Офиси в жилищна сграда?

  • 3 299
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте,

Има ли и други като нас, за които няма бял ден от шума от апартаменти, превърнати в офиси?

Най-вече ме интересува някой от вас пускал ли е жалба до ДНСК, за колко време реагират и успявали ли сте да изгоните нарушителя?

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 23:48 от snezhito

# 1
  • Мнения: 572
аз доколкото съм запозната няма право да се правят офиси в жилишни сгради
ще следя темата!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние имаме офис на долния етаж.На моменти са шумни,слизат на групи по стълбите и дърдорят на висок глас.Понякога ме дразнят,но досега не се е случвало нещо по-фрапиращо,за да подавам жалба.

# 3
  • Мнения: 1 172
Аз знам, че за да има офис в жилищна сграда, трябва живущите там да са дали съгласието си за това. Вие подписвали ли сте?

# 4
  • Мнения: 142
Аз знам, че за да има офис в жилищна сграда, трябва живущите там да са дали съгласието си за това. Вие подписвали ли сте?

Никой не ни е питал, естествено!

И чак не ми се говори кои са ни съседите - Дрийм Тийм - дето правят Комиците и Сървайвър. Можете ли да повярвате, че ползват за офис маломерен тристаен апартамент и бяха изтипосали избраните участници за Сървайвър да чакат пред вратата ми на импровизирани столчета!



# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
На мен ми казаха, че ако офиса е на първия етаж, тогава може.

# 6
  • Мнения: 142
На мен ми казаха, че ако офиса е на първия етаж, тогава може.

Може само със смяна на статута и съгласие на преките съседи - виж ЗУТ чл. 38.

Де да беше на първия.... На втори жилищена над магазини е. По-нагли хора от тия няма. Печелят милиони от предаванията си, а се тъпчат в жилищна сграда. Не мога да ви опиша за какво става въпрос просто.

Приятеля ми се прибира от ПОГРЕБЕНИЕТО на дядо си и иска да легне да поспи - ония ПЕЯТ и свирят на китара в другата стая. При направена забележка ни отговарят, че било работен ден и можели да си правят каквото си искат.

При опит да направим събрание по въпроса ни беше вдигнат див скандал от двете фирми във входа като едва ли не ни изкараха параноици, които не могат да търпят МАЛКО шум!

Малкото шум се изразява в пеене, думкане, тръшкане на врати, звънене на телефони, чистене на чистачката им с прахосмукачка на главата ми в 8 сутринта, пренасяне на реквизит в 11-12 през нощта - онова диванче, което го виждате по ТВ го разнасят наляво-надясно постоянно и какво ли ще не.

За капак имат едно безумно същество от тъй наречения им екип, за което нямам думи и което заяви на всеослушание на приятеля ми, че щял да му счупи главата. А сега ми кажете какво да правя?

# 7
  • София, България
  • Мнения: 5 593
На мен ми казаха, че ако офиса е на първия етаж, тогава може.

Може само със смяна на статута и съгласие на преките съседи - виж ЗУТ чл. 38.

Де да беше на първия.... На втори жилищена над магазини е. По-нагли хора от тия няма. Печелят милиони от предаванията си, а се тъпчат в жилищна сграда. Не мога да ви опиша за какво става въпрос просто.

Приятеля ми се прибира от ПОГРЕБЕНИЕТО на дядо си и иска да легне да поспи - ония ПЕЯТ и свирят на китара в другата стая. При направена забележка ни отговарят, че било работен ден и можели да си правят каквото си искат.

При опит да направим събрание по въпроса ни беше вдигнат див скандал от двете фирми във входа като едва ли не ни изкараха параноици, които не могат да търпят МАЛКО шум!

Малкото шум се изразява в пеене, думкане, тръшкане на врати, звънене на телефони, чистене на чистачката им с прахосмукачка на главата ми в 8 сутринта, пренасяне на реквизит в 11-12 през нощта - онова диванче, което го виждате по ТВ го разнасят наляво-надясно постоянно и какво ли ще не.

За капак имат едно безумно същество от тъй наречения им екип, за което нямам думи и което заяви на всеослушание на приятеля ми, че щял да му счупи главата. А сега ми кажете какво да правя?

предупреди собственика на жилището че ще си има проблеми. Той ще ги изгони. Не вярвам да е регистрирал в общината договора за наем  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 142
На мен ми казаха, че ако офиса е на първия етаж, тогава може.

Може само със смяна на статута и съгласие на преките съседи - виж ЗУТ чл. 38.

Де да беше на първия.... На втори жилищена над магазини е. По-нагли хора от тия няма. Печелят милиони от предаванията си, а се тъпчат в жилищна сграда. Не мога да ви опиша за какво става въпрос просто.

Приятеля ми се прибира от ПОГРЕБЕНИЕТО на дядо си и иска да легне да поспи - ония ПЕЯТ и свирят на китара в другата стая. При направена забележка ни отговарят, че било работен ден и можели да си правят каквото си искат.

При опит да направим събрание по въпроса ни беше вдигнат див скандал от двете фирми във входа като едва ли не ни изкараха параноици, които не могат да търпят МАЛКО шум!

Малкото шум се изразява в пеене, думкане, тръшкане на врати, звънене на телефони, чистене на чистачката им с прахосмукачка на главата ми в 8 сутринта, пренасяне на реквизит в 11-12 през нощта - онова диванче, което го виждате по ТВ го разнасят наляво-надясно постоянно и какво ли ще не.

За капак имат едно безумно същество от тъй наречения им екип, за което нямам думи и което заяви на всеослушание на приятеля ми, че щял да му счупи главата. А сега ми кажете какво да правя?

предупреди собственика на жилището че ще си има проблеми. Той ще ги изгони. Не вярвам да е регистрирал в общината договора за наем  Mr. Green

Собственичката на апартамента е изцяло на тяхна страна, злепоставя ни пред съседите и се опитва нас да изкара криви.

Много ви моля, кажете ми, нали не намирате за нормално да се прави кастинг за Сървайвър като стълбищната площадка се превръща в чакалня????!!!!!

# 9
  • София, България
  • Мнения: 5 593
ама снежи няма значение на коя страна е. Ако я заплашиш ,че ще идеш в общината ще се замисли 2 пъти. Естествено, че ще е на тяхна страна - нали взима наем  Crossing Arms
става въпрос че за този наем не плаща данъци - и можеш да я натопиш в общината. Никой не регистрира наемите.   

# 10
  • Мнения: 142
ама снежи няма значение на коя страна е. Ако я заплашиш ,че ще идеш в общината ще се замисли 2 пъти. Естествено, че ще е на тяхна страна - нали взима наем  Crossing Arms
става въпрос че за този наем не плаща данъци - и можеш да я натопиш в общината. Никой не регистрира наемите.   

Правила съм го. И нея, и тях. Вече ще спра да заплашвам и направо ще ида.

# 11
  • София, България
  • Мнения: 5 593
ама снежи няма значение на коя страна е. Ако я заплашиш ,че ще идеш в общината ще се замисли 2 пъти. Естествено, че ще е на тяхна страна - нали взима наем  Crossing Arms
става въпрос че за този наем не плаща данъци - и можеш да я натопиш в общината. Никой не регистрира наемите.   

Правила съм го. И нея, и тях. Вече ще спра да заплашвам и направо ще ида.
иди, друг начин няма, или се обади на господари на ефира  Mr. Green много ще им се зарадват - нали едните са от БТВ, а другите от Нова  Mr. Green

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Викаш полиция всеки път, когато нарушават реда. На третото идване пишат акт, ако не се лъжа май беше 500лв.

# 13
  • София, България
  • Мнения: 5 593
Викаш полиция всеки път, когато нарушават реда. На третото идване пишат акт, ако не се лъжа май беше 500лв.
е да ама  след 10 часа вечерта, а проблема доколкото разбрах е главно през деня

# 14
  • Мнения: 572
На принципа съм, че когато някой не възприема от дума и множество съвети, спираш да предупреждаваш, а действаш.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт