До каква възраст е нормално да се кърмят бебетата?

  • 14 654
  • 105
  •   1
Отговори
Ние сме на 1,2 г. и продължаваме да се кърмим особено вечер. По-скоро така и е по-удобно да се приспива,нищо че се събужда по няколко пъти през нощта
Четох различни статии в интернет, че това е нормално и трябва бавно и постепенно тя самичка да се откаже, но знаете общоприетото мнение, според което не е нормално на тази възраст дечицата да се кърмят още.
Да не говорим за педиатърката и която е абсолютно против, както и разни баби, лели и т.н.
Чувстам се така, сякаш правя нещо нередно, но пък от друга страна вътрешно съм убедена, че постъпвам правилно,защото виждам , че малката е по-спокойна по този начин.
Ще се радвам да споделите как е при вас

# 1
  • Мнения: 236
Мила pipikapone,
иди в Кърмаческия и ще се увериш, че бебетата могат да се кърмят и много по-дълго Grinning или поне дотогава, докато е приятно за теб и за бебето.
А на всичките си роднини кажи да си гледат техния живот, смени си педиатърката също.
Иди в библиотеката на кърмаческия - аз лично исках да отбивам малката, но след всичко прочетено съм убедена, че ще се кърмим още дълго. Желая ти дълго и безпроблемно кърмене, което горещо ти препоръчвам!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Докато се чувствате комфортно  Peace
Е, а иначе знам, че трябва да спре да се кърми бебето, когато може да свали сутиена на майка си с една ръка  Wink Joy Joy Joy

# 3
  • Мнения: 502
  И аз вече се чувствам като теб.Бабите и познатите ми  се чудят защо още го кърмя,"голям е вече!"!Но пък педиатърката ми казва,че няма лошо в това,"до година и половина даже си е нормално кърменето"-това са нейните думи.Аз по-скоро се притеснявам,че кърмата ми намаля много,а той друго мляко неиска....Но твоето бебче е по-голямо,ако си решила,можеш вече постепенно да го отбиваш. Peace

# 4
  • Мнения: 1 674
Ние още се кърмим,защото ни е приятно.Мисля ,че сама ще прецениш кога да спреш,

# 5
  • Мнения: 9 973
докато ви е приятно естествено Wink

# 6
  • Мнения: 4 428
На този въпрос няма еднозначен отговор. За всяка майка и ббе е различно  Peace Аз приемам за нормално едно, ти друго, трети трето. Решаваш си ти, не лелите, бабите, педитата или някой друг  Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Според зависи от много неща. За мен лично - 6-8 месеца са достатъчни  Peace

# 8
  • Мнения: 1 062
За мен до към годинка е достатъчно детето да извлече напълно ползата от кърменето. Но това е достатъчно, а не знам какво значи нормално. Нормално е до тогава до като ти и бебето се чувствате комфортно от това и изпитвате нужда. Друг е въпросът, че колкото по-голямо става детето, толкова по-трудно става отбиването.

# 9
  • София
  • Мнения: 408
Аз лично ще я кърмя докато имам кърма. Природата си знае работата.

# 10
  • Мнения: 274
Ние още се кърмим.Това не е нормално,но малката не мисли така Blush

# 11
  • Мнения: 9 814
По принцип до около година.

# 12
  • Мнения: 7 414
   Зададох този въпрос на свекървата си,тя ми отговори:"Това е интимен процес и се касае само майката и бебето.Никой не трябва да се намесва със мнението си за срокове,честотата на кърменето и т.п."
  Аз самата още кърмя! Peace

# 13
  • Мнения: 7 723
За мене не е нормално, но ти си знаеш... Peace

# 14
  • Мнения: 3 663
Ние още се кърмим,защото ни е приятно.Мисля ,че сама ще прецениш кога да спреш,
ох, пепа, като прочетох поста и отначало видях първата лентичка и ми се очетвориха очите Simple Smile
чак след това забелязах втората  Crazy
нищо лично, фен съм на кърменето, просто ми стана забавно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт