Ужасен запек

  • 4 576
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте мамчета  Hug
моето момиченце от месец и половина е постоянно със запек, а сме изцяло на кърма. Какво ли не пробвах да й давам - сок от круши, овесена водичка, Лактулоза.Пробвах и с термометър и мушкато. Също така и аз ям банани, активия и ядки. Всичко й действа само първите 1-2 пъти и това е. Казаха ми, че това било период, ама мен ме е страх да не привикне към тези "допълнителни екстри".
Моля ви, ако някой знае и други начини да сподели. Само да кажа, че не съм привърженик на сапуна и Дуфалака. Струват ми се прекалено крайни.
И още нещо за попитам - всеки ден давам овесена водичка по препоръка на педито. Момичетата от форума, обаче ми казаха, че съдържа глутен и не трябва да й давам, защото сме още малки  #Crazy.

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Прави му масажчета на коремчето и повече водичка  Peace все си мисля че е раничко за сокчетета  Rolling Eyes но всяка мама си преценява и се води по детенце  Peace

Само да вметна че запек е тогава когато акитата са твърди, а не че ака през 2-3 дена. Това че на ака вс.ден не е предпоставка за запек  Peace

# 2
  • Мнения: 391
И ние бяхме като теб, много време се мъчи милия и почнахме Дуфаллак, които донякъде регулира нещата, много течности. Аз ядях портокали и мандарини на поразия-никакъв ефект. Така се мъчехме докато не го захраних, започна да пие повече вода, минахме на АМ специално за транзита и сега (чукам на дърво) от повече от месец не пием Дуфалак и винаги внимавам и давам пюрета според акото-ако е твърдо-само разхлабващи неща като круши; сливи, тиква, тиквички и  пр. Ако е малко по-меко си позволявам да дам моркови. Кураж!

# 3
  • Мнения: 391
Забравих-чух че има безглутенови овесени ядки, потърси. Иначе в нормалните има глутен и сте още малки за него.

# 4
  • Мнения: 27 524
Колко често и какво изхождане има? Кърмата се усвоява почти напълно и често кърмените бебета не акат всеки ден, важно е да се определи дали става дума за запек.
Браво на педиатърката ти  ooooh! Глутен се въвежда не по-рано от 8-ми месец. Соковете - не преди 6-ти. Бих я сменила  Peace
И да, сапунът, мушкатото и подобни са излишни.

# 5
  • Мнения: 3 929
Сигурна ли си, че е запек? По поста ти съдя, че става дума за нередовно изхождане по голяма нужда, а не че са твърди изпражненията. За запек говорим във втория случай.
Щом го кърмиш, имай предвид, че при някои деца кърмата се усвоява 100% и няма какво да изхвърлят. Поне при нас беше така. Тъпках детето с овесена вода, пъхах мушкато, докато накрая педито не установи, че просто детето си усвоява напълно кърмата и няма какво да изходи.

# 6
  • Мнения: 1 691
Поне половината от децата между 1 и 5 месеца имат този така наречен "запек", който е просто нередовно изхождане. И наистина се израства с времето, колкото и невероятно да ти звучи това сега (знам какво е да се притесняваш - и моят син беше така).
Всички неща, с които си го "лекувала", на практика оправят нещата само при истински запек, т.е. когато изпражненията са твърди на топченца и бебчето не може да ги извади. Иначе няма полза нито от сокчета, нито от овесена вода...
Пробвай с масаж на коремчето - бебето лежи по гръб, а ти с ръка правиж леки кръгообразни движения около пъпчето по посока на часовниковата стрелка. Другото упражнение е "каране на колело" - свиваш крачетата към коремчето с леко притискане (това облекчава и колики при много бебета).

# 7
  • Мнения: 959
Ако става въпрос, за запек в точният смисъл на думата ти препоръчвам да правиш масаж на коремчето.

Ако просто не ходи всеки ден по голяма нужда, но видимо е спокойно и не се напъва, значи става въпрос за 100% усвояване на кърмата, както са ти каза ли и другите мами.

В втория случай не е нужно да правиш нищо. Кърми си бебето и въобще не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 2 477
Моя  съвет е да заведеш бебето на детски гастроентеролог.
Аз водих сина ми,когато беше малко по-голям от твоето дете.И дори съжалявам,че не съм го завела по-рано.
Гастроентероложката ни направи програма за около 3 месеца,в която се включваше и Дуфалак,и течен парафин и една хранителна добавка Биотикс.Но сина ми наистина имаше запек-твърди нередовни изпражнения,придружени с болка при отделянето им.
След тези 3 месеца вече ака всеки ден,дори по 2 пъти.
Ти по-скоро трябва да се замислиш за адекватността на педиатърката ти.Може ли овесена вода на бебе на 3 мес??????
За сока от круши-ОК,много майки избират ранното захранване.Мен много пъти са ме гледали странно,че моето дете до 6-я месец не било захранено. Thinking

# 9
  • Мнения: 674
Моята дъщеря също е изцяло на кърма и също не ходи сама по голяма нужда.Чакам я по 3-4 дни
и помагам с листенце от мушкато.Това което изаква обаче е рядко и в никакъв случай немога да кажа че има запек.
Пробвала съм с масажи на коремчето и със свиването на крачетата,но няма ефект,затова прибягвам до мушкатото.
може би бих чакала и повече дни,но детето става неспокойно,напъва се постоянно и предпочитам да не го мъча.
Нчшия педиатър е против Дуфалак-а за толкова малки бебета и не съм пробвала да давам.Според него това е период,
и най-късно с въвеждането и на други храни ще се нрмализират нещата.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Здравейи то мен!
И ние бяхме така,докато педи не ми каза да ям сушени сини сливи-по 15-20 на ден и ние сме изцяло на кърма и до 3-тия ден резултата дойде.След това всеки ден аз си хапвах сливи,а детето се изхождаше.Сега ям тиквени семки всеки ден-100 грама,също има резсултат,опитай.Но запомни,че резултата идва не по-рано от края на втория или чак на 3-тия ден.Желая ви успех.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Моята педиатърка беше препоръчала сок от киви във водата. Но не съм го пробвала, защото и ябълката му помагаше. Също може да опиташ да изкиснеш сушени сливи...
В овесената вода наистина има глутен, но щом вече си го дала и няма реакция, няма смисъл да го спираш.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако става въпрос, за запек в точният смисъл на думата ти препоръчвам да правиш масаж на коремчето.

Ако просто не ходи всеки ден по голяма нужда, но видимо е спокойно и не се напъва, значи става въпрос за 100% усвояване на кърмата, както са ти каза ли и другите мами.

В втория случай не е нужно да правиш нищо. Кърми си бебето и въобще не се притеснявай.
съгласна съм Peace

# 13
zdravei maiche i nie imame syshtiqt problem stavame sled 3 dni na 2 meseca i sme postoqnno sys zapek. Vsichko opitah i Dufalak i ternometyr i kakvo li oshte ne samo endo neshto ni pomaga i to e mushkato no vcheta bqh na konsultaciq i kogato kazah na pediatyrkata kakvo pravq tq mi se razvika zashtoto vytre imalo otrova i moga da navredq na malkata koeto si me stresna  kaza mi che ne se izhojda zashtoto ne se naqjda dobre koeto mene mnogo me ozodachi zashtoto kyrma si imam mnogo i sme i na sokcheta samo ot qbylka i morkovi, neznam kazaha mi 4e trqbwa da qde pove4e za da si hodi redovno po nujda i probno pravihme za 5 min si izqde 100 ml a po princip trqbva da qde za 20 min. pone 120 ml koeto mislq 4e si e dobre deteto taka 4e ne mislq 4e ima za kakvo da se pritesnqvash i az taka se uspokoqvam  Peace

# 14
  • Мнения: 5 393
За кърмено бебе е нормално да не ака и 7 дни.Стига да не изпитва видим дискомфорт и болка( освен коликите) няма нужда да се предприемат такива мерки като бъркане с разни предмети, сокове и т.н. Запек е когато акото е топчесто и твърдо, а не когато не ака всеки ден или се напъва от колики. Соковете не са вариант- само ще раздразнят стомахчето.

В овеса има глутен, да- и е опасен за бебета. Педиатърката ти е просто супер Sick  Бих я сменила, или поне не бих я слушала относно храненето на бебето.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 23:08 от Мечо Пух

Общи условия

Активация на акаунт