Бебе на 40?

  • 3 037
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
На 40 съм. Загубих съпруга си преди 3 години. Имам от него две прекрасни дъщери. На 16 и 10.
Имах щастието да срещна прекрасен човек. От година сме заедно и не преставаме да правим планове за бъдещето си. Приключваме с ремонта и обзавеждането на общото ни жилище. Той обаче иска да му родя дете. В никакъв случай не настоява, но това би го направило невероятно щастлив. Неговият син също е на 16. Не че не искам. Напротив! Обаче ме е страх. От всичко ме е страх. Как ще ми се отрази бременността на тази възраст, как ще протече раждането, как ще погледнат на това роднините на покойния ми съпруг, неговото дете, колегите, приятелите. Ами ако загубя бебето след като всички са разбрали за него..... Не зная. Имам нужда от подкрепа и кураж. За това написах това. Може би вие, момичета ще ми помогнете в това. В крайна сметка имаме 3 деца, но желанието ни да имаме наше е много силно. Но дали е оправдано! Те там е въпросът...

# 1
  • Мнения: 2 309
Няма нищо по-хубаво от това Hug
Не смятам,че годините са пречка,ако всичко е наред...
Начина по който го споделяш,ми навява усещания,че ще станеш мама за пореден път Peace

# 2
  • Мнения: 135
Щом и двамата го искате и това ще ви направи щастливи - няма от какво да те е страх. Другите - ако ви мислят доброто, ще разберат. Само децата ви (и трите) трябва да знаят и да са с вас. Останалите и да не ви разбират - като видят щастието няма как да го подминат. Ще бъдеш прекрасна майка!

# 3
  • Мнения: 1 209
Едва ли някой, който те уважава и обича би погледнал на това щастие с упрек.Правете си бебето и остави назат негативните мисли.
Винаги съм казвала, че няма нищо по-хубаво от това една жена да роди на 40 год., подмладява се, разцъфва...  Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също не мисля,че годините са пречка-една позната роди на 43г четвъртото си дете .....така,че действайте  Wink

# 5
  • Мнения: 1 341
Според мен възрастта не е притеснителна. От гледна точка на раждането, най-вероятно (не задължително) ще ти направят секцио, което не се различава от една коремна операция, т.е. нищо, което да те притеснява, че на 40 няма да може да се справиш.
Много добре те разбирам с тези мисли "какво ще кажат другите". Замисли се какво ще дадеш на себе си, на любимия и на семейството си с това дете? Как ще промени живота Ви? Желаеш ли тази промяна? От друга страна децата Ви са голями и ще Ви разберат... е може и да има съпротива, но ти най-добре си ги познаваш и знаеш как да говориш с тях. а за родителите на покойния ти съпруг.... бъди сигурна, че ще проявят в началото ревност... няма как.
Успех

# 6
  • Мнения: 1 671
Мила ALLESSIA,
Докато бях бременна пред кабинета на лекаря се запознах с една невероятна жена на 42 години, която чакаше дете. Подбудите й да забременее са много трагични, но въпреки всичко тя е намерила не само желания, но и психически и физически сили да забременее и да износи още едно дете. Това дете ще се ражда тези дни!
Ако с мъжа до теб се обичате и искате да създадете семейство - не се колебай да създадеш и нов живот! Хората около вас ще го приемат с радост когато ви виждат щастливи!
Медицината е много напред, ще ти направят всички нужни изследвания и ще те наблюдават стриктно. Раждането е много вероятно да протече като предишните ти раждания. Ако ти си здрава, всичко би трябвало да е наред.
Между другото същата жена, за която писах, би искала да роди още едно дете след някоя друга година.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Дай Боже, искам да имам дете на тази възраст.
Разбирам опасенията ти, но... "Какво ще кажат другите" не би следвало да е водещия мотив при вземане на такова решение. Щом и двамата го искате... Аз лично бих пробвала.
И, ако ми позволиш да цитирам крилатата фраза от "Москва не вярва на сълзи", "На 40 животът едва започва".

# 8
  • Мнения: 9 973
ти гледай с когото живееш какво казва,а не хора,които малко или много са ти `чужди`.Аз бих  родила и на 50 ако искам разбира се Wink Peace

# 9
  • Мнения: 4 406
40 въобще не е напреднала възраст!
трудно би било единствено, ако робуваш на хорското мнение.
все пак живееш твой живот- не на околните- затова ако ти се иска бебче- роди си го, сигурна съм, че няма да има по- щастливо семейство от вас!

# 10
  • Мнения: 1 477
Желая ви едно прекрасно бебче  HugОпасенията ви са напразни.Бъдете много щастливи  Hug

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
имам приятелка, която на 44 години стана мама за първи път.
Мина през невероятни мъки, чакаше бебенце близо 20 години.
Медицината е толкова напреднала, такива хубави прегледи има преди раждането, че годините изобщо не ти пречат Hug
Пожелавам Ви успех и една вечна и изгаряща любов Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 411
Поздравявам те,че дори си мислиш за още едно дете.Няма нищо по-хубаво от това.Не мисли за другите,ако те обичат ще те подкрепят.Пожелавам от сърце здраве за да го износиш и здрави нерви  Mr. Green за да го изгледате   bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 131
Пожелавам да си имате бебенце.   bouquet  Това е страхотно! Скорошно забременяване и много щастие и усмивки!   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 928
Няма нищо по-хубаво от това да дадеш живот  Hug Още повече си намерила и подходящ партньор. Едно дете ще ви направи още по-щастливи и ще осмисли съвместния ви живот.
Скорошно забременяване и успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт