Варицела в яслата!

  • 1 514
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте майчета,
Днес като заведох сина ми на ясла имаше бележка за карантина от Варицела! Карантината е от 4.05 /тогава са избили пъпките на детето което е болно/. Сина ми е в яслата от 7.05 бил е в контакт само в с децата които са били в контакт с болното дете и пред вид големия брой почивни дни преди това те не са толкова много. Говорих с личната тя каза че ако съм решила да ходи на ясла и градина трябва да я изкара.
Искам да ви питам за подробности - за какво да следя сега, колко дена, каква е възможността да се е заразил, двадесет и един дена ли има опасност и всичко което хората които имат опит с болестта могат да споделят.
А забравих да кажа че в момента пие Изопринозин който по моя информация бори вируси - това има ли значение?

# 1
  • Мнения: 7 201
Когато в градината на сина ми имаше варицела не го спрях.Беше контактен и чак след 2 мес. се разболя- от началото на карантината.
И според мен е по-добре като малки да я изкарат. Peace
Започна с хрема близо седмица преди да се разболее.Имаше леко завишена Т:до 38-38,5,но след като избиха първите пъпчици.Обикновено са на гръбчето и/или коремчето.
След това се започна и с кашлицата. ooooh!
За Изопринозина имам негативни впечатления-при него не е преборил нито 1 вирус! Naughty

# 2
  • Мнения: 641
И моята дъщеря я кара на 2г и 9мес. Мина много леко- без температура, весела. Само сърбежа я дразнеше, но мазах пъпките с ментолов спирт и нищо друго.


   Инкубационният (скритият) период на заболяването е от 12 до 21 дни,средно 14-16.
   Заболяването започва с висока температура до 39 гр.,болки в гърлото,хрема,кашлица и типичен обрив който първоначално е представен от леко надигнати червени петна до 5-10 мм. в диаметър,като за няколко часа след това се появяват и везикули (мехурчета) върху тези петна.Везикулите могат да бъдат разпостранени по цялото тяло (вкл. и в косата) като отначало са изпълнени със бистро съдържимо,но после потъмняват и на тяхно място се образуват тъмни корички,а след тяхното отпадане остават тъмни петна по кожата които изчезват след няколко месеца без образуване на никакви белези.
   Развитието на обрива продължава обикновено 3-4 дни през които продължават да се появяват нови обривни единици и след това настъпва обратно развитие със завяхване на обривите.Обикновено е налице силен сърбеж,който принуждава децата да разчесват ожесточено обривите при което се получава разкъсване на везикулите с потенциална опасност от тяхното инфектиране.
   Освен по кожата,обриви може да има по лигавицата на устната кухина (бързо преминаващи в афти),гениталиите,ануса и гръкляна.
   Характерно е че при децата варицелата протича по-леко отколкото при възрастните,поради което някои родители предпочитат да осигурят целенасочено на децата си контакт и евентуално по-леко преболедуване от това заболяване в детска възраст.
   

# 3
  • Мнения: 434
Мам4е кашлицата толкова лоша ли беше?

# 4
  • Мнения: 7 201
Мам4е кашлицата толкова лоша ли беше?
Ами доколкото си спомням беше по-продължителна,и изпи 2 вида сиропи.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 758
Синът ти може и да се разболее, нищо че не е имал директен контакт с болното дете.
Карантината в групата на Дияна беше повече от 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт