за соковете

  • 562
  • 3
  •   1
Отговори

Анкета

кога започнахте да давате сок и как

Опции:

  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Извинявам се ако въпроса ми е банален, но тъй като ми предсто и да започна след месец захранване, а нямам представа как си позволявам да задам въпрос за соковете:
- от кога започнахте да давате сок,
- това първата ли беше първата храна, която въведъхте
- в какво количество и време;
- повлия ли това на дете с колили и разхлабване, в смисъл по-често акане;
- смятате ли че за децата, които са на изкуствено хранене времето за даване на сокове и захранване е различно от това, което е характерно за кърмените;


# 1
  • Мнения: 844
Темата е обсъждана многокарно. Въпреки това гласувах за след навършени 3 м.
- това е първата храна, която дадох, не въведох, тъй като ги отказва и не ги пие.
 - давах до 10 лъжички (малки), но на десетата му се гади и повръща. При проба с шише, отказва да засмуче сока изобщо.
- няма колики, нито разхлабване. Виж аналогичните ми опити да захраня с плодово пюре го разхлабиха и акаше по 4 пъти, но в никакъв случай на разстройство, де.
- не знам какво да смятам, напълно объркана съм и съм решила да изчакам още две седмици и да пробвам отново.
Сори, че ти провалих анкетата, ама това е моя опит.

# 2
  • Мнения: 3 932
Сокче въведохме от третия месец(от ябълки-прясно изцеден естествено). давахме първо по една лъжичка м/у храненетата(тогава кърмех). Скед 3-4 дни дадох две, след още няколко 3 и така за седмица стигнахме до 10мл(от шише). Прие го много добре. Нямаше никакви странични ефекти, нито колики, нито разхлабване). След известно време въведох и сок от моркови, смесвах го 1:1 с ябълковия. След всеки нов плод изчаквах около седмица, за да видя как се приема от организма и ако всичко е ок-въвеждам нов.
Общо взето това е моят опит по този въпрос, надявам се да съм била полезна.
 Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Въведох прясно изцеден сок след 3-ти месец / от ябълки и моркови пробвах/, но се засилиха коликите на бебка Sad. Та след консултация с педиатърката и след като прочетох де що имаше изписано тук из форумите, спрях соковете и чак след като отминаха коликите/ при нас това беше след 9-ти месец Shocked/ дадох наново.
Иначе съм захранила след 5 месец със зеленчукови пюрета, след 6-ти - с плодови и с каша и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт