туширане

  • 11 334
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
какво значи туширане  Sick болезнено ли е какво ти правят

# 1
  • Мнения: 1 671
Туширане е гинекологичен преглед с ръка (2 пръста). Ако раждаш - боли, ако е просто преглед - не би трябвало да боли. При всички положения не е приятно  Crazy. Аз поне се чувствам супер неудобно  Embarassed . При раждане така проверяват за разкритие и боли, защото се опитват да "бутнат" шийката и да ти помогнат по-бързо да направиш пълно разкритие и да родиш. Също така по този начин проверяват и как се е разположило точно бебето, колко ниско е главата и т. н.
При всички положения този преглед дава важна информация за твоето състояние на гинеколога Wink.

# 2
  • Мнения: 8 163
Ето и една предишна дискусия, да не я преразказвам

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Проверяване с пръсти разкритието на матката т.е. нещо като пеглед който в повечето случаи се прави непосредствено преди да почне раждането  Peace

# 4
  • Мнения: 1 008
Юмрукът на доктора се озовава някъде дълбоко вътре в теб.

# 5
  • Мнения: 2 131
Юмрукът на доктора се озовава някъде дълбоко вътре в теб.
Ооох, като влязох да раждам имах чувството, че ми бъркат в гърлото - ама не през устата, де  Laughing. Е, не е чак толкова болезнено, но е доста неприятно.

# 6
  • Мнения: 1 671
Юмрукът на доктора се озовава някъде дълбоко вътре в теб.
Ооох, като влязох да раждам имах чувството, че ми бъркат в гърлото - ама не през устата, де  Laughing. Е, не е чак толкова болезнено, но е доста неприятно.

Абе я не плашете момичето! Какъв юмрук, какво чудо! Прави се с 2 пръстчета!
Освен това може да става въпрос за обикновен профилактичен преглед, където също се прави и не боли!  Wink

Ако е преглед при раждане - много е важно и да се отпуснеш доколкото можеш. eli_eli, при първото раждане определено бях изненадана от болката, но определено не е нещо толкова нетърпимо и просто трябва да си наложиш да изтърпиш за малко - продължава секунди. При второто раждане направо помолих да ми помогнат  Wink. Първото ми раждане беше 2 часа, а второто 1 час благодарение на тези прегледи! Като раждам някой ден трето дете - дано пак да ми помогнат, спестиха ми поне 2-3 часа в предродилна. Аз направо отивах там за един запис, малко разходки и бях готова да напъвам. Пък като си гушнеш бебето и ще забравиш как е боляло. Сега вече само си спомням, че е боляло, но как не мога да кажа  Wink. Пък не е било никак отдавна!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 555
В сравнение с контракциите при раждането си е песен.  Laughing Но наистина най-важното е да се опиташ да се отпуснеш доколкото е възможно.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 008
Е, що да я плашиме, ние просто споделяме нашият опит.
Ако при теб туширането е било нежен преглед с два пръста,
при мен беше юмручно и аз видях звездички от болка.

# 9
  • Мнения: 3 069
Юмрукът на доктора се озовава някъде дълбоко вътре в теб.

Доста грубо изказване....и то, защото не си обяснила, че това може да се случи при пълно разкритие само!

Туширането е неизбежно при нормалното раждане.Наистина е много неприятно но само така може да се "види" колко е разкритието.
Когато вече главичката на бебо  е слязла много ниско се прави анално туширане и то не с юмрук!

# 10
  • Мнения: 1 008
emoli, родих секцио по желание.
Докато лежах в предродилна зала ме тушира  един доктор, който все пак искаше да провери какво разкритие имам, а то беше 4см.
И стига с това грубо изказване!
Когато някой назовава нещата с истинските им имена, започвате с превземките.
Да, докторът си вкара юмрукът и беше много болезнено.
Споделям личен опит, така че моля всезнаещите да говорят от свое име!

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 21:36 от azsa

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
emoli, родих секцио по желание.
Тушира ме един доктор, който все пак искаше да провери какво разкритие имам, а то беше 4см.
И стига с това грубо изказване!
Когато някой назовава нещата с истинските им имена, започвате с превземките.
Да, докторът си вкара юмрукът и беше много болезнено.
Споделям личен опит, така че моля всезнаещите да говорят от свое име!
..... аз от корема си нищо не видях  Crazy но все си мисля се пръсти се вкарват а не юмрук  Whistling

# 12
  • Мнения: 8 999
Аз пък изобщо не искам да си спомням. Добре, че взеха решение за секцио по спешност, а не да ми "помагат" по този начин, за да направя разкритие.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
При мен пък се наложи да предизвикат раждането и най-гадното от всичко беше именно туширането. Бягах из целия креват, но при едно непредизвикано раждане предполагам не е толкова неприятно.
Преглед за разкритие не е туширане, а просто проверка за разкритие, туширането е правене на разкритие от доктора. Може и да бъркам - не помня много от обясненията на доктора.  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 447
В сравнение с контракциите при раждането си е песен.  Laughing Но наистина най-важното е да се опиташ да се отпуснеш доколкото е възможно.  Peace
И аз съм на същото мнение.Не е толкова страшно не се притеснявай

Общи условия

Активация на акаунт