Бучка на гърдата, моля за съвет

  • 7 943
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 283
здравейте, мамчета. Съвсем наскоро ходих на преглед, защото имах режещи болки в лявата гърда. запазих си час при д-р Евгени Василев във Вита- поне тук във форума прочетох добри отзиви за него. Човека ми направи първоначен преглед само с ръце а после и ехография. при прегледа не усети нищо но при ехографията намери бучка. много дълго я обследва накрая заключи че било структурна особеност на гърдата. ето и самата диагноза, ако някой е запознат с тази терминология:
млечни жлези с фибронодуларна структура. фиброзен участък в дясна гърда без суспекция на неоплазия. мастодиния маме син
аз първоначално не обърнах много внимание, защото какво разбирам аз ,нали хората за това са учили. мъжа ми обаче е притеснен защото е страдал от погрешно поставена диагноза и ме кара да отида на друг лекар. искам да чуя мнението и на други хора особено жени- защото мъжа дет се вика цици няма  Laughing
а кой лекар бихте ми препоръчали .............................
според вас трябва ли да си направя и мамография
объркана съм и не знам какво да предприема за да не истерясвам
за сведение на 28г. съм и в рода ми няма жени заболявали от рак на гърдата,

# 1
  • Мнения: 7 723
Тая диагноза нищо не ми говори, но мамографията е задължителна.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 657
Аз самата ходя при Евгени Василев или Младенов в Света София.Не мога да препоръчам други лекари,но мисля че при тези опасения е добре да се консултираш и с друг лекар и да поискаш мамография.Мился,че е добре да я направиш,защото казват,че е най-сигурния начин да се хване проблема в начален стадий /ако има такъв/.
А това че няма заболели жени в рода ти,означава,че риска при теб е по-малък.Доколкото съм запозната се гледат тези по майчина линия.
Последно бях при Василев през декември и ме накара да си направя мамография,защото вече съм в друга възрастова група  Sad  /на 35 съм/.
Стискам палци,всикчо да е наред!

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Консултирай се и с друг мамолог. Според мен мамографията е задължителна.
Доктор Марков дава прием в 23 поликлиника, Доц. Александрова има кабинет в Шейново....
Това са само две предложения, има още много добри мамолози.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Когато  има тумор,пр.  растящ/появяващ  се  БОЛКА  няма.Те  се  появяват  изневиделица без  каквито  и  да е  оплаквания и  симптоми.

# 5
  • Мнения: 39
И аз ти препоръчвам Василев.Познавам го от години и мога да кажа,че на диагнози е най-добрия.

# 6
  • Мнения: 283
благодаря ви много, най- вероятно ще потърся и друго мнение, все още не знам при кой.
зюмбюла, самия Василев ми каза че за него не е раково образование и ми казва че имам такова образование за да не се изплаша ако случайно го напипам сама. аз в действителност не го бях напипвала въпреки че често си правя нещо като самопреглед.
но при всички случаи ще потърся и второ мнение- въпроса е че трябва да е на наистина добър специалист, защото самия Василев е от най-добрите както разбирам.
А какво по- различно показва мамографията от ехографията не съм запозната честно казано

# 7
  • Мнения: 290
За твоята възраст - 28 г. мамографията не е задължителна. Само ако има съмнения за нещо. Разликата е - ехографското изследване е щадящо, а мамографията е рентгенова снимка, има облъчване, но дава много по-ясни резултати. Затова и аз ти препоръчвам - консултация с друг специалист и ако те решат - мамография.

# 8
BOTZ79 , послушай Баба хулиганка, направи още изследвания и се успокой, паниката и страха не помагат в такива ситуации.  Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 5 001
Направи си мамография.Аз получих такава болезнена бучка и отидох в "Майчин дом".Направиха ми мамография...Оказа се че е някаква киста,която се махна сама без лекарства.Там ми казаха,че е често явление при жените....

# 10
Ходих при 3- ма лекари, и тримата ми поставиха различни диагнози . Направо се шашнах вече ...
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 11
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
здравейте, мамчета. Съвсем наскоро ходих на преглед, защото имах режещи болки в лявата гърда. запазих си час при д-р Евгени Василев във Вита- поне тук във форума прочетох добри отзиви за него. Човека ми направи първоначен преглед само с ръце а после и ехография. при прегледа не усети нищо но при ехографията намери бучка. много дълго я обследва накрая заключи че било структурна особеност на гърдата. ето и самата диагноза, ако някой е запознат с тази терминология:
млечни жлези с фибронодуларна структура. фиброзен участък в дясна гърда без суспекция на неоплазия. мастодиния маме син
аз първоначално не обърнах много внимание, защото какво разбирам аз ,нали хората за това са учили. мъжа ми обаче е притеснен защото е страдал от погрешно поставена диагноза и ме кара да отида на друг лекар. искам да чуя мнението и на други хора особено жени- защото мъжа дет се вика цици няма  Laughing
а кой лекар бихте ми препоръчали .............................
според вас трябва ли да си направя и мамография
объркана съм и не знам какво да предприема за да не истерясвам
за сведение на 28г. съм и в рода ми няма жени заболявали от рак на гърдата,

Здравей!От заключението което си написала мога да кажа - фибронодуларна структура на млечната жлеза - отнася се до структурата на гърдата,фиброзен участък - означава мастопатичен участък в гърдата без данни за непластичен процес ( няма данни за туморен процес);Мастодиния - представлява болки в гърдите

Според мен е хубаво да направиш консултация с още един лекар.Не бива да се притесняваш от заключението което е написано малко по-горе.
По принцип в случая може да ти се направи както ехография - така и мамография.А може и двете заедно.
В София за преглед може да се обърнеш към д-р Свещаров с добър специалист  в областта на мамологията - работи в Медицински център Панацея.
Д-р Лора Дойчева работи в Пета градска Болница - с добър специалист в областта на Мамологията.
Д-р Йордан Спиридонов - добър специалист в областта на Мамологията

В София има доста специалисти мамолози - аз препоръчвам тези трима защото мисля,че са достатъчни в случая.Няма как да препоръчам всички мамолози из София защото те са доста.А и да не те обърквам с много имена.

# 12
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Ходих при 3- ма лекари, и тримата ми поставиха различни диагнози . Направо се шашнах вече ...
 #Crazy #Crazy #Crazy

В такъв случай - двама лекари трябва да са на еднакво или близко мнение.
Ако няма такива с еднакво или близко мнение направи още една или две консултации за да се получи така,че повече лекари са на мнение една или друга диагноза.

# 13
  • Мнения: 4 180
Бих се прегледала в онкологията.

# 14
  • Мнения: 283
docsi благодаря ти много- за също се ориентирах с помощта на един медицински речник в нета какво точно означава написаното от д-р Василев.
при всички положения ще отида на втори лекар при някой от споменатите от теб лекари, горе-долу май това са имената които се споменават най-често в нета.
аз за това най-вече исках да се консултирам с мамчетата защото не съм много запозната с лекарите в областта а пък знам то опит една грешно поставена диагноза до какви травми води.
и всъщност това което искам е точно второ мнение от много добър в областта
сега трябва да ми идва  цикъла и май  не е хубаво точно сега да правя изследвания/ това май го бях чела някъде/ но поне  ще звънна да си запазя час.
гледам много много и да не чета из нета че то това е най-сигурния начин да се психираш пак от опит знам Laughing
благодаря на всички които ми писах, ще ви пиша какво е станало, стискайте палци да е фалшива тревога

Общи условия

Активация на акаунт