Моля прочетете и нека всички подкрепим децата!

  • 690
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Здравейте, пускам една малко нестандартна тема с една единствена цел - да разкажа за една идея!
Предварително се извинявам ако на места ви звучи объркано и хаотично, но в главата ми е пълна каша и просто незная от къде да започна! Rolling Eyes
Проблема не засяга пряко мен или детето ми, но засяга всички  деца които аз имам за свои и ме боли за всяко едно от тях! Cry
Идеята е следната, не зная как, но искам всички(майки, баби, лели и пр.) да се съберем на 01.06 , всеки с всеки по градовете пред общините и да протестираме!Да протестираме за едно по-добро бъдеще за децата ни -стига подигравки, да протестираме за едно по добре функциониращо здравеопазване - стига сме се притеснявали/ страхували щом влезем в болница с детето си как ще излезем( а  повечето пъти , ни изписват с по-болни деца, а за немарливоста и грешките - не ми се коментира просто!), а най - важното за болните дечица, та те се броят на пръсти , а държавата си стиска фин.излишък и не може да осигури поне едно 50% от сумите за операции или трансплантации в чужбина (  Shocked какво говоря, та те бяха прекалено заети да си гласуват по високи заплати и да се набутват един друг кой бил по корунпиран - няма спор всички са корумпирани) да не говорим, че ако си направим една най-обща и простичка сметка за здравните осигуровки които всеки плаща постоянно и видим за какви суми става въпрос   Shocked Close .......
И тук е време за едно сравнение с примерно Полша, там хората плащат здравни осигуровки, но знаят защо го правят!Разболее му се детето на човека и той го води на лекар - за което не плаща, в аптеката му изпълняват рецептата - за което пак не плаща и накрая когато детето си изпие лекарствата има право на една седмица почифка или рехабилитация в санаториум - напълно безплатно!Ей това е здравна система, плащаш, но знаеш за какво го правиш!А ние сме толкова далеч, че просто ми се гади  :Sick:
И накрая да кажа, вярно идеята е страховита и голяма, но е осъществима ако сме всички, а не само една, две или три оптимистки!
И нека всеки който е недоволен от някоя болница или конкретно лекари да пише тук имената им и причините за недоволството си! Peace

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 22:04 от nikiki

# 1
  • Мнения: 2 471
Знаеш моето мнение. Може би, трябва да се започне с промяна в тромавата процедура на родното ни здравеопазване.

# 2
  • Мнения: 9 900
защо две теми, не разбрах.

# 3
  • Мнения: 506
Тема и анкета...а тази си остава заради това
Цитат
И нека всеки който е недоволен от някоя болница или конкретно лекари да пише тук имената им и причините за недоволството си!

# 4
  • Мнения: 9 900
никики, има огромни черни списъци в здравния.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Няма да има смисъл, ако не конкретизирате предложенията. Така е много отвлечено.

Общи условия

Активация на акаунт