Какво означава да си модерен?

  • 4 300
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
И така ,какво означава според вас това определение?То трябва да оправдава някаква цялостна визия ,която да следва сляпо модните тенденции или се изразява в нещо друго?Много ще ми е интересно да науча ,какво съвременните хора намират зад това определение и как категоризират хората спрямо него.И аз ще кажа моето мнение ,но нека чуя първо вас.

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За много жени да си "модерна" означава да носиш същите дрехи като комшийката.  Laughing Или като всички на улицата.
Лично аз съм много доволна от изобилието на клонинги по улиците и витрините. Мен това ме устройва.  Mr. Green
В този смисъл гледам да не съм модерна.  Laughing

# 2
  • Мнения: 9 077
Ами "модерен" си значи точно това - да се обличаш според последните модни тенденции.

За мен обаче това е неприложимо, първо защото не ми допада да съм еднаква с другите и второ - не всичко модно ми стои добре.
Това последното всяка жена трябва да може да го преценя за себе си, пък после да мисли модерно ли е или не...
Ежедневно ставаме свидетели на цирково облекло по улиците - жени с неподходящи модни дрехи. Да се смееш ли, да плачеш ли...
Това малко ме връша към един стар лаф - "Гъзарията топли", демек важното е да е модерно, пък дали стои добре или не - това са подробности Crazy

# 3
  • Мнения: 5 539
Отдааавна вече не ми пука какво е модерно. Имам си някакъв стил и се обличам спрямо него. "Модерното" някакси... не ми стои, в повечето случаи.

# 4
  • Мнения: 1 179
Модерно е да се носиш в унисон с тълпата, като тръгнеш по улиците се чудиш от преса ли са ги изкарали повечето  Sick.

# 5
  • Мнения: 2 388
Ами "модерен" си значи точно това - да се обличаш според последните модни тенденции.
И аз така го разбирам. Peace
Лично аз няма да съм модерна този сезон.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 18:12 от palavata_monahinq

# 6
  • Мнения: 1 885
Аз съм умерено модерна, т.е. избирам само тези модни тенденции, които наистина са в синхрон с вкуса ми.
Пропуснах (и много се радвам за което) шалварите, каубойските работи, леопардовите/зебровите шарки, сега ще пропусна и хипи модата  Grinning

# 7
  • Мнения: 6 617
Много еднообразни отговори .
За мен да си модерен означава да пречупваш последните модни тенденции през собствения си уникален стил /или обратното/.
Нито сляпото робуване на модата нито пък пълното и отричане ми допадат- риска да изглеждаш  смешено е доста висок.
Да имаш свой собствен стил и хич да не те вълнува друго те прави уникален ,но не винаги в добрия смисъл.

# 8
  • Мнения: 3 036
Модерен да си е някакво схващане за съчетание на дрехи,цветове и аксесоари.
Лошото е че се люшкаме от едната крайност към другата.
Или сме като манекени на витрини - едни и същи и облечени точно като клоуни или пък има такива които хич не ги интересува как изглеждат - като далтонист съчетал цветовете,но пък му е удобно.
Не се влияя от модни течения сляпо,поради ръст,възраст професия и т.н.
Но ми е мъчно като ги видя днешните младежи особено момичетата.
Първо еднакви и на прически и на обличане - ама че дебела,че трътлеста,че има къс торс,пък е с плитки дънки  - е какво от това - модно е.
Така че няма точна дефиниция за модерен.

# 9
  • Мнения: 630
Последните години такива моди има, че предпочитам да не съм модерна. Като гледам някои девойчета по улиците...Никога няма да облека или обуя нещо, с което не се харесвам и не ми е удобно, само защото е модерно

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Купуваш си сандалки от Мола и вече си модерен.. smile3503

# 11
  • Мнения: 2 388
Купуваш си сандалки от Мола и вече си модерен.. smile3503
Аз съм от Бургас. Нямаме МОЛ. Sad Тъй ще съм си демоде. Cry

# 12
  • Мнения: 2 907
Да си модерен, в позитивния смисъл на думата, е да имаш стил. В тази връзка дори старомодният, носталгичен стил може да бъде модерен.

В пежоративен смисъл - "този сезон са модерни късите поли с цепка до г**а и съответно трябва да нося такива" - да си модерен заприличва на евтина комедия.

Хубаво е да имаш представа от модни тенденции, но не бива да ставаш роб на нещо, което е точно толкова абстрактно колкото и един Пикасо.

# 13
  • Мнения: X
За мен думата модерен значи много повече от това да нося примерно чорапки със сандал. Модерен човек според моите разбирания е човек, който живее във крак с времето си и се стреми да се развива с една идея по-напред от масата стремящи се да са модерни, той не следва,а води, върви напред, не робува на тенденции, а по-скоро решава,кое пасва на стила му и ако си избере дадена дреха или обувки, хората ще си кажат :"Какъв забележителен човек!",а не "Какви забележителни обувки!"
Един модерен човек е прекалено освободен от предразсъдъци,за да може да се вълнува особено за хората,които не искат деца, за хората,които никога не са се женили или пък за хората,които са се женили повече от веднъж-дваж. Той дори не се вълнува особено от това дали е модерен или не е.

# 14
  • Мнения: 2 386
Аз съм модерна индивидуалистка (ау, как звучи). Crazy
Харесвам това-онова от прет-а-порте и съчетавам с каквото преценя.
Харесвам и откровено шантави неща, коите не са нито чалга, нито кич.
Да си модерен по принцип ...ми е смешно определение, защото в България това означава са си с цвета на витрините по Витошка и мол-а от глава до пети, а в чужбина е си скъпо удоволствие дори за средната класа (това, ако говорим за висшата мода). Кежуъл фешън стайл всеки може да скалъпи, стига да му идва отвътре.

Общи условия

Активация на акаунт