Катун

  • 845
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Не вярвах че някога ще пусна подобна тема,предвид моите убеждения,и леката ми склонност към расизъм...Но днес на Околовръстното преди младост точно,видях картина която ме потресе...Истински...Отивахме семейному към крепостта Урвич,ей така на разходка,и да се върнем малко във времето,да почувстваме силата на дедите ни...Децата да ги заинтригуваме нещо...Но не предполагах че ще се срещнем с миналото още преди Панчарево...

Срещу нас се движеше катун със цигани,към десетина коня с каруци,явно тръгнали да се местят на някъде...А каруците бяха пълни само с одеала и дребна покъщнина,и по едно две деца...От тях лъхаше такава мизерия,че ме смрази,и се разплаках...Тези хора бяха като появили се изведнъж от преди векове...

Един тир задминавайки ги,дори отнесе единственната по модерна вещ-детска количка,и удари с нея кочиаша...Но никой не реагира по никакъв начин,просто тираджията явно не ги сметна за хора,пък циганина с някакво болно примирение...

Много пъти съм гледала по телевизията предавания за пребито дете,за това как се гледат по десет човека в стая,за това че нямат вода,но и че не си плащат сметките,че не работят,че крадът и пр.Много пъти съм минавала и през цигански махали,и съм се сблъсквала с мърсотията,безхаберието им,и наглостта им...И за това ги мразех!

Но днес някак нещо се пречупи в мен...Може би наистина някои нямат избор,и не защото нямат такъв,всеки има,а защото просто не могат да го проумеят...

# 1
  • Мнения: 2 152
Такава им е орисията
Тва не е от днес,от вчера, а от векове

...не ги мисли изобщо
сигурно са тръгнали на някой сбор да хапнат и пийнат, ти ги съжаляваш
Нова количка ще си краднат от някъде

Не знам защо, но на мен хич не ми е жал
Ако човек сам не направи нещо за себе си, няма кой
Винаги има изход
Има много успели и богати цигани

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Бяха се настанили на полето срещу нас, живяха около 2 години. Днес през балкона видях 5-6 полицейски коли, явно имаха нужда от голямо подкрепление, за да ги изгонят.

Не ми се е случвало да имам проблеми с циганите, които живееха тук, но кражбите наоколо придобиха застрашителни размери. Даже ни бяха откраднали една асансьорна част, струваща 200 лв, за да я продадат като ценни метали за не повече от 25 лв.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Те са си скитници по природа - по целия свят са се заселили. Иначе и на мен ми е ставало кофти много пъти, като ги видя как мъкнат бебета и малки деца в студ, жега, дъжд ...

# 4
  • Мнения: 123
Циганска работа

# 5
  • Мнения: 183
брех цензура - та те всички хора са ПРИМАТИ -  Joyтова не е обида

всички от рода
homo sapiens
Добре че не ме цензурираха и мен заради думата-цигани... Hug

А иначе,и аз мисля като теб Wink...

Но много пъти съм си мислела и за сумалииците,и за всички нещастни народи-Защо търпят...А днес като ги видях тези,и май разбрах-те не знаят че има и друго?! Embarassed

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Нямате проблем!
Изтриваме ненужното.
Заключваме темата.
Желаещите да размахват квалификации, за да видят какво ще стане, спокойно могат да си спретнат собствен про- или антицигански (ромски, индиански, американски,еврейски, руски и пр.) блог и да пишат с тебешир по стените.
Цензурираме, демек, според правилата.
СУма-лийците, няма да обсъждаме!
Хау!

Общи условия

Активация на акаунт