4 по-висока/ в сравнение с предните 5 поредни дни. Не е задължително да е над 37. Примерно при мен първата фаза е 36,3, а втората става 36,8-9!
Също за хормоните може да пуснеш пролактин. Той разбърква хормоните и е причина за стерилитет!!

# 10
  • Мнения: 939
Според мен трябва да действаш в следната последователност:
1.Смени лекаря /потърси добра клиника по стерилитет/
2.Мери си температурата , за да видиш, че имаш овулация и дали ЛФ ти е достатъчно дълга /над 10 дни/
3.Можеш да ходиш на фоликулометрия, за да видиш най-добре как се развива фоликула ти!
4.Тест за проходимост /той също е задължителен, защото можеш да имаш чудесна овулация, но ако са запушени нищо не може да се получи/
5.На мъжа ти нова спермограма, разширена.
Всички тези неща можеш да ги пуснеш още този месец. Дори теста за проходимост е хубаво да се прави на 10 ден, защото след него по-добре се забременява. Поне така се случи при мен!!! Успех!!!!
PS. Относно температурата първата фаза на цикъла трябва да е по-ниска, зависи от термометъра и от човека но варира между 36,2-36,5, после в деня на овулацията понякога спада за малко и следващите дни се покачва /между 0,2 и 0,4 по-висока/ в сравнение с предните 5 поредни дни. Не е задължително да е над 37. Примерно при мен първата фаза е 36,3, а втората става 36,8-9!
Също за хормоните може да пуснеш пролактин. Той разбърква хормоните и е причина за стерилитет!!
не съм съгласна с удебелените неща. Първото - както казах - при мен температурата е повече от нормална, пък нямам ову - с луф съм и се доказа само с узд-преглед. Второто - тест се прави след втори чист ден от цикъла - при жени с по-кратко кървене може да е и на 7-8 ден, а има такива, които са правили и на 12 ден. Комплектът от хормони, който се пуска е на два етапа - на 3 до 5 ден от цикъла се изследват ЛХ, ФСХ, естрадиол, пролактин и тестостерон. 7 дни след доказана овулация се изследва прогестерон.

Рози, звинявай - не те разбрах. Понеже не познавам въпросната лекарка, направих изводи само по написаното от tamkoti. И щом така стоят нещата - ясно е, че не е права и трябва да се насочи към друг специалист

# 11
  • Мнения: 4 589
Аз ходих половин година при Коларов едно време за да разбере имам ли ову или нямам. Мъжът ми е правил няколко спермограми.
Според мен с мерене на БТ няма да стане, това е мижи да те лажем.

Според мен си намерете добър специалист по стерилитет и му кажете какви са ви проблемите. Той или тя ще ви назначи лечение и изследвания. Ние тук можем много неща да ви кажем, кои правилни, кои не.

# 12
Добре де момичета дайте ми някакви координати на добри специалисти по репродуктивна гинекология НО ДА РАБОТЯТ СЪС ЗДРАВНАТА КАСА Защото нямам големи възможности.
БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДКРЕПАТА ОТ ПОЛЗА МИ Е И ТАКА НЕ СЕ ЧУВСТВАМ НАПЪЛНО САМА.

# 13
  • Мнения: 4 589
Ти не каза в кой град живееш. Но тук в София има много специалисти.

http://www.invitro-bg.com/
http://www.ivf.bg/?p=300
http://www.ivf-bg.com/

Късмет.

# 14
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Ники, не четеш внимателно Wink От Варна е

Общи условия

Активация на акаунт