от кога (разни, разни)

  • 1 237
  • 20
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
има много теми, но моля не се сърдете че искам да си спестя времето за четене и да го оползотворя за разходки  Praynig. Та въпроса ми е от кога се дават:
1. обикновени бисквити
2. кремчетата на Данон (тези от стекче по 4)
3. попара
4. гриз
и .............
кога да сменя лъжичката с по-голяма
от кога се дават течностите от чаша с мек накрайник (ще минаваме на Фризомел и картинката на кутията ме подсети за този въпрос)

# 1
  • Мнения: 8 505
Аз направих така:
1.на 6.5-7месеца
2.все още не съм давала кремове,кисели и т.н.Иначе йогурти хапва здраво feeding
3.малко преди да навърши 8м,понякога и давам да гризка само сирене,след като е закусвала мляко
4.и грис не съм давала
За лъжичката-опитай с по-голямата и ако върви добре,продължи с нея.
Чаша ползваме от 4.месец,но май не сме критерий,просто дре се научи много бързо и лесно

# 2
  • Мнения: 6 315
1. От 7-8 месеца
2. Никога (ако зависи от мен) - Данонско мляко изобщо не ям и не бих му дала.
3. Попара яде от 7-8 месечен
4. Грис от 9 месеца
5. Лъжичката смених с по-голяма на 7 месеца.

# 3
  • Мнения: 1 289
1.7-8 месец, след като захраних и с попара.
2.не съм давала и до сега.
3.от 6.5-7 месеца.
4.Гриса от 9 месец, но с адаптирано мляко. Едва сега започвам да варя с прясно, което съм разредила с вода в съотношение 1:1.
Все още я храня с пластмасова бебешка лъжичка от тези на Алете, те са по-тясни. С другите се плеска цялата. Чаша Sadвсе още не ползваме, отказва категорично. От 9-тия месец яде всичко с лъжица, дори и млякото, но вода пие само с  Misc Baby Bottle и то едно определено, което си го познава. Започваме да се учим Embarassed.

# 4
  • Мнения: 3 932
1)7месец след въвеждането на попара и глутенови каши
2)на Данон давам само плодовите млекца с/без парченца плод от 8-я
3)6месец
4)не давам, защото не му харесва
5)просто пробвай и ако не я възприеме отложи за по-нататък
6) такава чашка не ползваме, пием от обикновена понякога

# 5
  • Мнения: 59
  1. от 8-ия месец
  2. още не сме опитвали, но обичаме само кис.мляко на "Данон" - "Активия"
  3. от 8-ия месец
  4. от 8-ия месец с ад.мляко / още не сме пробвали истинско/

 и

 Нова лъжичка купихме когато Калина беше на 6 м. - на chicco силиконова за +6 - 36 месеца. Много ни харесваше, но след 3 месеца я изгубихме по време на една разходка и сега сме с много и различни лъжички, че обикновенно се храним с 3 - нашето слънчице бърка с 2, а мама бута с 1. Купихме и комплекта на chicco извити виличка и лъжичка за първите опити за самостоятелно "хранене".
 Чашка с накрайник купихме пак когато бяхме на 6м., но с нея Калина "сърбаше" само сок от мандаринка и много рядко мляко. И така още сме с биба и със шише с биберон. Обичаме сами да пием от чашка за възрастни, но много се давим и за сега сме само на сухи тренировки.

# 6
  • Мнения: 1 320
Мога да отговоря за грис ........... от днес/30.05.2005
Плодово мляко още не съм давала , но за тези за които питаш и не бих дала НИКОГА / мляко ,ама не баш , пък и имат и сметана доколкото знам./
На баткото плодово мляко давах на 7 месеца / от 6 мес. вече ядеше кисело / на "Здравец" и "Виталакт" , от плодовите  на "Данон" повръщаше.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не съм компетентна за да отговоря на въпросите ти,но на последната консултация лекарката каза,че вече об.бисквити мога да давам.НО ПОД ПОСТОЯННО НАБЛЮДЕНИЕ,защото отхапват парчета които могат да ги задавят.

# 8
  • Мнения: 1 263
1,3,4. Бисквити, попара, грис = глутен => е нашия случай 9 месеца и 1/2.
1. Бисквити съм давала само Плазмон и Закуска, разтворени в мляко.
2. Друго мляко, освен адаптирано не съм давала. Кремчетата (киселите) ги правя също с адаптирано мляко. Може би скоро ще дам кисело мляко. Но точно Данон - никога.

и

Нова лъжичка купихме когато Калина беше на 6 м. - на chicco силиконова за +6 - 36 месеца.
и ние сме със същата лъжичка. Купих такава, когато напълно заместихме едно млечно хранене (6-ти месец). Не съм купувала такава чаша...не виждам смисъл  33uu

# 9
Грис и попарки давам от 5 месец много ги оби4а, като  по съветите на 2-те баби грис и млякото с ориз ги правя с прясно мляко Grinning, а ве4е опитваме с 4а6ка педито ни каза така, оба4е така като гледам скоро няма на4ин да се полу4и  baby_neutral

# 10
  • Мнения: 46 492
.......по съветите на 2-те баби грис и млякото с ориз ги правя с прясно мляко Grinning.......

Твоите баби ме изумяват с всеки следващ съвет .....

# 11
  • Мнения: 46 492
1. 8 месец
2. В нашата къща такова чудо няма да влезе #2gunfire
3. 8 месец
4. още не съм давала, но май е време  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 263
Грис и попарки давам от 5 месец много ги оби4а, като по съветите на 2-те баби грис и млякото с ориз ги правя с прясно мляко Grinning, а ве4е опитваме с 4а6ка педито ни каза така, оба4е така като гледам скоро няма на4ин да се полу4и baby_neutral
О-оооооох! ooooh!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
...............
...........
..............
4. гриз
и .............

аууууууууууууу

# 14
  • Мнения: 1 320
...............
...........
..............
4. гриз
и .............

аууууууууууууу
Хайде де простено ти е .......................... от бързане ще да е .

Общи условия

Активация на акаунт