по колко авокадо и банан ?

  • 9 090
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 940
Какво количество авокадо и банан давате, когато предлагате тези плодове на децата си? Питам, защото знам, че са доста калорични. Авокадото съдържа и доста мазнини. Синът ми е способен да изяде по един плод на хранене, но определено не е от най-финните бебета.  Трябва ли да го ограничавам в количеството?

# 1
  • Мнения: 2 131
Аз авокадо още не съм давала. Давам по един цял банан на ден. Повече - не, защото се запича от него.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз за авоокадото немога да отговоря,но банан независимо дали пасиран или да го яде направо,неможе да изяде повече от половинка.Много й идва.

# 3
  • Мнения: X
Авокадото е чудесно за първа храна, но съдържа мноооого мазнини!
Средно авокадо съдържа около 700 kcal!
Най-добре давай по-често банан, а авокадо само за разнообразие по четвърт.

# 4
  • София
  • Мнения: 569
Аз давам авокадо по 1/2 с кус-кус и малко сирене.

# 5
  • Мнения: 27 524
Мазнините в авокадото са само и единствено полезни. Подходящо е за след навършени 6 месеца. Давах на сина ми в съотношение 1:1 с банан, иначе е доста безвкусно. Съдържа около 190 ккал за 100гр. В един плод са около 270. Съдържа повече калий от банана, вит. Е, А и т.н. Давах колкото на синът ми му се ядеше, не съм спазвала някакво точно определено количество.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 623
Давам по половин банан заедно с половин ябълка или круша. Peace
Авокадо веднъж уцелих неузряло и се отказах да си правя експерименти за по 2лв.,докато почна да ги познавам.Мисля,че и без него има достатъчно разнообразие за набавяне на необходимите хр.вещества......А пък и ние също не сме от най-финните Confused

# 7
  • Мнения: 27 524
Авокадо веднъж уцелих неузряло и се отказах да си правя експерименти за по 2лв.,докато почна да ги познавам.

Авокадото зрее след откъсване от дървото, ако уцелиш неузряло, изчакай го  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 940
Дано Блонди да е права за калориите, че 700-те на pandora   ми идват множко. Аз също обичам... Странно, но синът ми го харесва и самостоятелно да го хапва, без други плодове.

# 9
  • Мнения: 5 940
Сега  намерих разни източници, че даже са 119 ккал на 100 грама.

# 10
  • Мнения: 623

Авокадото зрее след откъсване от дървото, ако уцелиш неузряло, изчакай го  Simple Smile

Вече разрязано става ли да престоява? Confused
Като не съм го отворила не разбирам вътре зряло ли е........ или трябва  да  е доста меко отвън?
10x   Simple Smile

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 13:45 от didka_2

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз авокадо досега не съм давалано банани-по 1 на ден  Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Вече разрязано става ли да престоява? Confused
Като не съм го отворила не разбирам вътре зряло ли е........ или трябва  да  е доста меко отвън?

А, не, разрязано не  Simple Smile Да, трябва да е меко на пипане, но без петна по кората (значи вече гние) и без да е кашкаво, просто при лек натиск да поддава, ако е кораво - зелено е. При черните авокади е допустимо и малко по-меко да е, не е гнило. Винтерес на истината навсякъде се намират трудно добре узрели плодове, и аз мъчно намирам и заради това сравнително рядко купувам, но като намеря - няколко дни им се наслаждаваме по много  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 062
Давам обикновено половин авокадо с половин банан. Малката го харесва, но ако преобладава авокадото му се мръщи.

# 14
  • Мнения: 39
Ние обожаваме авокадо. Ядем го всякак, преди и го пасирах, като беше по-малка, и смесвах половинка с круша, с ябълка но не и с банан защото става доста калорично (ние също не сме от най -тънките:). Сега просто и го нарязвам на парченца и тя минавайки си хапва  Wink колкото и се яде.

Общи условия

Активация на акаунт