От каква възраст вечеря?

  • 693
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Та въпроса ми е , от какаква възраст на децата си започнахте да им давате вечеря?Ние сега ядем така:
7.00-7.30 попара с АМ 60мл.
10.30 -суров плод
13.00 обяд
17.00 закуска /каша, кисело мляко с бисквити, грис, плдове с извра/ йогурт, овесени ядки .../
20.30-21.00 -  240мл. мляко
Не искам да махам млякото и се притеснявам ,че ако направя следобедната закуска по-лека и въведа вечеря към 19.00 после Били няма да иска да пие мляко .Приемам съвети всякъкви.На 14м. сме.
П.П да уточня Били е недоносена роди се 11 седмици по-рано и ДЪРЖА да  запазя вечерното мляко.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом не искаш да махаш вечерното мляко,не виждам кога може да дадеш вечеря  newsm78 Аз на малката давам мляко с бисквити/с лъжица/  Peace Не променяй режима-добре ви е  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Знам от сигурен източник, че за бебето до 2 г. млякото е най-важното и минималния прием е 2 пъти дневно. Така и правя: от 2 до 3 хранения са АМ и/или кисело. Дори да не яде манджа един ден, не е беля. Мляко да е ял!

# 3
  • Мнения: 1 586
Според мен,си останете на тази схема на хранене,щом млякото го засища,давай му го!Иначе,Хриси почна да вечеря към 1г. 4м.

# 4
  • Мнения: 27 524
Знам от сигурен източник, че за бебето до 2 г. млякото е най-важното и минималния прием е 2 пъти дневно. Така и правя: от 2 до 3 хранения са АМ и/или кисело. Дори да не яде манджа един ден, не е беля. Мляко да е ял!

Разбира се, че е така  Peace Simple Smile

За теб АМ не е вечеря, така ли? Това не е изобщо вярно  Simple Smile
Не виждам във вашия случай никакъв повод за притеснение и търсене на друго мнение  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 486
За теб АМ не е вечеря, така ли? Това не е изобщо вярно  Simple Smile

Блонди както винаги -бърза и компетентна.Да АМ е вечеря, но мисля добре си разбрала поста ми и горният цитат е излишен.Пона аз масово срещам тук изказването :'в  ххх часа вечеря, АМ преди сън'.
Благодаря на всички включили се   bouquet .Май ще продължим с този режим

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз започнах да давам вечеря след годинката,после преди лягане си пиеше млякото.

# 7
  • Мнения: 2 131
Режимът на Алекс е подобен, само часовете са различни. Към 18-18.30 ч. яде грис с АМ или плод, каша Зърнин, банан с бисквити и АМ, само бисквити с АМ или кисело мляко. Около 22-22.30. изпива към 250 мл АМ, преди заспиване.
И аз съм се замисляла по този въпрос за вечерята, но засега не смятам да правя промени.  Grinning

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Знам от сигурен източник, че за бебето до 2 г. млякото е най-важното и минималния прием е 2 пъти дневно. Така и правя: от 2 до 3 хранения са АМ и/или кисело. Дори да не яде манджа един ден, не е беля. Мляко да е ял!
Peace

Малчо преди да си легне винаги ми изяжда по половин кофичка кис.мл. иначе  вечеря около 17:00 -17:30 ч  Wink
Тази "вечеря" я въведох така де се каже около 10 м  Rolling Eyes Peace

# 9
  • Мнения: 55
Ние вечеряме към 19 часа и после към 21.30-22 часа пак си хапва шишинце с кисело мляко

# 10
  • Мнения: 814
Защо не пробваш примерно - обяда да ви е към 12:30 ч., следобедната закуска към 16-16:30 ч., вечеря към 19 ч., пък после пак ще си изпива млякото към 21 ч.  Laughing

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Защо не пробваш примерно - обяда да ви е към 12:30 ч., следобедната закуска към 16-16:30 ч., вечеря към 19 ч., пък после пак ще си изпива млякото към 21 ч.  Laughing
Peace при мен "схемата" е подобна само че гледам да е вечерял до 18 ч  Peace

Общи условия

Активация на акаунт