Ваксина срещу болести носени от кърлежи?!?

  • 899
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Нямам възможност да изчета темата за ваксините, а и търсенето не изкара нужното... предварително се извинявам ако повтарям въпрос  Peace

Днес чух, че здравна каса поема ваксина срещу кърлежи. Има ли истина в това и какво ви е мнението по въпроса? Също от каква възраст може да се прилага. Моята шушулка в на годинка и месец и постоянно се рови в тревите....

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Че проклетите гадини пренасят цял куп болести. Как с една ваксина ще се предпазиш от всички? Няма логика според мен. Затова мажи дребосъчето с "AUTAN" за деца, за да не припарват до него нито кърлежи, нито комари, нито оси и пчели.

# 2
  • Мнения: 1 820
За първи път чувам за такава ваксина.Честно казано малко нереалнно ми се струва,понеже както казва veronna се пренасят куп болести от тия гадинки,но се записвам да чета и аз темата. ThinkingАко това е вярно и най-вече е изпитана а не експериментална тази ваксина бих сложила такава на дъщеря ми.Предполагам че ще може да обхване някой болести най-малкото за марсилската треска. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 029
и аз ще следя.След като една такава гадост зарази майка ми с лаймска болест може да й подаря ваксина за рожденния ден Grinning

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 00:43 от venny_b

# 4
  • Мнения: 1 984
това за което има ваксина не се среща тук.

# 5
  • Мнения: 1 103
Запис ще следя темета но и ние използваме Аутан доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт