Обострен хроничен цистит и бременност.

  • 2 779
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Извинявам се,ако вече има такава тема,но в момента спешно се интересувам.
Бременна съм в 20 седмица,но преди известно време доста сериозно напомни за себе си хроничният ми цистит.Така остро никога не е било.Изследването,естествено, показа бактерии в урината.Урологът,при който ме прати моят гинеколог ми изписа Макропен,но самият гинеколог каза,че не е съгласен и ми предписа Дурацеф-500 мг.Изпих си го,но помогна само първите 3 дни.После всичко започна отначало.Билките изобщо не помагат в моя случай,многократно съм се убедила-цистон,Ламбрев,мечо грозде..пия само но-шпа,но не се издържа.Мога да отида при гинеколога чак във вторник,но едвам трая.Блазни ме мисълта да почна макропена,все пак уролога знаеше за бременността ми,пък е и доста опитен.Притеснява ме несъгласието на гинеколога,но неговото не помогна.Някоя дама пила ли е макропен бременна и има ли последствия?Ще се радвам на бързи отговори   bouquet  А вие как се справихте с този проблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Не се справих, защото не ме лекуваха и това се отрази на бебето при раждането. Затова не се отказвай и се лекувай. На Валмарк имаше нещо - май Уринал беше, не помня точно, но са много доволни от него. С червена боровинка е и предполагам, че може да се ползва при бременност. Провери в аптеката.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Получих алергична реакция от Уринала-задух,сърцебиене.Добре,че веднага го повърнах и всичко се оправи.Така че да се внимава с него.Днес бях да дам стерилна урина и трябва да изчакам чак до понеделник за лекарство. Thinking
А пък на мечото грозде пише да не се ползва при бременност и кърмене.В състава на чая на Ламбрев има ленено семе,което е особено опасно.Единственото безобидно билково лекарство е Цистон,но само с него едва ли ще се очистят бактериите.Дано да съм полезна и на други в това положение.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 14:12 от victorychild

# 3
Аз имам същия проблем.Гинеколозите ми изписаха на два пъти АУГМЕНТИН ,пих и ДУРАЦЕФ от1000мг.Убедиха ме ча те не вредят на плода.Вече 2мес.пия РОВАТИНЕКС и с него се чувствам най-добре,нищо друго не ми помага.Щом има бактерии непременно трябва да се изчистят.Аз вече съм чиста,но пак продължават оплакванията и си продължавам с РОВАТИНЕКСА и както върви до края ще го пия ,иначе не се издържа.Пробвай с него аз го пиех и успоредно с антибиотика.

# 4
Аз не съм бременна, но имах тежък цистит, който ме тормозеше с години, от няколко месеца ходя при една хомеопатка в Пловдив (мога да ти дам координатите и) и засега не се е появявал изобщо, а преди ме "навестяваше" през 10 дена. Не знам дали хомеопатията е подходяща за твоя случай, но ако мога да бъда полезна, ми пиши на лични и ще ти дам телефон и адрес.Успех и дано бързо се оправиш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт