херния при момченцата

  • 2 565
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,
Имам проблем със сина ми Дани който е на 20 дена.След множеството пъпки по личицето,млечицата и коликите дойде ред и на хернията която ни сполетя.Забелязахме едно топче ниско долу в дясно като го къпахме.Педиатъра ни каза че било херния,но ни посъветва да го прегледа хирург(д-р Мигаров или д-р Маджуров).Проблема е,че улучихме събота и неделя и всички са с изключени телефони.Моля дайте информация за този проблем и как се лекува .Разбрах че при някои деца е оперативно,при други-не.Проблема е ,че Дани започна сякъш по-често да повръща(а ние сме с проблем в натдаването) и съм обезпокоена.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Първото нещо, което е добре да се установи дали е действително херния. При момченцата тя е скротално, т.е. се намира в един от ингвиналните канали или в торбичката. Добре е да се консултирате с хирурга и за това повръщане, особено ако е на фонтан малко след храненето и бебето има лоша тегловна крива. При мамченцата такова повръщане след 15-20 ден може да е проблем с изпразването на стомахчето- казва се пилорна стеноза.
Що се отнася до хернията, операцията, ако се налага такава, минава без проблеми и децата ги изписват на следващия ден.

# 2
Здравейте Д-р Слънчева,

Благодаря за информацията. Моля препоръчайте ни някой хирург в София.
Ние сме от Бургас, но предпочитам и да се консултирам с някой специалист от София.
Ако повръщането не е на фонтан има ли проблем или е нормално?
Имам и още един въпрос: За двадесет дни Дани е наддал само 300гр. Храня го основно с кърма която изцеждам (90мл.) и около две хранения с адаптирано мляко. Педиатъра ни каза, че кърмата не е хранителна и трябва да преминем изцяло на адаптирано мляко. Аз знам, че кърмата е важна за бебето. Бихте ли ме посъветвали какво хранене да приложа.
Предварително благодаря!

# 3
  • Мнения: 5 760
Първо за храненето- Може към всяко хранене с кърма да додавате по 30 мл. АМ и така ще приема около 100 мл колкото е необходимо. Ако нямате кърма за всички хранения при този режим давайте и само АМ около 100 мл.
Няма нехранителна кърма! Може би просто не му стига! А този темп на наддаване е добър- това значи 30 гр. дневно и за 1 м. е около 1 кг., което е горната граница на нормата.
Ако само му се излива от устата, няма проблем- това е физиологичен рефлукс, но ако е на фонтан и повече от 1-2 пъти дневно е добре да се уточни причината.
За хирурзите- това са в детска херургия Пирогов- доц. Бранков или д-р Пенушлиев.

# 4
Здравейте отново,
имам един въпрос,който може да Ви се види смешен,но рискувам да питам.Може ли да смеся АМ с кърмата в едно шише преди да нахраня малкия?Питам,защото след като веднъж му извадя биберона от устата,трудно лапа другия.
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт