варицела и бебе

  • 915
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте, интересува ме има ли някаква възраст до която е по-опасно за бебе да боледува от варицела.Бебенцето ми е на 9 м, а в градината на каката има варицела.
Мога ли да му давам и нещо превантивно?

# 1
  • Мнения: 953
Нищо не можеш да му даваш. Опасно е да боледува възрастен човек, шарките са детски болести. Варицела в общият  случай се кара леко от повечето деца, само обривите са много гадни и не бива да се чешат защото остава много грозен белег.
Ако кърмиш детето има имунитет от теб при условие, че ти си боледувала от варицела.  Бебетата до 6м имат силен имунитет от майка си.
Опасно е ако бременна жена боледува за плода.

# 2
  • Мнения: 8 999
Нищо не можеш да му дадеш, за да го предпазиш. Но по-вероятно е да не се зарази, дори и голямото ти дете да се тръшне вкъщи опъпчено. Бебетата имат имунитет. На моя приятелка голямото дете боледуваше от варицела /живееха в две стаи/, но бебето не се разболя.
Но дори и да се разболее, не чак толкова страшно. При малките деца тази болест протича много леко.

# 3
  • Мнения: 931
Нищо не можеш да му дадеш, за да го предпазиш. Но по-вероятно е да не се зарази, дори и голямото ти дете да се тръшне вкъщи опъпчено. Бебетата имат имунитет. На моя приятелка голямото дете боледуваше от варицела /живееха в две стаи/, но бебето не се разболя.
Но дори и да се разболее, не чак толкова страшно. При малките деца тази болест протича много леко.
Аз също мисля така.baibibi е мн права

Общи условия

Активация на акаунт