Как да накарам дъщеричката ми да спре да се кърми вечер?

  • 500
  • 5
  •   1
Отговори
Вече е на 1,2 г. и всяка нощ се събужда по няколко пъти
От бебе не приема биберон и затова незная какво да и давам когато се събуди през нощта

# 1
  • Мнения: 274
Ох,и при нас е същото положение нищо,че сме по-големи.Аз съм давала нощно време вода,кисело мляко,но тя си знае нейната. Blush

# 2
  • Мнения: 2 478
Оф ако знаете колко по-лесно е да кърмиш през ноща,отколкото не.
Аз кърмих 11 месеца и също като вас си мислех,че като спрем някой ден,детето ще се събужда по-малко.Да,ама не.
Кърмата ми спря преди около 3 месеца и сега се събужда още повече.
Пие кисело мляко,ама мрънка и незаспива.Понякога се събужда по 20-30 пъти.Не преувеличавам.
А докато го кърмих се събуждаше по 3-4 пъти и заспиваше на гърда.
А няма как да не ви кажа,че никненето на зъбки с кърмене и без кърмене е различно.
Като кърмих спяхме,не плачеше през ноща от зъбоникненето.
Но сега.... rotfImao

# 3
  • Мнения: 2 829
Моят син е от бебоците, които винаги са се будели нощем. Откакто му изникнаха 16-те зъба се буди значително по-малко нощем, дори мога да кажа, че в повечето случаи спи по цяла нощ. Да допълня, че аз под цяла нощ разбирам да заспи към 9-10 вечерта и да се събуди в 7-8 сутринта. Все още го кърмя когато се събуди нощем. Исках само да ви кажа, че дори да не правите никакво усилие-пак ще спрат да се будят дечицата.
Сега-по темата. Можеш да опиташ да намериш друг метод за успокояване на детето нощем-например да ти пипа косата, да я галиш по главата или там какъвто ритуал си имате. Можеш да опиташ нощем някой друг да я успокоява ако се събуди-например таткото или бабата. Така детето няма да те вижда (защото то си свързва мама-кърмене и си го очаква).

# 4
Момичета много ви благодаря че писахте по темата
Бях се притеснила че само ние сме така и това не е нормално
Сега разбирам че нямам основания за притеснение, може би изисква време
Ще се възползвам от съветите ви

# 5
  • Мнения: 502
  Дъщеря ми се будеше до година и половина,че и по-късно,а отдавна бях спряла да я кърмя.Брат и също се буди,кърмя го,и заспива пак.Просто повечето бебета се будят нощем,като пораснат ще спинкат по цяла нощ! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт