Стереотипи и страxове за носене на слинг

  • 2 330
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Мами, аз патувем много често и даштериа ми е изтсиало на "слинг" но чувам какви ли не интересни изказваниа:

1. Ште му се изкриви главата/гарб/краката
2. Ште се задуши
3. Ште му става лошо...

Вие сашто ли се сбласквате с подобни изказваниа. Аз си порачаh листовки и ште ги давам на такива hора, плус това си измислиh една кратка "запознаватела" реч, за ползата на слинга (30 секунди)...

Вие какво правите?

Сажалиавам за лошата кирилизатсиа... просто не ми работи тази на компутера а тази онлаин е пулна скраб...

# 1
  • Мнения: 485
Непрекъснато чувам тези неща. Честно казано ми омръзна, а и ме дразни, че непознати хора постоянно ме зяпат и заговарят. Все пак отговарям спокойно и усмихнато "Бебето се чувства най-добре близо до майката" или нещо от този род. Повечето нямат какво да възразят. Една баба скоро каза "Да, така е, но някак не сме го възприели..."  Rolling Eyes

Мислила съм също да си окача следната табелка:

Да, удобно ми е.
Не, няма да се задуша.
Не, няма да се изкривя.
Аз съм едно щастливо бебе!


 Grinning

# 2
  • Мнения: 485
Още един страх свързан със слинга е че детето няма да иска да излезе от него до първи клас  Mr. Green Само че децата много бързо порастват (често по-бързо отколкото ни се иска) и искат да тичат сами  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 172
Въобще не съм се замисляла за такива страхове.Аз знам,че на детето му е удобно.Никога не е плакала в слинга и сме се разхождали с часове.Хората в цял свят си носят децата в слинг.Никой не ми е казвал такива неща-че щяло да се задуши и т.н....Даже ми се радват хората.

# 4
  • Мнения: 485
snasho, може би не си в България? Като че ли тук хората не са свикнали на такова нещо.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
но чувам какви ли не интересни изказваниа:


 Ти нали не плащаш данък обществено мнение, защо трябва да обръщаш внимание на хорските приказки?Носи си детето както искаш и както смяташ, че е редно.

  Лично аз никога не бих ползвала слинг, но не бих седнала да ти изнасям лекции.

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Всеки път като кажа, че ще използвам слинг активно, ме гледат опулено: "Ама няма ли да падне?"
Мнооого ми е смешно!  Joy hahaha

# 7
  • Мнения: 875
загрижените бабки и лелки се делят на две категории. първата група се опасява за комфорта на бебето. най-големият страх е, че бебето не може да диша. не може да мърда. не може да гледа. и някак странно му висят краката... (става въпрос за слинг-шал). втората категория безплатни консултанти се дразнят от това как може това бебе да седи само на ръце. ще се разглези. ще ми се схване кръста на млади години. никога няма да проходи и да се отдели от мен. в началото съм обяснявала любезно, че опасностите са сведени до минимум. впоследствие просто се правех, че не ги чувам. и всичко това в милата родина, естествено. само там (и в близкия и далечен изток) можеш да спреш някой непознат на улицата и да му даваш акъл.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 14 654
Предполагам, че ако на бебето му е зле в слинга ще реве Simple Smile Аз не съм носила сина си в слинг и за мен това е смахната работа, но нямам нищо против другите да го правят.

# 9
  • Мнения: 8 163
Носих голямата, понякога и на 2 годишна възраст.
Нося малката.
За мен слингът е най-рационалното и най-емоционалното творение за носене на деца.

А коментаторките... тях ги пускам у лево, ако се опитват да ме учат как да си гледам дъщерите.

# 10
  • Мнения: 433
Хм, през далечната 1987 г. бабите в квартала ме бяха заклеймили като майка-садистка заради ползването на кенгуру (бях почти първата в Бургас, която го ползваше, внесен с връзки от чужбина). Сега май няма някой родител, който да не го ползва.
А слингът е просто по-удобен.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 406
единствената майка със слинг в града съм аз. ползвам го главно като пазарувам, да са ми свободни ръцете. гледат ме като изкопаемо. понякога ме спират и питат, най- често дали е удобно на бебето. засега само добронамерени въпроси от любопитство.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 735
Слингът ми е удобен и в къщи/като се приспиваме,показвам как се готви и др./ и навън/по магазините/.Не ме интересува мнението на другите.Гледах едно филмче за едно село май Рибнево или нещо такова/българомохамедани/ и там децата ги носеха в нещо подобно- все едно пак в слинг само че на гръб.Мисля,че толкова поколения така са носени и нищо не им се е изкривило.  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм ползвала, но ми се струва страшно удобно. Много по - удобно от кенгуро. И какво значи, че ще се "изкриви"? Shocked Mr. Green ooooh!
В по - бедните страни, като майките си носят със слингове децата (дори до по - късна възраст) да не би нещо да им има на фигурите  впоследствие?
Напротив, могат да се похвалят с едни от най - хубавите крака в света (африканките това)  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Едно време са му викали цедилка, нищо ново. А тия дето много знаят не им обръщай внимание. Аз лично не съм ползвала слинг, но ми изглежда удобно и за майката и за бебето. Аз имах кенгуру и много го ползвах.

Общи условия

Активация на акаунт