Повече от месец кашлица, кажете какво да давам...

  • 15 646
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
А гърдите му свиркат ли докато кашлицата е суха, сигурно да щом му изписват вентолин. Няма остатъчна кашлица, което да трае месец и да минава от влажна в суха, симптоми на нещо друго са това, на бронхоспазъм ми прилича. Казвам го, понеже с моето дете положението беше същото до преди известно време. Надявам се да намерите свестен лекар или хомеопат, който да определи какъв е проблема и да изпише нормално лечение, а АБ.

Не, не му свиркат гърдите, и по време на кашлянето не се получава нищо което да прилича на задушаване. Просто наричам "пристъп" период от около 1 час примерно в които кашля суха съвсем повърхностна кашлица, най-често след като смръкне, на интервали от около няколко минути. След това всичко свършва. Вчера сутринта имаше такъв 1 даже 2 часа. Цял ден беше абсолютно спокоен и надвечер към 7-8 още веднъж се получи. Днес целия ден беше спокоен и към 5 следобед до към 19.30 отново кашляше.Следобед когато спи е спокоен, вечер също. Абе изобщо не кашля през останалото време от деня, освен в определено време. Или ако се закашля примерно на обяд...кашля 1-2 часа и после чак другия ден може....Просто ми прилича на алергия. Имам повод да смятам така....Преди 1 година точно по същото време той получи една хрема и кашлица, по-скоро кихане, което продължи около месец и половина. Тогава пи Кларитин след неуспешното влияние на хиляда вида капки за нос и сиропи за кашлица. Миналата година нямаше проблем. Но сега се получи същото нещо, в същия период само че не със сополи а с кашлица. Въпреки че и от вчера има соополи, които не му запушват носа, просто се стичат и дразнят гърлото. Аз имам алергия към пух, пера и домашен прах, която се проявява доста често както и когато бях бременна, така че смятам че и той има някои от тези симптоми. Другото което е , че и аз изкарах вирус и вече 2-ра седмица имам същата почти кашлица също на интервали....
 Аз започнах да му правя сутрин и вечер по една инхалация ( впръскване) с Буто-Астма + Зиртека сутрин и вечер по 5 капки. СПрях сиропите за кашлица и това е...да видим....

# 31
  • София
  • Мнения: 11 692
KATI_Z аз знам от моя доктор,че бронховаксом се дава,когато няма кашлица.В противен случай той провокира такава.Детето ми направи три курса по 10 дни с бронховаксом и всеки път,когато започвахме следях да няма кашлица.
При вас май точно така се е получило с днешната кашлица.

# 32
  • Мнения: X
KATI_Z аз знам от моя доктор,че бронховаксом се дава,когато няма кашлица.В противен случай той провокира такава.Детето ми направи три курса по 10 дни с бронховаксом и всеки път,когато започвахме следях да няма кашлица.
При вас май точно така се е получило с днешната кашлица.

Ами може, ама го започнах вече, а и не забелязвам влошаване, честно казано за сега. Дано няма де:( Ще си давам до 10-тото хапче и после ще видим за следващите 10 как ще е . Понеже вече съм на средата на блистера и няма да го спирам.

# 33
  • Мнения: 3 146
КАТИ, чак сега прочитам темата, но мога да кажа почти със сигурност, че става дума за алергичен ларингит. Ако беше трета сливица, най-вероятно щеше вече отдавна да се е проявило. Ако беше астма (както е при сина ми), щеше кашлицата да е основно влажна при спазмите (дните, в които кашля почти непрекъснато). Можеш да даваш Вентолина, когато кашлицата му пречи да спи, иначе не давай, защото натоварва сърцето.
Ако във вашия град има Ксизал на капки, купи него, и, като свършите Зиртека, започни Ксизала в същата дозца. Двете са еднакви, просто Ксизалът е по-пречистен от Зиртека и не причинява сънливост. Не са особено вредни, това са антихистамини, може да се пият много дълго.
Спокойно можеш да го пуснеш на градина, но имай предвид, че там средата е наситена с алергени (например от препаратите, с които чистят), затова може пак доста да кашля. Никакви антибиотици няма да помогнат. Откашлячните средства не са добра идея.
Махни нещата, които събират прах (прочетох, че си го направила), махни цветята от стаята, никакви ароматизатори, не се пръскай с парфюм в негово присъствие.

# 34
  • Мнения: X
КАТИ, чак сега прочитам темата, но мога да кажа почти със сигурност, че става дума за алергичен ларингит. Ако беше трета сливица, най-вероятно щеше вече отдавна да се е проявило. Ако беше астма (както е при сина ми), щеше кашлицата да е основно влажна при спазмите (дните, в които кашля почти непрекъснато). Можеш да даваш Вентолина, когато кашлицата му пречи да спи, иначе не давай, защото натоварва сърцето.
Ако във вашия град има Ксизал на капки, купи него, и, като свършите Зиртека, започни Ксизала в същата дозца. Двете са еднакви, просто Ксизалът е по-пречистен от Зиртека и не причинява сънливост. Не са особено вредни, това са антихистамини, може да се пият много дълго.
Спокойно можеш да го пуснеш на градина, но имай предвид, че там средата е наситена с алергени (например от препаратите, с които чистят), затова може пак доста да кашля. Никакви антибиотици няма да помогнат. Откашлячните средства не са добра идея.
Махни нещата, които събират прах (прочетох, че си го направила), махни цветята от стаята, никакви ароматизатори, не се пръскай с парфюм в негово присъствие.


Благодаря ти мила Hug  bouquet Аз както вече написах съм почти на 100 сигурна че става дума за алергия. Ето сега например, от вчера следобед откакто се закашля, до този момент не е кихнал дори Peace Кашлица когато спи няма, така че спи напълно спокоен. От 2 дни съм спряла всякакви сиропи ( на своя глава) и смятам че се чувства по-добре. Всекидневно започнах да бърша праха в цялата къща, така че и аз съм по-добре дори.За градината незнам...може би наистина има повече алергени, най-малко заради килимите по стаите, у нас сме с паркет и нямаме никъде нищо меко и мъхесто заради моята алергия, а сега се оказва че и заради малкия.....Дано няма проблеми в градината......пък и сега имало някаква епидемия с разстройство и повръщане и не съм го пуснала, а щях. Дано овладеем положението. А знаеш ли колко дълго мога да давам този Ксизал? Педи на мен ми каза Зиртека поне 20 дни.

# 35
  • Мнения: 3 146
Скъпа KATI_Z, можеш да даваш Ксизала няколко месеца спокойно!!! Така че давай смело, поне докато поспрат цъфтежите, поне до края на май, началото на юни  Hug

Супер е, че нямате килими. Не е нужно да правиш средата стерилна, дори е противопоказно, затова бърши през ден, например, но иначе трябва да спи с олекотена завивка, а не с одеяло, например. Щом не кашля нощем, значи 100% не е астма. Явно е алергичен ларингит. Това е добре, той минава най-лесно и се израства (аз и мъжът ми без лекарства сме го израстнали към първи-втори клас).

# 36
  • Мнения: X
Скъпа KATI_Z, можеш да даваш Ксизала няколко месеца спокойно!!! Така че давай смело, поне докато поспрат цъфтежите, поне до края на май, началото на юни  Hug

Супер е, че нямате килими. Не е нужно да правиш средата стерилна, дори е противопоказно, затова бърши през ден, например, но иначе трябва да спи с олекотена завивка, а не с одеяло, например. Щом не кашля нощем, значи 100% не е астма. Явно е алергичен ларингит. Това е добре, той минава най-лесно и се израства (аз и мъжът ми без лекарства сме го израстнали към първи-втори клас).
Да знаеш само как ми стана по-леко Hug Hug Hug От вчера следобед и днес цял ден изобщо не е кашлял, така че и аз съм все по-сигурна че "пристъпите" на кашлица се предизвикват от нещо, което пък значи че може би е алергия. Закашля се все по-рядко и това ме радва. Дано всичко мине....И гадните вируси и те.....И тази болка в корема, която вече незнам дали я има, или просто от време на време се сеща за нея, но ме притеснява страшно много, въпреки че пуснахме всякакви изследвания, дори 2 пъти кръв и даже и за бъбреци креатинина и все нищо не излиза. Според лекарите няма нищо страшно ама....знам ли, най е хубаво като му няма нищо. Да сме здрави всички.

# 37
  • Мнения: 3 146
Ще стискам палци за вас! Praynig

100% е алергия, при това не страшна, така че по-ведро   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 984
вероятно е нужен фликсотид. 100% не е алергия! кашля по рядко защото оздравява от антибиотика.

# 39
  • Мнения: X
вероятно е нужен фликсотид. 100% не е алергия! кашля по рядко защото оздравява от антибиотика.

Този фликсотид като гледам листовката няма доза за деца под 4 години, така че незнам дали е подходящ. Вероятно в малки количества е Peace Обаче Буто-астма-та не е ли същото нещо? Или по-точно със същия ефект.

# 40
  • Мнения: 1 984
фликсотид 50 ли гледаш? или фликсоназе?

# 41
  • Мнения: 22 759
И моето детет е така,кашля от 20 дни,ама и аз също.Реших,че е вирус,педиатъра същото каза,но взех да се притеснявам от дългата му каш;ица и сополи.

# 42
  • Мнения: X
фликсотид 50 ли гледаш? или фликсоназе?
Фликсотид.

# 43
  • София
  • Мнения: 304
Моят син също кашля повече от месец. Той е голям - 15г. Преди месец изкара нещо вирусно без температура, пи 3 дни антибиотик и оттогава не спира да кашля. Онзи ден вече доста се притесних и ходихме да направим снимка на белите дробове и кръвни изследвания. Всичко е о.к., обаче докторът каза, че има подути лимфни възли под мишниците. Ходихме и на УНГ, той каза, че гърлото е раздразнено, но инфекцията не идва оттам и според него е нещо стомашно - киселини и рефлукс (ГЕР), които дразнят хранопровода и оттам идва кашлицата. Досега той такива проблеми не е имал. Притеснена съм и от подутите лимфни възли, за които така и не дадоха обяснение лекарите. Изписаха някакви хапчета за стомаха и сироп за подтискане на кашлицата и казаха след 2 седмици пак да отидем.  Иска ми се да отидем при още някой лекар, но вече не знам при какъв точно. Някой да е имал подобни проблеми?

# 44
  • Мнения: X
Моят син също кашля повече от месец. Той е голям - 15г. Преди месец изкара нещо вирусно без температура, пи 3 дни антибиотик и оттогава не спира да кашля. Онзи ден вече доста се притесних и ходихме да направим снимка на белите дробове и кръвни изследвания. Всичко е о.к., обаче докторът каза, че има подути лимфни възли под мишниците. Ходихме и на УНГ, той каза, че гърлото е раздразнено, но инфекцията не идва оттам и според него е нещо стомашно - киселини и рефлукс (ГЕР), които дразнят хранопровода и оттам идва кашлицата. Досега той такива проблеми не е имал. Притеснена съм и от подутите лимфни възли, за които така и не дадоха обяснение лекарите. Изписаха някакви хапчета за стомаха и сироп за подтискане на кашлицата и казаха след 2 седмици пак да отидем.  Иска ми се да отидем при още някой лекар, но вече не знам при какъв точно. Някой да е имал подобни проблеми?

Незнам за общото му състояние какво да ти кажа, но лимфните възли винаги може да се уголемят малко или много при настинка, независимо дали е лека хрема само или грип. И аз имам уголемени възли винаги като се разболея..

Общи условия

Активация на акаунт