Национален ден на подкрепата 2 май

  • 548
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Христос е казал "по-добре да те науча да ловиш риба, така ще те нахраня завинаги, отколкото да ти дам риба, така ще те нахраня за един ден". Подкрепата е именно това. Да помогнеш на някого да си стъпи на краката, да израстне, да напредне.

В този смисъл благотворителността и милосърдието нямат такъв ефект, защото те са временни решения за нуждаещите се.

Как обаче българинът да напредне, когато е в патова ситуация? Пристиснат от разходи, липса на време, често с малко дете, той няма време за курсове, обучение, изгубил е вяра и надежда.

Богатите вместо да купуват нови джипове могат да дадат рамо на 50 семейства за всеки от тези джипове. Вместо консуматорското общество, тоест кой каква кола, къща, почивка има, е полезно на това общество и на всички в него да е ценност подкрепата за другия, било с намирането на по-добра работа, било с финансова помощ за развитие, било с нещо друго, изискващо или неизискващо финанси.

Какво прави младо семейство с дете, на което средствата не стигат за нещо повече от наем, храна и малко дрехи? Как единия родител да ходи и на курсове, за да си повиши квалификацията и намери по-добра работа? Кога и с какви пари?

Защо има хора, които искат и могат да се развиват, но малцина им протягат ръка?

Това не е празник на труда, християнството или националните победи. А ден на протегнатата ръка, в който всеки мисли на кого може да помогне, за да може от своя страна подпомогнатия да помогне на друг, като си стъпи на краката. Разбира се често може да няма такъв човек около нас.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 15:54 от man4o1

# 1
  • Мнения: 2 759
                     Темата за подрепата е малко позакъсняла и с вероятно леко некоректни доводи... Ако си говорим в лева човек с джип дава повече пари за благотворителност, отколкото човек без джип. Трябва ли човека с джип да продаде коалта си, за да отидат парите за благотворителност?
                     Иначе ако темата е просто за това, че животът е битка - така е. Отговорите на много въпроси не мога да намеря вече толкова години...

# 2
  • Мнения: 97
                     Темата за подрепата е малко позакъсняла и с вероятно леко некоректни доводи... Ако си говорим в лева човек с джип дава повече пари за благотворителност, отколкото човек без джип. Трябва ли човека с джип да продаде коалта си, за да отидат парите за благотворителност?
                     Иначе ако темата е просто за това, че животът е битка - така е. Отговорите на много въпроси не мога да намеря вече толкова години...

Бъркаш благотворителност с подкрепа, темата е за подкрепа

освен това богатите имат интерес бедните да се оправят, защото така няма да има престъпност, скапани улици, вандали и т.н.

# 3
  • Мнения: 2 792
 А как да гласуваш доверие ?
 Защото нещата не опират само до подкрепа, поне си оправи заглавието.
 В подобна призивна тема, тази грешка ми бърка в съзнанието, както и реакцията при забележка.

# 4
  • Мнения: 212
Защо има хора, които искат и могат да се развиват, но малцина им протягат ръка?

Аз съм от тези които искам да се развивам... Някой няма ли да ми протегне ръка или крак поне...

# 5
  • Мнения: 4 138
борисе, чакай да ида да си продам джипа, може и два крака да ти подам Wink
стига сте ги яли джиповете бе, за българия това е КОЛАТА. бих си взела и танк, ама много гориво харчи.
и честно казано малко кретенски ми звучи - тези които имат - да се лишат и да дадат на бедните. това е утопия. всеки дава колкото може и иска.
мразя, когато благотворителността трябва да е насилствена. а благотворителност и подкрепа не са едно и също.

# 6
  • Мнения: 2 759
...а благотворителност и подкрепа не са едно и също...
                    Също и подкрепа и подрепа  Mr. Green.

# 7
  • София
  • Мнения: 344
О да, това с джиповете е просто уникално.

Общи условия

Активация на акаунт