Картофена яхния с кренвирши. За тези които нямат време.

  • 6 040
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 853
Случи се така, че нямахме време с жена ми да приготвим нещо за вечеря. Затова реших както винаги да импровизираме. И така:

- 2 глави кромид лук (ние много го обичаме и аз затова сложих 3 голями;
- 4 големи картофа;
- 6 кренвирша;
- 3 -4 супени лъжици домането пюре;
- 6 парчета топено сирене (демек 6 триъгълничета от кръглата кутия)
- 1 супена лъжица горчица;
- 1 супена лъжица сух босилек;
- 1 лъжица зеленчукова подправка (или 1 кубче зеленчуков бульон)

Впрочем, това имахме на разположение. Възможно е да имате други продукти и да импровизирате.
Нарязвате лука и го задушавате в олио. Нарязвате обелените картофи като за мусака и ги прибавяте към задушения лук, към който вече съм прибавил 1 супена лъжица зеленчукова подправка  (или 1 едно натрошено кубче зеленчуков бульон). Позапържваме картофите няколко минути и доливаме вода, колкото да ги покрие. Когато омекнат картофите, добавяме нарязаните кренвирши и ги оставяме и те да поврят няколко минути. Добавяме доматеното пюре, горчицата и топеното сирене. Разбъркваме енергично да се разтвори топеното сирене. Добавяме сухия босилек и сваляме от огъня.

Яденето става за около 30-на минути и според мен си струва вкуса. Тук съм ви предоставил 6 - 7 порции.

Опитайте и споделете мнението си.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 20:24 от дядо хаджия

# 1
  • Мнения: 6 003
Хм.... Или утре или вдругиден ще я опитам, защото нямам много време за готвене, но ми звучи супер. Ще изключа горчицата и босилека, защото не ги харесвам. Sick

Дядо Хаджия, мерси   bouquet  chef

# 2
  • София
  • Мнения: 7 853
Хм.... Или утре или вдругиден ще я опитам, защото нямам много време за готвене, но ми звучи супер. Ще изключа горчицата и босилека, защото не ги харесвам. Sick

Дядо Хаджия, мерси   bouquet  chef
Между другото защо не споделиш каква подправка би сложила ? Права си, че не всички обичат босилека - то и ние мислехме да сложим мащерка, обаче това беше първия буркан, който докопах (у нас подправките ги държим в буркани).

# 3
  • Мнения: 6 029
Най-вкусните манджи стават от подобни неща при подобни ситуации. Само топено сирене не бях слагала в манджи от тоя род, трябва да се пробва.
Мащерка в боб слагам аз, много добре му стои.

# 4
  • Мнения: 5 001
И аз ще пробвам тази бърза яхнийка,но вместо босилек ще сложа по равно количество магданоз и копър накрая....Вкуса става страхотен...Направо докато четох и си представих вкуса...
Дядо хаджия,   bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 187
Аз на картофена яхнийка  слагам малко чубрица или магданоз ,босилек не  съм слагала но може да се пробва и вместо кренвирш  може да се сложат пържени кюфтенца ако са ви останали например от предния ден става също много вкусно, за топено сирене и горчица наистина не знам как ще е  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 7 853
Аз на картофена яхнийка  слагам малко чубрица или магданоз ,босилек не  съм слагала но може да се пробва и вместо кренвирш  може да се сложат пържени кюфтенца ако са ви останали например от предния ден става също много вкусно, за топено сирене и горчица наистина не знам как ще е  Simple Smile
Пробвайте с топеното сирене. Получава се мек вкус. Вярно, че прави соса светло червен, но не мисля, че това е фатално. Между другото горчицата не е задължителен елемент. Аз между другото добавих и половин чаена чаша домашно червено вино.

Сега по отношение на подправките, наистина си мисля, че всеки има право да се съобразява със собствения си вкус. Иначе приветствам идеята вместо кренвирши, да се слагат например останали пържени кюфтенца или пък накъсано месо, което е било печено от преди, останала наденица и т.н..

Впрочем аз този сос (домати с топено сирене) го правя и без картофи. Предупреждавам обаче, че като изстине се стяга.

Общи условия

Активация на акаунт