Кашкавал?

  • 2 262
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 627
От кога може да се дава кашкавал? Днес на консултацията докторката е казала,че може вече да даваме кашкавал, но на мен ми се струва малко раничко  newsm78 Вие как мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
По-добре изчакай до навършване на годинка.
Кашкавалът обикновено е солен, но за разлика от сиренето не става за изкисване. По-мазен е и по-тежък.

# 2
  • Мнения: 94
На Крис му давам кашкавал от 11 месеца,той е много полезен а пък и зверчето го обожава.Не мисля че може да навреди Wink

# 3
  • Мнения: 2 131
Запис да следя темата  Hug
Алекс един път е ял кашкавал - преди около две седмици - изяде 2-3 мънички парченца. Обаче след това повърна - не знам дали е от кашкавала. Или просто беше преял и препил с вода  Laughing и като си изпи млякото преди заспиване повърна всичко. Парченцата кашкавал бяха цели, още несмлени. То вярно, че ги яде вечерта, де.
В една книга с рецепти за деца от 1 до 3 години пише, че за деца на 1 годинка кашкавалът се дава в "подходяща форма". Не знам какво означава това - дали след термична обработка?!
Така че ще ми бъде интересно да следя темата!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Мила сама докопа парче кашкавал от масата на около 10 мес.Това всъщност беше първия млечен продукт,който опита.Извъди му се голяма фенка и оттогава й разрешавам да си вземе.Понякога и в домашно приготвени пюрета съм слагала настърган кашкавал.

# 5
  • Мнения: X
За не алергично бебе сирене и кашкавал може да се въвежда след 8 - 10 месечна възраст.

# 6
  • Мнения: 27 524
Според мен около годинката е подходящата възраст.

# 7
  • Мнения: 514
Аз вече давам кашкавал!Незнам кога точно и дадох да опита но много и харесва и не виждм нищо лошо да си хапва по малко!

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз от 8-9 месечна възраст давам кашкавал на малката-слагам и в пюретата,спагетите,макароните  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
След 1 годинка най-добре. Файда няма от бързане при захранването...

Теорията, че "няма да навреди", "ние как сме отгледани", "една съседка/приятелка/шура дава от 2-ри месец...", е меко казано неубедителна!

# 10
  • Мнения: 1 062
И според мен след около годинка.

# 11
  • Мнения: 1 586
около годинката започнах да му давам кашкавал,оказа се,че страшно му харесва и сега честичко си хапва!Според мен ако детето няма алергии,може и малко преди годинката.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз дадох след годинката.

# 13
  • Мнения: 9 973
 още не съм въвела кашкавал

# 14
  • Мнения: 1 006
След годинката започнах да давам.

Общи условия

Активация на акаунт