болки в таза

  • 1 998
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
момичета, как се справяте с болките в таза?  Sad
от 2 месец са ужасни, но напоследък са нечовешки!!!
ако лежа 5минути по гръб, после изправянето ми е свързано със зверски болки и усилия  ooooh! ooooh! ooooh!
има ли вариант тези болки да се намалят?

# 1
  • Мнения: 225
Не Mr. Green
Майтап. И мен ме боли зверски, особено нощно време - няма спане #Cussing out На ляво гледам да спя - нали така трябвало. Е да ама като се схвана, едвам се обърна надясно. На дясно пък не било хубаво, да подремвам само колкото да се "отсхвана" и пак се обръщам на ляво. Т.е. докато се "отсхващам" почти гледам да не заспивам, че да се обърна пак на ляво. #Crazy По гръб също не било хубаво, защото еди какво си.
Няма спасение, а и като ходя ме боли, бебока така се клати вътре имам чувството, чееее незнам. Живи и здрави да са ни, пък болката ще отмине. Grinning Blush

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За мое щастие нямах такива силни болки  Hug Моите бяха слаби и от време на време

# 3
  • Мнения: 363
диди, аз само надясно мога да спя! само така що годе не се усеща болката и заспивам  Sad

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако иде реч за тазобедрените стави и болката , ниско долу (чатала) и аз ги имах  Crazy ..за съжаление никак не се справях   Tired ..минаха като родих Wink ..... Единственото което меже би ми е помагало е смяната на позите ....а бЕ гадно си е

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Спях полуседнала и с възглавница между краката. Помагаше... до някъде. Минава. С раждането. Веднага.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Спях полуседнала и с възглавница между краката. Помагаше... до някъде. Минава. С раждането. Веднага.
О да  Peace това с възглавницата м/у краката мн.облекчава  Hug и аз така лежах  и спах  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Не мисля, че могат да се намалят тези болки. Това е от разширяването на таза - подготовка за раждане. Последният месец направо ходенето ми беше трудно заради тези болки.

Пуснала си темата 3 пъти.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
ако лежа 5минути по гръб, после изправянето ми е свързано със зверски болки

   Ти не знаеш ли, че в този етап от бременността в никакъв случай не трябва да лежиш по гръб?!?!

    Търпя си болките, няма справяне с тях.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 260
Защо да не се лежи по гръб? Само така ми е удобно ...

# 10
  • Мнения: 363
лежането по гръб малко от малко успокоява болките в кръста и гърба
откакто съм забременяла не са спрели и за минута болките

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Защо да не се лежи по гръб?

        ShockedПопитай лекаря си!Но знай, че има опасност за тоновете на бебето ти при лежане на гръб.Ти си знаеш.

# 12
  • Мнения: 682
Аз имам същите болки. Наистина е много неприятно. Докторът ми каза, че единственият лек е раждането!

# 13
  • Мнения: 391
а мойте продължават и след раждането, казаха ми че не мога да си коригирам позата от когато бях с корем...МНого е гадно, ходя на кинезитерапевт, облекчава на момента но легна ли в леглото е кошмар, не мога да си намеря място. Не го пожелавам на никой. Успешно раждане на всички мами!

# 14
  • София
  • Мнения: 39 717
При мен положението също е доста плачевно. В момента леко са ми намалели болките, но си ги има.
Малко преди Великден бях много зле. Мъж ми ме водеше, защото почти не можех да стъпвам на десния си крак. На мен по принцип десния крак ми е малко слаб, дясната ръка също. Та за крака - едно, че се потроших на ски преди много години, друго че много лесно се сецвам. Бяхме на преглед при гинеколожката и тя рече "ишиас", и че ще трябва да потърпя до раждането. Само дето полежах на кушетката за прегледа и ревнах на мъж ми да ме вдига, че стана кошмар по едно време. На твърдо не мога да спя.
С Дияна като че ли нямах такива болки, освен м/у краката. Сега положението е малко по-зле.
Разходките са кошмар. Но ще търпя, няма де да ида.

Не знам да има метод за облекчаване. Мъж ми се опитваше да ми прави масаж.

Общи условия

Активация на акаунт